Elazığ Konteyner Kent Haberleri

Elazığ Konteyner Kent Haberleri

24 Ocak Depreminin İzleri Siliniyor

Elazığ'da 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen deprem sonrasında afetzede vatandaşların geçici olarak barınması için inşa edilen konteyner kentlerden bir tanesi kapatıldı.

Susuz Kış

Her ne kadar susuzluk, “Susuz Yaz” filminde olduğu gibi hep sıcak mevsimlerle anılır olsa da kışın susuzluk çekenler de yok değil.

Konteyner Kentte Çözüm Toplantısı

Elazığ Valisi Ömer Toraman, Doğukent Geçi Konaklama Merkezi'nde kalan vatandaşlarla bir araya geldi.

Deprem, Gündemden Çıkmalı

Elazığ Valisi Ömer Toraman, basın mensupları ile bir araya gelerek istişarede bulundu. Vali Toraman, makul ve mantıklı bir yönetim anlayışı gösterileceğinin, istişare kültürünün daha baskın olacağının ve depremle ilgili sorunların kısa sürede çözülerek gündemden çıkarılacağının sinyallerini verdi.

Belirsizlik Sürüyor…

24 Ocak 2020 Elazığ depreminin üzerinden yaklaşık 22 ay geçmesine rağmen konteyner kentlerde yaşamlarını sürdüren vatandaşların akıbeti belli değil. Hak sahiplerine evleri çoğunlukla teslim edilmesine karşın, konteyner kentlerin durumu merak konusu oldu.

Depremzedeler Bayramı Konteyner Kentte Kutladı

Başak MERAL GÜNDÜZ/Elazığ’da 24 Ocak'ta yaşanan depremin ardından Sivrice’de evleri yıkılan ya da ağır hasar gören vatandaşlar, Kurban Bayramı'nı geçici olarak barındıkları konteyner kentte kutladı.

Konteynerde Yaşayan Çocuklar Unutulmadı

İyi Parti Elazığ Gençlik Kolları üyeleri, konteyner kentte yaşayan çocuklara çeşitli hediyeler taktim etti.

Konteyner kentteki depremzede çocuklara özel etkinlik

Kızılay gönüllüleri tarafından Elazığ depreminden dolayı aileleriyle konteyner kentlerde kalan çocuklara yönelik özel etkinlik düzenlenerek çeşitli hediyeler verildi.