Elazığ haber, elazığ son dakika, elazığ gündemi, güncel elazığ haberleri, elazığ köşe yazarları

Elazığ Haber Haberleri

Elazığ ilimize ait haberler, son dakika gelişmeleri, Elazığ gündemi ve özel içerikleri Elazığ Haber sayfamızda.

Elazığ'da Kaybolan 18 Yaşındaki Genç Kız Malatya'da Bulundu

Londra’dan Elazığ’a ailesi ile birlikte tatile gelen Sena Top, polis ekipleri tarafından bulunarak ailesine teslim edildi.

Batan Tekne mi Şehir mi?

İlimizde turizmin geliştirilmesi ve tanıtılması amacıyla onlarca toplantı yapılıp önemli miktarda paralar harcanarak çekilen videolara rağmen kanyonlar için alınan tur teknesinin ilgisizlikten ve bakımsızlıktan ikinci kez batması, şehir yöneticilerinin bu konuya ne kadar duyarlılık gösterdiğini ortaya koydu.

Elazığ’daki asayiş uygulamalarında bin 517 şahıs sorgulandı

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü tarafından kent genelinde yapılan asayiş uygulamasında bin 517 şahıs sorgulanırken aranması olan 6 şahıs yakalandı.

Elazığlı arıcı geliştirdi, KOAH ve astım hastalarına umut olacak

Elazığlı sağlık çalışanı ve arıcı Erdal Çetinkaya, alternatif tıp çerçevesindeki arı ürünleriyle tedavi çalışmalarına destek olmak amacıyla, araştırmacıların yararlanması için "arı havası (api-air)" cihazı geliştirdi. Cihaz astım, bronşit ve KOAH hastalarının tedavilerinde kullanılabilecek.

Aday-Aday-Aday…

“Halkın artık futbol takımı tutar gibi siyasi parti tutmasının zamanının geçtiği gerçeğini görmeyen siyasi partileri görünce bunların halktan ne kadar kopuk olduklarına acıyorum” dedi çay ocağında birlikte oturduğumuz emekli amcamız.

BİM’e Değil Bize Gelsin Psikolog

Ülkemizdeki zincir marketler hem sattıkları ürünlerin fiyatları hem de seçeneklerin çokluğu ile pek çok vatandaşın ilgi odağı haline geldi. Hatta bir süre sonra bu marketler, televizyondan tutun şişme bota kadar hemen hemen her şeyi satmaya başlamıştı. Geçtiğimiz günlerde ise A101, tekne satacağını açıklamış ve ilanlar yayınlanmıştı. Bu duruma bazı vatandaşlar tepki göstermiş bazıları ise mizahla karşılık vermişti.

Elazığ’da Oluşan Hortum Korkuttu

Elazığ’ın Yurtbaşı beldesinde oluşan hortum korkuttu. O anlar saniye saniye görüntülendi.

Fırat Üniversitesi 9 alanın 4’ünde Türkiye’de ilk 5’e girdi

Fırat Üniversitesi Akademik Performansa Göre Üniversitesi Sıralaması’nda (URAP) Türkiye’deki üniversiteler arasında 4 alanda ilk 5’e, 3 alanda ilk 10’a, 2 alanda ise ilk 30’a girme başarısını gösterdi.

Polis ekipleri engelli ve özel çocukları sevindirdi

Elazığ’da Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, engelli ve özel çocukları sevindirdi.

Elazığ’da ‘kedinin fareyle oynadığı gibi oynamak’ deyimi gerçek oldu

Elazığ’da bir kedinin yakaladığı fareyle oynaması kameraya yansıdı. O anlar, ‘kedinin fareyle oynadığı gibi oynamak’ deyimini akla getirdi.

Denetim Yerine Operasyon

İlimizde son yıllarda artan asayiş olayları hız kesmiyor. Adam öldürme, gasp, tehdit, şantaj, hırsızlık, silahlı saldırı ve daha birçok vakayla kaşımıza çıkan olayların azaltılmasına yönelik yapılan çalışmalar gerekli etkiyi yaratmamış olacak ki vakalar azalma yerine artış temayülü gösteriyor.

‘Kabul Edilebilir Nitelik Taşımıyor’

Günün ihtiyacına cevap vermediği için yeni bir sanayi sitesinin yapılması amacıyla başlatılan çalışmalarda yer tespiti de dahil il yöneticileri ve milletvekillerinin katkılarıyla önemli bir mesafe alınmasına rağmen eski Ak Parti Milletvekili Tahir Öztürk’ün sektör temsilcileri ile halkımızın sıcak bakmadığı bir alanda yapılmasına yönelik açıklamaları tepkiyle karşılandı. bu konuda en sert tepki ise Elazığ Belediyesi’nden geldi.

Güney Çevre Yolu Aksaray Mahallesi’nde Belediye Çalışmaları Devam Ediyor

Elazığ Belediyesi, ulaşım alanında yatırımlarını artırmak, şehir içi ulaşımını daha konforlu duruma getirmek için il genelinde yol yapım ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

Elazığ Belediyesi Arsa Satışı Karşılığı Hasılat Paylaşımı Yapacak

Elazığ Belediyesi Ulaşım A.Ş. tarafından, FAZ 1-2-3 arsa satışı karşılığı hasılat paylaşımı yapılacak.

Önce Hizmet Önce Kalite Diyoruz

Başak MERAL GÜNDÜZ/İşlerini iyi yapan ve ürünlerini kaliteli ve temiz bir şekilde müşteriye sunan firmalar, vatandaşlar arasında kısa sürede isim yaparak büyürler. İşte Öz Toprak Unlu Mamülleri de bu işletmeler arasında yer alıyor. Bulunduğu çevrede isim yapmış olan Öz Toprak Unlu Mamülleri; kalite, hizmet ve temizlik konusuna öncelik vererek faaliyetlerine devam ediyor. İşletmecisi Suphiye Toprak ile kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.

Bataklık Büyüyor

Sözü çok uzatıp yormaya gerek yok. Geçtiğimiz hafta Fırat Üniversitesi Hastanesi önünde bir vatandaşımıza kurşun yağdırıldı ve birkaç günlük yaşam mücadelesini kaybetti.

Muhalefet Başarılı

Elazığ’da uzun zamandır yaşanan sorunların çözümü noktasında ilgili bir siyaset ortaya koyamayan muhalefet partileri, deprem ve pandemi sürecinin ardından çözüm odaklı ve duyarlı bir siyaset yaparak göz doldurmaya başladı. Halkın sesi ve olumsuzları gündeme getirerek talepler, hem iktidar milletvekillerinin daha çok çalışmasına hem de CHP’li Belediyelerin ilimize üç okul yapması örneğinde olduğu gibi hizmete sebep oluyor.

Dili Boğazına Kaçan Vatandaşa Hayati Müdahale

Elazığ’da bir kuyumcu dükkanında kan şekerinin düşmesiyle bir anda yere yığılan adamın dili boğazına kaçtı. Adam, kuyumcunun müdahalesi ile kurtulurken o anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Nijerya’dan öğrenci olarak geldiği Elazığ’da kendi dil okulunu açtı

Nijerya’dan okumak için Elazığ’a gelen ve burada evlenerek kendisine yeni bir hayat kuran Bilal Rabiu Kolo, hayalini gerçekleştirdi ve dil okulu açarak kendi işinin patronu oldu.

Bu Tür Vakalar

Geçtiğimiz gün Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde meydana gelen silahlı kavgada ağır yaralanan Abdulhadi Bilken’in yakınları, hastane önünde açıklama yaptı. Yapılan açıklamada iki konu öne çıkıyor. Birincisi, olayın iki gün öncesinden başladığı, silahlı saldırı olayı yaşandığı, konunun emniyet yetkililerine iletilmesine rağmen önlem alınmadığıydı.

Silahlı Kavgada Ağır Yaralanan Abdulhadi Bilken’in Yakınları Yetkililere Seslendi

Fırat Üniversitesi hastanesi önünde meydana gelen silahlı kavga ile ilgili yaralı ve yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam eden yaralının yakınları tarafından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada yetkililere seslenildi.

Elazığ’da çıkan hortum korkuttu

Elazığ’da oluşan ve metrelerce yüksekliğe ulaşan hortum korkuttu. Hortum anı vatandaşlar tarafından saniye saniye görüntülendi.

Ezanı Güzel Okuma Yarışması birincisi Elazığ’dan

 Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen 2022 yılı Ezanı Güzel Okuma Yarışması Doğu Anadolu bölge birincisi, Elazığ'da Müezzin-kayyımı Yusuf Türk oldu.

Haberi olmadan tapusuna şerh konuldu, evi yıkıldı

Elazığ’da 3 çocuğuyla birlikte evinde yaşayan Erkin Özay’ın tapusuna haberi olmadan şerh konulmasının ardından ekipler takasından yıkıldı. Tapusu olduğunu ve şerh konulduğundan haberinin olmadığını savunan vatandaş, yetkililerden sorunun çözülmesini talep etti.

Keşmekeş Çözüldü

İlimizde atık hurda ve geri dönüşüm malzemesi toplayan kişilerin denetim eksikliğe sebebiyle birtakım sorunlar yaşandığını bir çok defa bu köşelerden ifade ettik.

Özdağ, Anne ve Babaları Eve Kilitleyecek!

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, marjinal çıkışlarına devam ediyor. Kilis'te sığınmacıların nasıl gönderileceğine ilişkin canlı yayında toplantı yapan Ümit Özdağ, gençlere skandal bir çağrıda bulundu.

Partilerin Üye Karnesi

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı siyasi partilerin üye sayılarını güncelledi. Açıklanan verilere göre Ak Parti 7 Nisan-12 Mayıs 2022 tarihleri arasında 40 binin üzerinde üye kaybederken en çok üye yapan parti ise Yeniden Refah Partisi oldu.

Doç. Dr. Ayşe Sağmak: ‘Tartar Herkes En Az Bir Kez Tarama Testi Yapmalı’

“28 Temmuz Dünya Hepatit günü” dolayısıyla Fırat Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, Doç. Dr. Ayşe SAĞMAK TARTAR önemli açıklamalarda bulundu.

Elazığ İl Özel İdaresi Güneş Enerji Sistemli İçme Suyu Tesisleri Kuruyor

Elazığ İl Özel İdaresi bazı yerleşim yerlerinde kronik hale gelen su sorununu Güneş Enerjisi Sistemli (GES) içme suyu tesisleri ile çözerek vatandaşları sağlıklı içme suyuna kavuşturuyor. 

Harput Şehrinin devamı olan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış 580 bin kişilik nüfusuyla bölgesinin yıldızlarından biri olan Elazığ şehrimize ait haber, son dakika gelişmeleri, trafik kazaları, asayiş olayları, Elazığ spor gelişmeleri, Elazığ gündemine ait özel haber ve köşe yazıları Elazığ Hakimiyet Haber internet sitemiz Elazığ Haber sayfamızda.