Chp Haberleri

Chp Haberleri

CHP’ye Koz Verilmemeli

CHP’nin açıkladığı vizyon belgesi değişik yönleriyle ve değişik kesimlerce eleştirilse de az ya da çok var olan problemlerden bir kurtuluş ve çözüm formülleri sunuyor. Her ne kadar dışardan bir danışmana havale edilse de bir israf ekonomisinden, kaynakların belirli kesimlere değil de halka yönlendirilmesi ile ilgili baskın vurgular içeriyor.

‘6’LI Masaya Talimatımdır!’

28 Şubat sürecinde adı fişlemeler ile anılan Batı Çalışma Grubu'nun başkanlığını yapan, kendisinin imzası olan 16 Nisan 1997 tarihli ve bütün askerî birimlere gönderilen bir BÇG belgesinde, laiklik aleyhtarı faaliyetlerin arttığı vurgulanarak camilerin gözetim altına alınması emreden, görevli askerî personel camilere giderek ve laiklik karşıtı fiil ve sözleri ivedilikle garnizon komutanlıklarına bildirme planının mimarı ve 28 Şubatın generali Çetin Doğan yine sahneye çıkmış.

Güldür Güldür’e İş Çıktı

Geçtiğimiz hafta Show TV ekranında yayınlanan Güldür Güldür Show’da muhalefetin, ülkeyi yönetecek bir birikim ve donanıma sahip olmadığı için iktidardan korkup muhalefette kalmak istemesini konu edindiği skeci ile gündeme geldi.

Kılıçdaroğlu Hala Yalnız

Meral Akşener’in, cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin son açıklamaları siyaset kulislerini hareketlendirdi. Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın adaylığına “Hayır” demeyeceğini dile getirdi. Akşener, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ilişkin ise “Kemal Bey henüz ‘ben adayım’ diye getirmedi ki (6’lı masaya). O gün konuşulacak, elbette” dedi.

Vizyondan, Vizyonsuzluk Çıktı

Çok uzak değil. Sanırız iki hafta önce CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek “3 Aralık tarihini bekle ve vizyon belgesi nasıl olurmuş gör” demişti

Kılıçdaroğlu: 'Ülkeye 325 Milyar Dolar Yatırım Getireceğiz'

"İkinci Yüzyıla Çağrı" başlıklı toplantıda partisinin vizyon belgesini açıklayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde ülkeye sokacakları para miktarını paylaştı. Kılıçdaroğlu, "İktidarımızın ilk 3 yılında en az 100 milyar dolar doğrudan yatırım getireceğim. Ben bu parayı kesinlikle getireceğim. Yeter mi yetmez. 75 milyar dolarlık bağımsız varlık fonu yatırımı, temiz ve sürdürülebilir fonlardan en az 150 milyar dolar yatırım getireceğiz" ifadelerini kullandı.

‘Hoş Geldin Kaos’ Partileri

CHP, İyi Parti, DP, Gelecek, Saadet Partisi ve DEVA’dan oluşan Altılı Masa, tamamlanmak üzere olan çalışma grubu toplantılarının ardından seçimlere ilişkin önemli kararlar almaya başlayacak. Ön protokol metni, seçim beyannamesi ve cumhurbaşkanlığı adaylığı konularını çalışmaya başlayacak liderler, bir yandan da iktidara gelmeleri durumunda herhangi bir ayrım görüntüsü vermeden çalışmanın yollarını tartışıyor.

Valilik Müdahalesi

CHP Milletvekili Gürsel Erol ile Ak Parti Milletvekili Metin Bulut arasında yaşanan, İyi Parti ve Yeniden Refah Partisi İl Başkanlarının da dahil olduğu tartışmaya Elazığ Valiliği de müdahil oldu ve resmi açıklama yaptı.

CHP'den engellilere tekerlekli sandalye desteği

CHP Elazığ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran ve CHP Elazığ Merkez İlçe Başkanı Ali Özçelik, Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ şubesini ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu’na yeni başdanışman: Jeremy Rifkin

CHP'deki memnuniyetsizliği ifade ederek istifa eden Aslı Baykal, Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD’li Jeremy Rifkin'i danışmanı olarak atmasına tepki gösterdi.

Muhalefet Haklı

CHP Elazığ Milletvekili Erol, Düzce’nin Afet kapsamına alınması ile ilgili açıklamasını okuduk. Ancak bu bölümünü daha önemli gördük. Okuyalım:

CHP İl Başkanı Duran Mahalle Ziyaretlerini Değerlendirdi

CHP Elazığ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran mahalle gezilerini değerlendirerek sorunları yerinde tespit etmenin önemli olduğunu vurguladı.

Milletvekili Erol: ‘Ak Parti İktidarında Elazığ Afet Değil Mağduriyet Bölgesi Oldu’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Rize’nin ardından Düzce’nin de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasıyla afet bölgesi ilan edilmesinin ardından açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Gürsel Erol Kayıtsız Kalmadı: 160 Günde 160 Engel Aşıldı

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, her daim vatandaşların ve engelli bireylerin yanında olmaya devam ediyor. Sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde 160 günde 160 engelliye akülü araba ve tekerlekli sandalye hediye edildi.

Partilerin ‘Taban’ Adımı

Haziran 2023 seçimlerine yönelik partilerin rutin çalışmaları devam ederken, seçimlerden en iyi sonucu almak amacıyla bilimsel, teknik çalışan ve bunu raporlaştırıp genel başkanlara iletmek amacıyla her partide özel çalışmalar da yapılıyor.

CHP İl Başkanı Duran, Ulukent Mahallesi'ni Ziyaret Etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran, 41 Günde 41 Mahalle programı kapmasında Ulukent Mahallesi'ne de ziyaretlerde bulundu.

Dündar’ın Samimiyeti

Seçimlere aylar kalmışken muhalefet cephesinde aday belirsizliği sürüyor. Son olarak Kılıçdaroğlu'nun olası adaylığına gazeteci Uğur Dündar'dan itiraz geldi.

CHP Kadın Kolları Başkanı Çekil: ‘Aile Destekleri Sigortası’nı tüm mahallelerimizde anlatacağız’

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Kadın Kolları Başkanı Ayten Çekil, “Aile Destekleri Sigortası’nın kadınların ve ailelerin yaşamına neler katacağını tüm mahallelerimizde anlatacağız” dedi.

Aday Enflasyonu Yaşanır mı?

CHP’den sonra AK Parti’de 2023 seçimlerinde milletvekili olmak isteyen belediye ve il başkanlarının Aralık ayı sonuna kadar istifa etmeleri gerektiğini açıkladı. Partilerin resmi adaylık takvimi açıklanmasa da milletvekilliği düşünen isimlerin çalışmaları devam ediyor, Elazığ’da 2015 yılında 64 isim Ak Parti’den aday adayı olurken, 2018 yılında bu sayı 74’e yükselmişti. 2023 seçimlerinde bu sayının kaç olacağı, diğer partilerde de bir aday enflasyonu yaşanıp yaşanmayacağı merak ediliyor.

Başkan Duran’ın Mahalle Programları Sürüyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ İl Başkanlığı tarafından başlatılan 41 Günde 41 Mahalle programları kapsamında Başkan Coşkun Çağlar Duran Ataşehir Mahallesini ziyaret etti.

Milletvekili Erol: ‘Kadın Hakkı İhlallerine Karşı Olmak Hepimizin Ortak Görevidir’

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü çerçevesinde açıklamalarda bulundu. Kadının önemine değinen Milletvekili Erol, “Tüm kadın hakkı ihlallerine karşı olmak hepimizin ortak görevidir. Türkiye'yi hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

Hangi Başkanlar İstifa Edecek?

Haziran 2023 seçimleri öncesi bazı partiler teşkilatlara yönelik adaylık şartlarını açıkladılar. CHP Genel Merkezi, il başkanlarının aday gösterilmeyeceğini, aday olmak isteyen başkanların görevden ayrılmaları yönünde teşkilatlara yazı gönderdi.

Milletvekili Erol, Emniyet Mensuplarının Haklarının İyileştirilmesini İstedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, emniyet mensuplarının haklarının iyileştirilmesi için çağrıda bulundu.

CHP İl Teşkilatı Akpınar'da...

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Teşkilatı'nın 41 Günde 41 Mahalle gezileri Akpınar Mahallesi ile devam etti.

Milletvekili Erol, Mecliste Konuştu, Hükümetin Mülteci Politikasını Eleştirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yaptığı konuşmada, geçtiğimiz günlerde İstiklal Caddesi’nde yaşanan patlamayla ilgili açıklamalarda bulundu.

CHP İl Başkanı Duran, 41 Günde 41 Mahalle Gezileri Kapsamında Aksaray Mahallesi’ni Ziyaret Etti

CHP İl Başkanlığı tarafından başlatılan 41 günde 41 mahalle gezisi Aksaray Mahallesi ile devam etti.

CHP İl Başkanı Duran Çatalçeşme'deki Doğalgaz Mağdurlarının Sorunlarını Dinledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran, Çatalçeşme Mahallesi’nde bulunan TOKİ konutlarında doğalgaz sorunu yaşayan vatandaşları dinleyerek sorunu gerekli yerlere taşıyacağını söyledi.

CHP'nin 41 Günde 41 Mahalle gezileri Salıbaba Mahallesi ile Devam Etti

CHP İl Başkanlığı tarafından başlatılan 41 günde 41 mahalle gezisi Abdullahpaşa Mahallesi ile başlamıştı. İl Teşkilatı bugün de Salıbaba Mahallesi’nde vatandaşla buluştu.

CHP'nin 41 Günde 41 Mahalle gezileri Abdullahpaşa ile başladı

CHP İl Başkanlığı tarafından başlatılan 41 günde 41 mahalle gezisi Abdullahpaşa Mahallesi ile başladı. CHP İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran, beraberindekiler ile birlikte vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

Yağsa da Hoş Yağmasa da…

Bizlerin de yazmaktan artık bizar olduğumuz 2023'te yapılacak seçimler yaklaşırken muhalefette, Cumhurbaşkanı adaylığı belirsizliği gittikçe derinleşiyor.