Baskil Haberleri

Baskil Haberleri

Elazığ’da suların çekilmesiyle Selçuklu ve Osmanlı mezarlıkları ortaya çıktı

Elazığ’ın Baskil ilçesine bağlı Şeyh Hasan köyünde bulunan Selçuklu ve Osmanlı mezarlıkları, suların çekilmesiyle gün yüzüne çıktı.

Elazığ'da 7 İlçeye Yeni Kaymakam Atandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre Elazığ’ın Ağın, Arıcak, Baskil, Kovancılar, Maden, Palu ve Sivrice ilçelerinin kaymakamları değişti.

Batan Tekne mi Şehir mi?

İlimizde turizmin geliştirilmesi ve tanıtılması amacıyla onlarca toplantı yapılıp önemli miktarda paralar harcanarak çekilen videolara rağmen kanyonlar için alınan tur teknesinin ilgisizlikten ve bakımsızlıktan ikinci kez batması, şehir yöneticilerinin bu konuya ne kadar duyarlılık gösterdiğini ortaya koydu.

Süt Üreticilerine Sağım Makinesi Desteği…

Kırsalda yaşayan süt üreticilerine ekonomik ve sosyal anlamda destek vermek ve üzerindeki iş yükünü azaltmak amacıyla hazırlanan ve DAP İdaresi Başkanlığınca p hibe ile finansman sağlanan proje kapsamında Arıcak, Alacakaya ve Baskil İlçelerinde süt sağım makineleri sahiplerine teslim edildi.

Vali Toraman, Şehit Fethi Sekin'in Kabrini Ziyaret Etti

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman Şehit Fethi Sekin'in kabrine ziyarette bulundu.

Prof. Dr. Bilal Çoban 'Baskil'in Kurtuluş Planı'nı açıkladı

"2023 Türkiye, 2034 Elazığ" sloganıyla Elazığ'ın Kurtuluş Planı çerçevesinde projelerini paylaşmaya devam eden HAZARSAM Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban bu hafta da 2034 Baskil isimli projelerini paylaştı.

Su ile Şaka Olmaz…

Elazığ’da hava sıcaklıklarının artmasının üzerine serinlemek için suya giren birçok vatandaşımız hayatını kaybediyor. Yüzme bilseler dahi tehlike oluşturacak sulara girilmemesi yönünde kurumların uyarılarına uyulmamasıyla birlikte Hazar Gölü sahilinde bulunan işletme ve kamu kurumlarının cankurtaran bulundurmaları talep ediliyor

'Sarı altın' hasadında çiftçinin yüzü gülüyor

Elazığ’ın Baskil ilçesinde çiftçinin en önemli gelir kaynağı, mevsimlik işçilere de iş kapısı olan kayısıda 100 bin dekar alanda hasat mesaisi devam ediyor. Bölgeye önemli bir gelir sağladığı için kentte 'Sarı altın' olarak değerlendirilen kayısıda bu yıl verimin iyi olması çiftçinin yüzünü güldürüyor.

Elazığ'da bulgur kaynatma sezonu başladı

Elazığ'ın Baskil ilçesinde bulgur kaynatma sezonu başladı.

Elazığ'da serinlemek için baraja giren 2 arkadaş boğuldu

Elazığ'ın Baskil ilçesinde kayısı kasalarını yıkarken serinlemek için baraj gölüne giren 2 arkadaş, boğularak hayatını kaybetti.

Milletvekili Balık, Baskil İlçesini Ziyaret Etti

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık ilçelerdeki ziyaretlerine Baskil ile devam etti. Vatandaş ve esnafla bir araya gelen Vekil Balık, talepleri dinledi.

Kayısı Ağacına Atmaca Yuva Yapınca Hasat Yapmadı

Elazığ'da bir vatandaş kayısı hasadı yaparken ağacında atmaca yuvası gördü. Yuva zarar görmesin diye duyarlı bir davranış sergileyen vatandaş, ağaçtaki kayısı hasadını durdurdu.

Milletvekili Erol, Şehit Babası Zeki Sekin’i Ziyaret Etti

CHP Elazığ Milletvekili GÜRSEL EROL Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde tedavi görmekte olan şehit Fethi Sekin’in babası Zeki Sekin’i ziyaret etti, Sekin’in bayramını kutladı. Milletvekili Erol ziyaretin ardından şehit Fethi Sekin’in kabristanına gitmek üzere Baskil’e hareket etti.

İş Çok, İşçi Yok

Türkiye'nin önemli kayısı üretim merkezlerinden Elazığ'ın Baskil ilçesinde hasadın başlamasının ardından kayısı üreticileri işçi bulmakta zorlanıyor. Geçen yıla göre rekoltenin yüksek olmasına rağmen kayısı bahçelerinde çalışacak işçi bulunamaması üreticileri kara kara düşündürüyor.

Elazığ Baskilliler Derneğinde Yeni Yönetim Kurulu Şeması Oluşturuldu

Elazığ Baskilliler Derneği tarafından 12 Haziran tarihinde gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulun ardından ilk yönetim kurulu toplantısı yapıldı.

Elazığ’da Dere Taştı, Köy Yolu Çöktü

Elazığ’da etkili olan yağış nedeniyle dereler taştı, çöken köy yolu geçici olarak ulaşıma kapatıldı.

Baskil Ters Lalesi Tohum Toplama Çalışması Yapıldı

Kübra Kabukçu/Dünyada bir tek Baskil ilçesi arazilerinde yetişen ”Fritillaria Baskilensis” diğer adıyla da Baskil Ters Lalesi için tohum toplama çalışması gerçekleştirildi.

Yalındam’da Damla Su Yok

Yağışların geçtiğimiz yıla göre fazla olduğu bugünlerde Baskil Yalındam Köyü sakinleri susuzluktan kırılıyor. En basit insani ihtiyaçlarını bile karşılayamadıklarını gazetemize açıklayan Yalındamlılar, susuzluğa gerekçe olarak ise İl Özel İdaresi yetkililerinin duyarsızlıklarını gösterdi.

Baskil’de Temizlik Çalışmaları Sürüyor 

Ahmet Çöteli/Baskil Belediyesi, ilçe  genelinde temizlik ve hijyen çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Elazığ Baskilliler Derneğinde Olağanüstü Genel Kurul Yapıldı

Elazığ Baskilliler Derneği tarafından bugün gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul sonuçlandı. Mevcut başkan Naim Aslanmirza aday olmayarak yeni yönetim kurulu listesine destek verdi.

Malatya’nın turfanda kayısısı pazarda

Malatya’nın meşhur meyvesi kayısının bu yılki ilk turfanda meyvesi hasadı yapılıp, pazarda satılmaya başlandı.

MHP Heyeti Toplantılarını Ağın, Baskil ve Keban İle Sonlandırdı

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ il teşkilatı tarafından 3 gündür devam eden “adım adım 2023, ilçe ilçe anlatma ve aydınlatma toplantısı” Ağın, Keban ve Baskil ilçeleri ile sona erdi.

Elazığ'da 'et yiyen örümcek' görüldü

Et yiyen örümcek olarak bilinen 'Sarıkız', Elazığ’ın Baskil ilçesinde görüntülendi.

Elazığ İYİ Parti İl Teşkilatı Karakoçan ve Baskil Temaslarında

İYİ Parti İl Teşkilatı İl Başkanı Servet Gürgözeler başkanlığında ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan bir heyet ile ilçe gezilerini sürdürüyor. Karakoçan gezisi yapan Gürgözeler arkasından Baskil ilçesini ziyaret etti.

Elazığ’da Fırat Fest Tüm Hızıyla Sürüyor

Elazığ’da devam eden Fırat Fest çerçevesinde öğrenciler Baskil ilçesi ve kanyonları gezdi.

Türkiye'nin En Uzun Demir Yolu Köprüsü Elazığ’da

Elazığ’ın Baskil ilçesinde bulunan yapıldığı dönemde dünyanın 3., Türkiye’nin ise en uzunu olan Fırat Demiryolu Köprüsü, Elazığ ile Malatya illerini birbirine bağlarken, aynı zamanda geçiş yolu olarak kullanılıyor.

Elazığ'da Kayısıyı Dolu Vurdu

Elazığ'ın Baskil ilçesinde etkili olan dolu yağışı, kayısı bahçelerine zarar verdi.

59 Yaşında Günde 20 Kilometre Koşarak Ultra Maratona Hazırlanıyor

Elazığ’ın Baskil ilçesine bağlı Odabaşı mahalle muhtarı 59 yaşındaki Allattin Karakol, günde 20 kilometre koşarak 100 kilometrelik ultra maratona hazırlanıp Türkiye birinciliği için çalışıyor.

Elazığ’da Urartular Döneminden Kalma Kaya Mezarlarının Turizme Kazandırılması Bekleniyor

Elazığ’ın Baskil ilçesinde bulunan ve 5 yıl önce tescillenen Urartular döneminden kalma kaya mezarlarının, turizme kazandırılması bekleniyor.

8 Köyün Deprem Konutlarında Anahtarlar Teslim Edilecek

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından yapımına başlanılan Baskil Demirlibahçe, Maden Gezin, Merkez Akçakale, Işıkyolu, Günaçtı ve Gölardı, Sivrice İlçesi Kürk ve Güney Köyü 1 ve 2 nolu toplu alanlarındaki konutların anahtar teslimleri 19 Nisan – 3 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.