Camii Haberleri

Camii Haberleri

Elazığ’da 800 yıllık camiye yoğun ilgi

Elazığ'da UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Harput Mahallesi'ndeki 800 yıllık Esadiye Camii vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Şehrin Kalbinin Attığı Saray Cami Çevresi Yenileniyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın "Ticaret Doğduğu Sokaklara Geri Dönüyor Projesi" kapsamında yer alan "Çarşı Mahallesi-Sakarya Caddesi, Belediye Sokak, Saray Cami Meydanı ve Belediye İş Merkezi Üstü Sokak Sağlıklaştırma Projesi"ne ilişkin çalışmalara başlanılıyor.

Tarihi Esadiye Camii Cuma Namazıyla İbadete Açıldı

Elazığ’ın tarihi mahallelerinden Harput’ta bulunan ve 800 yıllık bir geçmişe sahip UNESCO’nun Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Esadiye Cami’nin, 4 yıldır süren restorasyon çalışmasının sona ermesiyle Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, İl Müftüsü Selami Aydın, İl Kültür Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ, Tarihçi Sedat çağlayan ve vatandaşların katılımıyla ilk Cuma namazı kılındı.

388 Yıllık Hoca Hasan Hamamı'nda Restorasyon Çalışmaları Başladı

Elazığ’da 388 yıllık Hoca Hasan Hamamı'nın restorasyon çalışmaları, bahar mevsiminin gelmesiyle yeniden başladı. Yaz aylarında bitecek olan eser "Hamam Müzesi" olarak turizme kazandırılacak.

Yürekkaya Köyü Camii’nin Temeli Atıldı

24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ’da meydana gelen depremde Ağır hasar alıp yıkılan  Sivrice İlçe Müftülüğü koordinesinde inşa edilecek Yürekkaya Köyü Camii için temel atma töreni düzenlendi.

Münir Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı

Geçtiğimiz gün hayatını kaybeden Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Elazığ Şube Başkanı ve Elazığspor eski kalecisi Münir Yılmaz için İzzetpaşa Camii’nde cenaze namazı kulundu

Sivrice Kürk Köyü Camii Temeli Dualarla Atıldı

Sivrice İlçesi Kürk Köyü Camii temel atma törenine İl Müftüsü Selami Aydın, İlçe Müftüsü Fecri Han, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı. 

Yeşilyurt'ta hoşaf ve arpa ekmek dağıtıldı

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Çanakkale Zaferinin 107. Yıldönümünde şehitlerin ve gazilerin hatırasını yd etmek maksadıyla Yakınkent Asife Rahmi Akıncı Camii' de Cuma Namazı sonrasında vatandaşlara arpa ekmeği ve hoşaf ikram etti.

Elazığ'da Osman Paşa ve Şehitleri Anmak İçin Mevlit Programı Düzenlendi

Elazığ'da 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş ve 10 askerin şehadetleri anısına İzzetpaşa Camii'nde Kur'an-ı Kerim tilaveti ve mevlidi şerif okuma programı düzenlendi.

Sezen Düzeltmesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Çamlıca Camii’nde Sezen Aksu’nun 5 yıl önce yazdığı bir şarkı sözü sebebiyle ifade ettiği ‘dil koparma ve had bildirme’ söyleminin yanlış olduğunu, ülkenin Cumhurbaşkanının  üslubunun bu olmaması gerektiğini Hakimiyet olarak geçtiğimiz hafta yazdığımız iki yazıyla dile getirmiştik. 

İzzetpaşa Camii Lavabolarında Bir Vatandaş Ölü Bulundu

Elazığ'da bir şahıs, cami tuvaletinde kafasından vurulmuş halde bulundu.

Sanki İçtim!

İstanbul'un Fatih ilçesinde yer alan, Osmanlı döneminden kalma tarihî bir camii. Adı “Sanki Yedim Camii”

Çatalçeşme Toki 2. Etap Camii Açılış Töreni

Merkez Çatalçeşme TOKİ 2. etap camii açılış törenine Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, İl Protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Dut ağacının hikayesi herkesi şaşırtıyor

Elazığ'ın tarihi Harput Mahallesinde bulunan ve Kadir Gecesi ile birlikte secde etmeleriyle eğik kaldığına inanılan, efsanelere konu olan eğri minare ile dut ağacı, görenleri hayretler içinde bırakıyor.

İzzetpaşa Vakfı :“Her Türlü Hizmet Vakfımız Tarafından Yapılmaktadır”

Elazığ İzzetpaşa Vakfı yazılı bir açıklama yaparak,“Son günlerde özellikle vatandaşlarımızdan “İzzetpaşa Camii” adına yardım toplanması konusunda vakfımıza yapılan başvurular ile ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirme amacı ile bu basın bildirisi hazırlanmıştır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 4. Murat Daveti

Elazığ Mollakendi Beldesi Muhtarı Bekir Demirelli, restorasyon çalışmaları devam eden Sultan 386 yıllık 4. Murat Camii’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı davet etti.

386 Yıllık Caminin Restorasyonu Tamamlandı

Elazığ’da 24 Ocak 2020'de meydana gelen depremde minaresi hasar alan, ardından leyleklerin yuva yapmasından dolayı düzenleme çalışmaları ertelenen Sultan 4’üncü Murat Camiinin restorasyonu tamamlandı. Görevliler, leyleklerin yuvasını minareden alıp caminin çatısına yerleştirdi.

Başkan Şerifoğulları gençlere verdiği sözü tuttu

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, geçtiğimiz hafta Olgunlar Mahallesi’nde bulunan Mesudiye Camii’nde yaz Kur'an kursunda eğitim gören öğrencileri ziyaret etmişti.

Kur’an Eğitimi Gören Çocuklara ziyaret

Bir El Bir Gönül Gurubu Hacı Fethi Camii’nde Kur’an eğitimi gören öğrencileri ziyaret edip hediyeler verdi.

Milletvekili Demirbağ Ziyaretlerini Sürdürüyor

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ ziyaretlerini sürdürüyor. Yemişlik Köyü Hacı Mehmet Zeki Cami’inin temel atma törenine katılan Milletvekili Demirbağ daha sonra Yadigar Bahçesi Köyü’nde yapımı devam eden camii ve çeşmede de incelemelerde bulundu.

Yukarıörükçü Camii'nin tescili için çalışmalar başladı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde olduğu gibi il genelinde bulunan tarihi yapıları gelecek nesillere aktarmak için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Gülpınar Köyü Camisi’nin temeli atıldı

24 Ocak depreminde ağır hasar alarak yıkılan Gülpınar Köyü Camisi’nin yerine yapılacak olan caminin temeli atıldı.

Baraj manzaralı cami, para bitince minaresiz kaldı

Malatya'nın Kale ilçesinde 3 yıldır ibadete açık olan Eyüp Sultan Camii, caminin inşaatı için toplanan bağışlar bitince minaresiz kaldı.

Tam 456 yıllık, muhteşem manzarası ile dikkat çekiyor

Tunceli'de bulunan 456 yıllık tarihi Salih Bey Camii ve Sağman Kalesi, konumuyla birlikte manzarasıyla da dikkat çekiyor. Şu anda huzur kenti haline gelen Tunceli'de ilk terör eyleminin de bu cami önünden yapılarak, masum sivillerin şehit edildiği aktarıldı.

Elazığ Derviş Ali Camii’nin temeli atıldı

Elazığ'da depremde hasar gören camilerin yenilerinin yapımı sürerken, Derviş Ali Camii’nin de temeli bugün düzenlenen törenle atıldı.

Yeni Cami'deki restorasyon çalışmaları Kurban Bayramı'na kadar tamamlanacak

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Yeni Camii'de sürdürülen restorasyon çalışmalarının Kurban Bayramı'na kadar tamamlanacağını kaydetti.

Başkan Gürkan, bayramın ilk gününde şehitliği ziyaret etti

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Ramazan Bayramı'nın birinci gününde Bayram Namazını Şehir Mezarlığı Camiinde kıldıktan sonra, vatandaşlarla bayramlaşarak şehitlik ziyaretinde bulundu.

Kadir Gecesi'nde eller semaya açıldı

Elazığ'da Kadir Gecesi nedeniyle pandemi tedbirleri kapsamında camilere gelen vatandaşlar dualarla geceyi idrak etti.

Başkan Çınar, 'kadir gecesi' programında vatandaşlarla bir araya geldi

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Kuranı-Kerim'de bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir Gecesi nedeniyle Kozluk Mahallesinde ki Ali Hayriye Kavuk Camiinde kılınan Cuma namazından sonra bir araya geldiği vatandaşlara maske, kolonya ve el dezenfektanı dağıtımı yaptı.

558 yıllık camide bir yılın ardından ilk cuma kılındı

Elazığ’ın tarihi Harput Mahallesinde bulundan 558 yıllık Sarahatun Camii’nde restorasyonun bitmesiyle bir yılın ardından ilk cuma namazı kılındı.