Baskil Haberleri

Baskil Haberleri

Kayısı Elde Kaldı

Kayısı fiyatlarının standart bir seviyede olmadığı için kayısı üreticilerin zarar ettiğini dile getiren Baskil Ziraat Odası Başkanı Murat Zilayaz, bu yıl Baskil’de 5-6 bin ton kayısı rekoltesi olduğunu ancak çoğunun satılamadığını, TMO’nun fındık gibi kayısı fiyatlarını da sabitlemesi gerektiğini ifade etti.

Oyun oynamayı bırakıp kaydırak üzerinde namaz kılan çocuk o anları anlattı

Şehit Fethi Sekin’in babasının cenaze töreninde bir çocuğun park alanında oyun oynamayı bırakıp kaydırağın üstünde namaz kılması duygu dolu anların yaşanmasına neden olmuştu.7 yaşındaki Ömer Toprak Gündoğdu, en büyük hayalinin polis olmak olduğunu söyledi.

Şehidimiz Fethi Sekin'in Babası Zeki Sekin Ebediyete Uğurlandı

Elazığlı Şehit Fethi Sekin’in babası Zeki Sekin, Ankara’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Merhum Zeki Sekin için Baskil Doğancık Köyü’nde Hacı Hasan Baba Camii’nde cenaze namazı kılındı.

Şehit Fethi Sekin’in Babası Zeki Sekin’in Naaşı Memleketi Elazığ’a Getirildi

Ankara’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Elazığlı Şehit Fethi Sekin’in babası Zeki Sekin’in naaşı Elazığ’a getirildi. Merhum Zeki Sekin için 15 Kasım Salı günü Baskil Doğancık Köyü’nde Hacı Hasan Baba Camii’nde cenaze namazı kılınacak.

Zeki Amcayı Kaybettik

O, yüreği vatan sevgisi, bayrak aşkı ile dolu yiğit bir delikanlı yetiştirmişti.

Fidanlar Gitti!..

Bendeniz kitap ile ağaç fidanının çalınmasının duruma göre hırsızlık sayılmayacağını, çünkü her ikisi de gittiği yerde işe yarar fonksiyonunu icra eder gibi bir görüşü savundum yıllarca. Ama söz konusu 225 kayısı fidanı olunca bu görüşümün hoyratça istismar edildiğini gördüm ve görüşümden sarı-ı nazar ettim.

Elazığ’da bu kadarına da pes dedirten hırsızlık, 225 kayısı fidanı çaldılar

Kübra Kabukçu/Elazığ’da hırsızlar bahçede bulunan ve birçoğu ekili olan 250 kayısı fidanını çalarak kayıplara karıştı.

Sandal Tamam, Sıra Yolda

İlimizin turizm alanında büyük zenginlik ve potansiyeline rağmen bunu sektöre kazandırma konusunda yetersiz olduğumuzu sıklıkla dile getiriyoruz.

Onarımı Tamamlanan Gezi Teknesi Yeniden Suya İndirildi

Elazığ’da bulunan kanyonlarda hizmet verecek olan gezi teknesi, bakım ve onarımlarının ardından suya indirildi.

Öğrencilerden anlamlı proje, Şehit Fethi Sekin unutulmadı

Elazığ’da üniversite öğrencileri tarafından hazırlanan sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde şehit Fethi Sekin unutulmadı. Şehit Sekin'in kabrini ziyaret eden öğrenciler aynı zamanda sokak hayvanlarını besledi.

Elazığ’da jandarma, trafik güvenliği eğitimi verdi

Elazığ İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, başta çocuklar olmak üzere vatandaşlara yönelik olarak trafik güvenliği eğitimi verdi. Baskil Kadıköy İlk-Ortaokulunda ve Karakoçan ilçesi Sarıbaşak İlkokulunda trafik kurallarını anlatan ve kazaların oluş nedenleri ile engellemek adına yapılması gerekenleri bir bir aktaran ekipler, emniyet kemerinin nasıl hayat kurtaran bir unsur olduğunu, alkolün dikkat, refleks ve denge üzerindeki olumsuz etkilerini uygulamalı olarak anlattı.

200 Metrelik Dev (!) Hizmet

Elazığ Valisi Ömer Toraman’ın sosyal medya hesabından “Saklıkapı kanyonunun başlangıç noktasına giden yol onarıldı ve asfaltlandı” şeklinde duyurduğu ve kamuoyunda kanyonların ulaşım ihtiyacının karşılandığı şeklinde anlaşılan çalışmanın detaylarına Hakimiyet Gazetesi ulaştı.

Elazığ’da Domuz Sürüsü Görüntülendi

Elazığ'ın Baskil ilçesinin yüksek kesimlerinde domuz sürüsü görüntülendi.

3 Kilometrelik Fark Bir Kızın Eğitim Hayatına Mal Oldu

Elazığ’ın Keban ilçesine bağlı Koyunuşağı köyünde ikamet eden lise birinci sınıf öğrencisi Feride Uçar, taşımalı eğitim çerçevesindeki servisin 3 kilometre fazla yol gitmek istememesi nedeni ile eğitimine başlayamadı. Aynı evdeki kız kardeşini her gün servise bindirip Baskil ilçesine gönderen Uçar, okumak istediğini belirterek yetkililerden sorunun çözülmesini istedi.

Kedi kahvehanenin maskotu oldu

Elazığ’ın Baskil ilçesindeki 72 yıllık kahvehanede yavruyken sahiplenilen ‘Pamuk’ isimli kedi, kahvehanenin maskotu oldu.

Sanayi Sitespor’dan, Ampute Milliler’e selam

Elazığ 1. Amatör Küme Futbol Ligi ekibi Sanayi Sitespor, oynadığı Baskil Şafakspor maçı öncesi Dünya Şampiyonu olan Ampute Milli Takımımız’a selam gönderdi

'Adım Adım 2023: Köyüm Benim Sohbet' Toplantıları Devam Etti

Kuyulu köyü ile start alan “Adım Adım 2023: Köyüm Benim Sohbet” toplantıları Baskil, Ağın ve Keban ilçelerine bağlı köylerle devam etti.

Yanlıştan Dönüldü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal konut projesi kapsamında ilimizde toplam 1.651 konut yapılacak olmasına rağmen Baskil, Sivrice, Maden, Alacakaya ve Arıcak ilçelerinin listede olmamasını Hakimiyet Gazetesi olarak geçtiğimiz günlerde 'Bu Kararı Kim Verdi?' manşeti ile gündeme getirmiştik. Bu yayınımızın ardından harekete geçen ilimiz Ak Parti Milletvekili Sermin Balık, TOKİ Başkanı Ömer Bulut ile yaptıkları görüşmeler sonucu Alacakaya, Arıcak, Baskil ilçeleri ile Akçakiraz ve Erimli beldelerine toplam 310 konut yapılacağı müjdesini verdi.

Metin Bulut gençlerle maç yaptı, halay çekti

Elazığ milletvekili AK Parti MKYK üyesi Metin Bulut Keban, Baskil ve Ağın ilçelerinden gelen gençlerin katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğe katıldı.

Ekoturizm Fantazisi

İlimiz, Harput, Sivrice, Hazar Gölü, Hazarbaba, Palu, Keban, Baskil Ve Kanyonlar, Karakoçan, Maden Ve Birçok Yöresinde Sahip Olduğu Turim Değer Ve Potansiyellerini Profesyonelce Sektörün Hizmetine Verip Gerekli Ekonomik Katkıyı Oluşturma Başarısını Gösteremeden, Ekoturizm Gibi Sadece Bir Kesimin İlgi Duyacağı Ekoturizme Yönelmesi Tepkilere Sebep Oldu

İran Baharı Mı?

İnanç ve ibadet özgürlüğünü hep tek taraflı anladık ve anlattık. İnançları baskılamak ve yaşantıya müdahale etmek gibi bir yanlışı da din adına yapanları gördük, görüyoruz.

Kim Karar Verdi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal konut projesini duyurmasının ardından ülke genelinde ilk günde 1 milyon müracaat oldu. İlimizde toplam 1.651 konut yapılacak olmasına rağmen Baskil, Sivrice, Maden, Alacakaya ve Arıcak ilçelerine kontenjan verilmemesi, ‘bu kararı kim verdi?’ tartışmalarını getirdi. Kontenjan verilmeyen belediye başkanları ise Hakimiyet Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu.

Domuz sürüsü araçlara aldırış etmeden karşıya geçti

 Elazığ’da domuz sürüsü köy yolundaki araçlara aldırış etmeden yolun karşısına geçti. O anları görüntüleyenler ise şaşkınlık yaşadı.

Reşat Erdoğan'dan Baskilliler Derneği'ne ziyaret

Faik Erdoğan Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Reşat Erdoğan, Baskilliler Derneği'ni ziyaret ederek hemşehri derneklerinin insanların buluşma noktası olduğunu ve önemli görevler üstlendiklerini söyledi.

Şehit Fethi Sekin'in Kabrinin de Bulunduğu Baskil Doğancık Köy Yolunda BSK Asfaltlama Çalışmasına Başladı

Elazığ İl Özel İdaresi, Şehit Fethi Sekin’in kabrinin de bulunduğu Baskil Doğancık köy yolunda BSK asfaltama ve naaşının bulunduğu alanda ise çevre düzenlemesi çalışmasına başladı.

Eyvah, Yine mi Kanyon!

Elazığ’ın önemi bir turizm merkezi olmaya aday olan Saklıkapı ve Karaleylek kanyonlarının keşfedilmesinin ardından yöneticilerin ilgisizliğinden kaynaklı yaşanan sorunların ardından aynı bölgede yeni bir kanyon daha keşfedildi. Baskil’in Konalga köyüne bağlı Yağmurlu ve Gümüşçay mezraları arasında kalan dağlık bölgede bulunan kanyon merak uyandırırken, daha önce bulunan kanyonlar gibi aynı akıbete uğrayıp uğramayacağı merak ediliyor.

Elazığ'da Traktör Devrildi:1 Yaralı

/Elazığ'da devrilen traktörün altında kalan sürücü yaralandı.

Gözeli, Cevizdere, Uzuntarla, Muratcık Köyleri İle Baskil’de Kuraları Çekilen Konutların Teslim Tarihleri Açıklandı

AFAD, Gözeli, Cevizdere, Uzuntarla, Muratcık Köyleri İle Baskil’de kuraları çekilen konutların teslim tarihlerini açıkladı.

Elazığ’da suların çekilmesiyle Selçuklu ve Osmanlı mezarlıkları ortaya çıktı

Elazığ’ın Baskil ilçesine bağlı Şeyh Hasan köyünde bulunan Selçuklu ve Osmanlı mezarlıkları, suların çekilmesiyle gün yüzüne çıktı.

Elazığ'da 7 İlçeye Yeni Kaymakam Atandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre Elazığ’ın Ağın, Arıcak, Baskil, Kovancılar, Maden, Palu ve Sivrice ilçelerinin kaymakamları değişti.