Elazığ Deprem Haberleri

Elazığ Deprem Haberleri

Gözeli, Cevizdere, Uzuntarla, Muratcık Köyleri İle Baskil’de Kuraları Çekilen Konutların Teslim Tarihleri Açıklandı

AFAD, Gözeli, Cevizdere, Uzuntarla, Muratcık Köyleri İle Baskil’de kuraları çekilen konutların teslim tarihlerini açıkladı.

Rezerv Alanlarda ve Köylerde Yapılan 226 Hak Sahibi İçin Kura Çekimi Yapılacak

Elazığ depreminin ardından yapımına başlanan konutların teslimi devam ediyor. Bu kapsamda 226 hak sahibi daha çekilecek kura ile evlerine kavuşacak.

Elazığ Depremi İnşaat Sektörüne Önemli Bir Proje Kazandırdı

Erzurum Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Yapı Anabilim dalı Dr. ÖĞR. Üyesi Dilek Okuyucu ve ekibi sadece yazın dökülebilen betonarme yapıları kış aylarında da döktü. Bu alanda yaptıkları çalışmanın dünyada bir ilk olduğunu belirten Okuyucu, “Testler bize şunu gösterdi bizim yöntemlerimizle kışın yapılacak olan betonarme yapılarda kiriş türü elemanlarda kış ve yazın dayanım bakımından bir farklılık yok. Davranış bakımından yani çatlak oluşumları ve aynı yük altındaki çökme değerleri çok az farklılıklar gösterdi. Bunlar çok büyük farklar değil. Bu anlamda yaptığımız deneyler dünyada bir ilk oldu” dedi.

TOKİ, Hizmete Engel mi?

Geçtiğimiz aylarda merkez köy muhtarları ve kurum müdürleri ile bir araya gelen Elazığ Valisi Ömer Toraman, 2022 yılının kırsal kesim altyapısında bir hamle yılı olması için kamu kurum yetkililerine çağrıda bulunmuştu. Vali Toraman’ın bu çağrısının ardından 5 yıldır atıl halde bulunan asfalt plentin ve kilitli parke üretim tesisinin yeni takviye araçlarla tekrar üretime başlaması bu beklentiyi artırmıştı. Ancak İl Genel Meclisi Ağustos Ayı toplantılarında bu tesiste üretilen asfaltın kırsalda kullanılması yerine TOKİ’ye satılmasının gündeme gelmesi büyük tepkiyle karşılandı.

Demirbağ İşi Çözdü

Her konuşması olay ve ülke gündeminin birinci sırasına yerleşen Ak Parti Milletvekili Zülfü Demirbağ, bir daha aynı konuma düşmemek için formülü buldu.

Site Yönetiminde Kriz Kapıda

Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği Elazığ İl Temsilcisi Ümit Tınarlı, Emlak Yönetim’in Elazığ’da 400 daireden az olan TOKİ konutlarından çekilmek istediğini belirterek, Emlak Yönetim’in site yöneticiliğini yaptığı konutlarda vatandaşın muhatap bulamamasından kaynaklı sorun yaşadığını dile getirdi.

Depremzedeler göl manzaralı çelik konstrüksiyonlu konutlarına yerleşti

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından vatandaşlar Gezin köyünde yaptırılan göl manzaralı çelik konstrüksiyonlu evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

160 Hak Sahibinin Daha Kura Çekimi Yapıldı

Sürsürü, Mustafapaşa ve Rüstempaşa Mahallelerinde arsa sahibi olan ve arsaları kentsel dönüşüm kapsamına alınan 160 hak sahibi için kura çekildi.

24 Ocak Depreminin İzleri Siliniyor

Elazığ'da 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen deprem sonrasında afetzede vatandaşların geçici olarak barınması için inşa edilen konteyner kentlerden bir tanesi kapatıldı.

Elazığ’da Yıkım Oranı Yüzde 96, Yıkım Bekleyen 60 Bina Daha Var

Elazığ Valiliği, 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen deprem sonrası yürütülen yıkım çalışmaları ile ilgili güncel bilgileri paylaştı.

Gündem Hala Deprem 

24 Ocak depreminin üzerinden 2 buçuk yıl geçmesine rağmen deprem Elazığ’ın gündeminden düşmüyor. Konut sayısı, konut kurası, yardım ödemesi, işyeri teslimi, konut teslimi, metrekare, 2+1, kentsel dönüşüm, rezerv alan, kira yardımı, orta hasar şeklinde uzayıp giden liste halen gündemde yerini koruyor. 

Milletvekili Erol: ‘Deprem Konutları 2020 Yılına Göre Fiyatlandırılmalıdır’

TBMM'de görüşülen Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Toplu Konut İdaresi Başkanlığı üst komisyon toplantısında konuşan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ’da yapılan deprem konutları 2020 yılına göre fiyatlanması gerektiğini söyledi.

Elazığ'da Deprem

Merkez üssü Gölardı/Elazığ olan 3.0 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

Yeni Konut Teslim Tarihleri Açıklandı

Çatalçeşme Mahallesi, Kovancılar İlçesi ve Yazıkonak Beldesinde adına konut çıkan hak sahibi ailelerin konutlarının teslimleri 20.06.2022– 04.08.2022 tarihleri arasında yapılacak.

164 Hak Sahibi İçin Kura Çekimi Yapılacak

Rezerv alanlarda ve köylerdeki toplu alanlarda bulunan konutlardan 164 hak sahibi için kura çekimi yapılacak.

Elazığ'da yıkım işçisinden alkışlanacak hareket

 Elazığ’da deprem sonrasında ağır hasarlı binaların yıkımı devam ederken, bir işçinin fark edip kepçe yardımı ile Türk bayrağını enkaz alanından alması dikkat çekti.

Başkan Yıldırım’dan Mağdurlara Müjde

Muhtarlarla bir araya gelen Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, geçtiğimiz gün Hakimiyet Gazetesi’nin gündeme getirdiği, konut sayısının yetersizliği nedeniyle mağduriyet yaşayan 483 ailenin mağduriyetinin giderileceği müjdesini verdi.

Kalehan Enerji, Beyhan Belediyesi Binasının Yeniden İnşasına Destek Olacak

Kalehan Enerji, Elazığ’ın Beyhan Beldesinin depremde hasar gören belediye binasının inşaatının yapımına destek olacak. 2020 yılında Elazığ’da meydana gelen depremde zarar gören ve kullanılamaz hale gelen binanın yerini yeni ve modern bir belediye binası alacak.

‘Deprem’ Gündemden Çıkarılamıyor

Özel Haber: 24 Ocak Depreminin üzerinden 2 buçuk yıl geçmesine ve Vali Toraman’ın “deprem atık gündemimizden çıkmalı” açıklamasına rağmen bir türlü gündemden düşmeyen “deprem ve sorunları” konusunda Hakimiyet Gazetesi’ne açıklamada bulunan Elazığlı Muhtarlar, dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapma misyonu ve vizyonu bulunan TOKİ’nin amacından saparak kâr amacı güden ve rant odaklı çalışan bir kurum haline geldiğini belirttiler.

Yapımı tamamlanan 125 konut daha teslim edilecek

Hak sahibi olan afetzede vatandaşlar için ekli Rezerv alanlarda ve köylerdeki toplu alanlarda yapımı tamam 125 konut hak sahiplerine teslim edilecek.

Depremin Simge İsmi Yüsra’nın Eğitim Masrafları Karşılanacak

Elazığ’da 2020’de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin simgesi haline gelen Yüsra bebeğin eğitim masraflarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Özel Kalem Müdürü Şükran Kütükçü tarafından karşılanacağı açıklandı.

Başkan Şerifoğulları CHP'nin açıklamasına yanıt verdi: 'Milletimizle aramızdaki bağı koparamayacaksınız'

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, CHP Elazığ İl Başkanlığı'nın açıklamasına yanıt verdi.

Belirsizlik Giderildi

Deprem sonrası yapılan çalışmaları yerinde incelemek ve yeni çalışmaların koordinasyonunu yapmak üzere Elazığ’a gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, uzun süredir gündemi meşgul eden ve bu kapsamda hak sahibi olan hemşerilerimizin merakla beklediği konuları açıklığa kavuşturdu ve müjdeler verdi.

Soylu: ‘Afetler, Şehrin Yenilenmesi Sonucunu Getiriyor’

24 Ocak 2020 depremi sonrasında uzun süre ilimizde kalarak çalışmaları koordine eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Elazığ’a geldiler.

Riskli Alanlardaki konutlarda Hak Sahibi Olanlara Müjde...

Son Dakika: Elazığ'da riskli alanlarda inşa edilen kentsel dönüşüm konutlarının fiyatları diğer konutlara yakın olacak.

Elazığ'da 19 bin 174 konut, hak sahiplerine teslim edildi

Elazığ’da meydana gelen depremde 24 bin konut, bin 800 iş yeri ve 2 bin 200 ahırın hasar gördüğünü belirten Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen, “Konutlarımız hasar gördü, yıkıldı ve şuanda da yenileniyor yenilenme işlemleri de bitmek üzere. Bu çerçevede toplam 25 bin konut yapılıyor. Elazığ’da, bunların içerisinden 19 bin 174 tanesinin de kuraları çekildi vatandaşlarımıza da teslim edildi. Bir taraftan dükkanlarımız da devam ediyor, bin 308 tane işyerimiz yapıldı bunlardan da bin 130 tanesinin kurası çekilip teslimleri de gerçekleştirildi” dedi.

Elazığ'da Hissedilen Bir Deprem Meydana Geldi

Malatya'nın Pütürge İlçesinde 5.2 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

Kentsel Dönüşüm Konutlarının Fiyatları Ne Zaman Açıklanacak?

Elazığ'da kentsel dönüşüm kapsamında inşa edilen deprem konutlarının fiyatların ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu.

Bakan Kurum Elazığ'a Geliyor

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Elazığ'a gelecek.

Elazığ’da 275 Depremzede Evlerine Kavuştu

Elazığ’ın Baskil ilçesinde kurası çekilen 275 deprem konutunun anahtar teslim işlemleri tamamlandı. Hak sahibi vatandaşlar evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.