Elazığ Toki Haberleri

Elazığ Toki Haberleri

Gezin TOKİ’lerin Yol Sorunu

TOKİ, şehir merkezi yanında ilçe ve köylerimizde de depremzedelerimiz için konutlar üretti.

Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Sosyal Konutların Hak Sahipleri Açıklandı

“Yatay Mimariyle Yükselen Türkiye” sloganıyla Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen Sosyal Konutlar, hızla yükseliyor. Bu kapsamda merkez Cumhuriyet Mahallesi’nde tamamlanan 7 sosyal konutun hak sahibi, TOKİ Başkanlığı’nda çekilen kurayla belirlendi.

Yeni Elazığ’a Ulaşmak Zor

24 Ocak 2020 deprem sonrasında şehrin birçok noktasında başlatılan inşa ve ihya çalışmaları devam ederken, TOKİ tarafından özellikle rezerv alanlarında çok sayıda konut yapıldı ve yeni bir Elazığ kuruldu.

‘TOKİ Giremez!’

24 Ocak 2020 tarihinden sonra meydana gelen deprem sonrası riskli alanlarda yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarını örnek gösteren Kültür Mahallesi Muhtarı Murat Biter, kendi mahallelerinde TOKİ tarafından yapılacak bir kentsel dönüşümü kesinlikle istemediklerini söyledi.

Kuşaksız: ‘Acil Okul İhtiyacımız Var’

Özel Haber: Elazığ Zafran Mahallesi Muhtarı Selahattin Kuşaksız, Hakimiyet Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Muhtar Kuşaksız, mahallede okul ve yaşam merkezi ihtiyacının olduğunu belirtti.

Köy Evi 704 Bin Olur mu?

TOKİ ihalelerinin yaklaşık maliyetlerinin yüksek tutulduğunu, davetiye usulü ile yapılan ihalelerde kırım oranının düşük tutulmasıyla konut fiyatlarının çok arttığına dikkat çeken Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Erhun Karakuş, Elazığ köy evlerinin 704 bin TL’ye ihale edilmesinin büyük bir yanlış olduğunu ve bu konuyu yargıya taşıyacaklarını ifade etti.

Umutlar 2022’ye Ertelendi

2020 Ocak ayında yaşadığımız deprem ve hemen ardından başlayan pandemi döneminin sorunları 2021 yılında da devam etti. Yılın son aylarında başlayan ekonomik krizin getirdiği hayat pahalılığı ile 2021 yılı mutluluk veremediği gibi sağlık da getirmedi. Hayaller 2022 yılına ertelendi.

TOKİ 18 Arsanın Satışını Yaptı: İşte Fiyatlar...

TOKİ Tarafından Elazığ'da satışa çıkarılan arsaların ihalesi yapıldı. İşte Fiyatlar...

TOKİ Elazığ Merkez'de 22 muhtelif arsayı açık artırma ile satıyor

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi'nin 27 Öğretim Üyesi alıyor

TOKİ Göründü!

Denizcilik literatüründe, uzun süre deniz seyahati yapan ve yerleşim merkezlerine duyulan özlemin bir yansıması olan “kara göründü” cümlesinin heyecan ve mutluluk oluşturmadığı insan yok gibidir.

Palu'daki konutların anahtar teslim tarihleri belli oldu

Elazığ Valiliği Palu'da rezerv alanda inşa edilen ve geçtiğimiz gün kurası çekilen konutların teslim edileceği tarihi ve resmi becayiş tarihlerini açıkladı.

Çaydaçıra Mahallesi'ndeki 60 Konutun Kura Sonuçları Açıklandı

Çaydaçıra Mahallesinde TOKİ tarafından satışa sunulan 60 konutun kura sonuçları açıklandı.

Mollakendi TOKİ Konutları Tamamlanıyor

Özel Haber: Elazığ Mollakendi TOKİ konutlarını ilk kez Hakimiyet TV görüntüledi…

Mustafapaşa Mahallesi 2. Etap konutlarında kura sonucu isim listesi açıklandı

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından en büyük hasarı alan mahallelerden olan Mustafapaşa Mahallesi'nde de yapılan konutların teslimi sürüyor.

Rüsempaşa Mahallesi'ndeki TOKİ Konutların Kura Sonucu İsim Listesi Belli Oldu

Rüstempaşa Mahallesi’nde yapılan 299 konutun 2. etap konutlarının kurası noter huzurunda çekilmişti.

TOKİ Elazığ'da 60 Konutu Satışa Çıkardı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Elazığ'da Çaydaçıra Mahallesi'nde bulunan 3+1 60 konutu daha satışa çıkardı.

Elazığ’da kira fiyatları el yakıyor

Elazığ’da geçtiğimiz yıl meydana gelen deprem sonrası fırsatçıların fahiş oranda arttırdığı kiralık ev fiyatları, kentte 1 yıl içinde binlerce konutun yapılmasına rağmen hala düşmedi. Elazığ'da bazı mahallelerde kiralık ev fiyatları 4 bin lirayı aşarken, yüksek fiyatlar kiracıları kara kara düşündürmeye başladı.

Muhtarlardan Yıkım İsyanı

24 Ocak depreminden sonra ağır hasarlı olarak tespit edilen kerpiç evlerin yıkımlarının yapılmamasına tepki gösteren muhtarlar, bu mahallerin bağımlılıkların yerleşkesi haline geldiğini söyleyerek duruma isyan ettiler.

Şehri Kuruttun TOKİ!

Gerçekleştirdiği projeler ve yaptığı hatalı konutlar ile eleştiri alan TOKİ, konut alanlarına diktiği ağaçlar ve çimlerin kurumasıyla da tepki topluyor.

Şimdi Değilse Ne Zaman?

İlimizin sorunlarının çok olduğunu ve çözümler beklediğini sadece vatandaşlarımız değil, siyasilerimizin kendileri de bizzat söylüyor.

‘Resmi Kurumlar Felç’

Yüz yüze eğitimin başlaması için Türkiye’nin büyük bir mücadele verdiğini belirten MEMUR-SEN VE EĞİTİM-BİR-SEN Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, eğitimde bugüne kadar verilen aranın Elazığ için bir imkân olduğunu ancak bunun fırsata çevrilemediğini ve resmi kurumların işleyişinin ise tam anlamıyla felç olduğunu söyledi.

An Gelir…

Bir an gelir ve bir olay olur ki tüm hayaller ve umutlar son bulur. Yapılan tüm gelecek planları, mutluluk hayalleri hem de tüm bunların yaşanılması planlanan noktada son bulur.

Tam Uyum mu Tam Uyuma mı?

Ak Parti İl Başkanlığına Seçildiği Günlerde “Yeni dönem tam uyum” sloganıyla göreve başlamasına rağmen milletvekillerinin yeterli duyarlılık göstermemesi sebebiyle şehrin sorunlarını çözmek yerine geçen süreç içinde konuşmaktan öteye geçilemedi.

Elazığ'da Satışa Çıkarılan 136 Arsa, Açık Artırma Yöntemi İle Online Olarak Satıldı

TOKİ’nin Elazığ'da satışa çıkardığı konut ve ticari alan için yatırımlık 136 arsanın satışı, açık artırma yöntemi ile online olarak gerçekleşti

Çifte Mağduriyet

TOKİ tarafından yapılarak hak sahiplerine teslim edilen konutların bin bir türlü eksiği ile başı dertte olan ve bunu iletecek merci bulamayan vatandaşların bir önemli sorunu da alamadıkları halk dilinde iskan raporu olarak bilinen Yapı Kullanım İzin Belgelerinin hala çıkartılmamış olması.

TOKİ Başkanı Bulut'tan Elazığ açıklaması

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, pandemiye rağmen başarılarla dolu bir yıl yaşadıklarını belirterek, “Yıllık ortalama 50 bin olan konut üretimini 2020 yılında 100 bine yükselttik. Bu yılın ilk 5 ayında 59 bin konut rakamına ulaştık” dedi.

Elazığ Valiliği'nden konut teslim tarihlerine ilişkin açıklama

Çatalçeşme 3. ve 5. Etap konutlarında çıkan hak sahibi aileler konutlarını 10.06.2021 – 25.07.2021 tarihleri arasında teslim alabilecek.

Karşıyaka iptal konutları yerine verilecek konutların teslim tarihi belli oldu

Elazığ Son Dakika: Elazığ Valiliği yaptığı açıklamayla Karşıyaka iptal konutları yerine verilecek konutların teslim tarihini açıkladı.

Bayrama yeni evlerinde girecek olan depremzedeler, huzuru yaşıyor

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından yapılan yeni konutlarına yerleşen bir çok depremzede, konforlu, güvenlikli yeni evlerinde bayrama girecek olmanın huzurunu yaşıyor.

Çatalçeşme TOKİ konutları 1. Etap teslim tarihi belli oldu.

Çatalçeşme TOKİ konutları 04.05.2021 - 18.06.2021 tarihleri arasında hak sahiplerine teslim edilecek.