Elazığ Il Sağlık Müdürlüğü Haberleri

Elazığ Il Sağlık Müdürlüğü Haberleri

Sağlık Çalışanlarına Yönelik Eğitimler Devam Ediyor

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından doğumda gelişebilecek yenidoğan mortalitesini ve asfiksinin yol açacağı sekelleri en aza indirebilme konusunda önemli bir yer tutan Yenidoğan Canlandırma Programı (Neonatal Resusitasyon Programı) Uygulama Eğitimi düzenlendi.

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü Tarafından UMKE Temel Eğitimi ve Tatbikatı Düzenlendi

İl Sağlık Müdürlüğü, Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerinin (UMKE) afetlere müdahale kapasitelerinin artırılması, bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine yönelik olarak Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce hazırlanan 2022 Yılı UMKE Faaliyet Planı çerçevesinde UMKE Temel Eğitimi ve UMKE Temel Eğitim Tatbikatı düzenlendi.

Elazığ’da Aile Hekimlerine Yönelik Hizmet İçi Eğitim Programı Sürüyor

Elazığ'da devam eden Hizmet İçi Eğitim Programı çerçevesinde aile hekimlerine eğitim verildi.

Elazığ’daki Ambulans Sayısı 64 Oldu

Sağlık Bakanlığı tarafından Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilen bir ambulansla birlikte il genelindeki ambulans sayısı 64 oldu.

Sağlıklı Hayat Merkezleri Bağımlılıkla Mücadelenin En Önemli Birimleri Haline Geldi

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT, “tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en önemli toplumsal sorunlardan biri haline gelen bağımlılık, her geçen gün artan bir hız ve çeşitlilik ile her yaştan insanımızı tehdit etmeye devam etmektedir” dedi.

Önce Pik, Sonra Dip

Son günlerde günlük yüz bini aşan vaka sayısı ve hastanelerin test ünitelerinde oluşan uzun kuyrukların normal olduğunu ifade eden uzmanlar, bir süre daha artarak pik yapacak vaka sayılarının Mart ayından sonra hızlı bir düşüş yaşayıp dip yapacağını dile getiriyorlar.

İl Sağlık Müdürlüğü Ekipleri Mahsur Kalan Hasta için Seferber Oldu

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte yoğun kar yağışı etkisi altına giren ve bir çok köy yolunun kapandığı Elazığ’da il Sağlık Müdürlüğü, Acil Komuta Merkezine bağlı 112 ekipleri, Maden’e bağlı Kartaldere köyünde mahsur kalan bir hasta için seferber oldular.

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü Resmi Kurumlarda Aşı Standı Açtı

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Covid-19 pandemisine karşı il genelinde başlatılan aşı seferberliği kapsamında bu kez de Adliye Sarayı ve Belediye Başkanlığı binalarının girişlerine aşı stantları açıldı.

Okul Yöneticisi ve İdarecilerine Yönelik Aşı Farkındalığı Eğitimi

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü ile Fırat Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı tarafından ortaklaşa düzenlenen bir program kapsamında Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okul yöneticisi ve idarecilerine yönelik Aşı Farkındalığı eğitimi düzenlendi.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat: 'Hareketsiz yaşam tarzı sağlığımızı olumsuz etkiliyor'

Hareketsiz yaşam tarzının sağlığı olumsuz etkilediğini belirten İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, “Günümüzde fiziksel aktivitenin sağlık için öneminin yeterince anlaşılamaması hareketsiz bir yaşam tarzının benimsenmesi sonucu toplumda obezite, kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet, kemik erimesi gibi kronik hastalıkların görülme sıklığı artmıştır” dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü kalp hastalıklarına karşı bilgilendirdi

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü, 29 Eylül ‘Dünya Kalp Günü’ kapsamında vatandaşları kalp ve damar hastalıklarına karşı bilgilendirdi.

Lösemiye Uzman Yok!

Siz hiç lösemi oldunuz mu?

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü mobil ekiplerinden ‘Yerinde aşı uygulaması’

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılan yerinde aşı uygulaması kapsamında Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan mobil ekipler tarafından bölge çalışanlarına yönelik Covid-19 aşılamasına başladı.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Polat’tan 40 Yaş ve Üzeri Tüm Vatandaşlara Aşı Çağrısı

Elazığ İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT, tüm ülkede olduğu gibi Elazığ’da da aşılamada 40 ve üzeri yaş grubuna geçildiğini belirtilerek, mesleki veya yaş sırası gelen tüm vatandaşları aşı olmaya çağırdı.

Covid-19 Aşı İkna Timleri Görev Başında

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, aşılanacak kişiler listesinde olmasına rağmen şimdiye kadar aşılarını yaptırmayan vatandaşları ikna etmek üzere “Aşı İkna Timleri” kuruldu.

Psikososyal Destek Hattı Hizmet Vermeye Devam Ediyor

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT, yeni tip koronavirüs ile mücadelede sağlık çalışanları ve sosyal izolasyon nedeniyle evlerinde kalan vatandaşların kaygı ve streslerini en aza indirebilmek için Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan  "Psikososyal Destek Hattı" nın hizmet vermeye devam ettiğini söyledi.

Elazığ'da vatandaşa aşı kolaylığı, meydana çadır kuruldu

Elazığ’ 65 yaş üstü vatandaşların Koronavirüs (Covid-19) aşısı olması için meydana çadır kurularak hizmet vermeye başladı.

Elazığ'da Sağlık Afet Koordinasyon Merkezi hizmete girdi

Elazığ'da Sağlık Afet Koordinasyon Merkezi (SAKOM) birimi hizmete girdi.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, Vatandaşları Uyardı

Elazığ İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT, COVİD-19 salgını ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan Risk Değerlendirme Haritasında Elazığ’ın orta riskli iller arasında yer almasının sevindirici olduğunu belirterek, kontrollü normalleşme döneminde tedbirlerin elden bırakılmaması konusunda vatandaşları uyardı.

Elazığ Ağız Diş Sağlığı Hastanesi, Covid-19 tedbirleri kapsamında hasta kabulüne başladı

Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında sağlık hizmetleri acil durumlar dışında durdurulan Elazığ Ağız Diş Sağlığı Hastanesi, hasta kabulüne başladı.

Elazığ’da sağlık çalışanları covid-19 aşısı için karla kaplı yolları aşıyor

İlimizde koronavirüse karşı aşılama süreci hız kesmeden devam ederken, müdürlüğe bağlı mobil sağlık ekipleri şehir merkezinin yanı sıra köy ve beldeleri gezerek 80 yaş ve üstü vatandaşlara Covid-19 aşısı yapıyor.

ELAZIĞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE KURULAN PANDEMİ ÇAĞRI MERKEZİ HİZMETE GİRDİ

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından vatandaşların ve sağlık çalışanlarının Pandemi ile ilgili sorularına 7 gün 24 saat cevap vermek üzere kurulan Pandemi Çağrı Merkezi hizmete açıldı.

ÖDÜL MÜ ACİZLİK Mİ?

Geçtiğimiz günlerde 3 yıldır yürüttüğü Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü görevini Profesör kadrosu aldığı için bırakan Cahit Polat yeniden Elazığ İl Sağlık Müdürlüğüne atandı.

Tatbikat Yapıldı

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi ve Sivil Savunma Birimi tarafından Palu 1 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda yangın söndürme eğiti

220 BİN GEREKSİZ ÇAĞRININ ÖNÜNE GEÇİLDİ

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Başhekimliği 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi’ne her gün yüzlerce gereksiz çağrı geliyor

GERÇEĞİ ARATMAYAN KURTARMA TATBİKATI

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü Ulusal Medical Kurtarma (UMKE) Biriminin koordinasyonunda İl Sağlık Afet Planı (İLSAP) çerçevesinde Sivrice ilçesi eski boru fabr

GEBELİK VE TROMBOFİLİ SEMPOZYUMU YAPILDI

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü Konferans Salonu'nda yapılan toplantıya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç