Asilhan Arslan Haberleri

Asilhan Arslan Haberleri

Arslan ailesinin acı günü

Eski Elazığ TSO başkanı Asilhan Arslan'ın anneannesi Nezahat Seyran, hayatını kaybetti.

Kefil Değiller…

Hakimiyet olarak açıklamaların ya da duruşların satır araları ve arka planlarını okuma ve buradan çıkarımlar yapma konusundaki ön sezilerimizi dikkatli okurlarımız iyi bilir. Bu konulardaki öngörülerimiz ve ferasetimizin çoğunlukla doğru çıkması konusunda çok da mütevazi  olmaya gerek yok.

Madenler Unutuldu mu?

İlimiz Maden İlçesinde bulunan zengin maden yataklarının ihalesinde son noktayı Danıştay koydu ve “söz konusu alanlardaki işletme hakkı Port Madencilik’e aittir” dedi.

Kefil Değil mi?

Kasım ayı içinde Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasının seçimleri yapılacak. Üç adayın yarışacağı seçimlerde İdris Alan uzun süreden beri seçimlere hazırlık yapıp sektör temsilcilerini ziyaret ederken, Ali Şekerdağ, Asilhan Arslan’ın aday olmayacağını açıklamasının ardından bu ekibin teklifi ile yarışa sonradan katıldı.

Durdurmaya Durdurma

Elazığ'ın Maden ilçesinde bulunan zengin maden yataklarının işletilmesi için yapılan ihale idare mahkemesi tarafından bozulmuş, süreci başından sonuna takip eden ETSO Başkanı Asilhan Arslan sürecin devam ettiğini ifade ederek ihalenin iptal edilme ihtimalinin olduğunu açıklamıştı. İhale ile ilgili Danıştay son kararını verdi ve idari mahkemesinin verdiği yürütmeyi durdurma kararını bozarak ihaleyi meşru gördü.

ETSO Seçime Gidiyor

İlimizin kalkınma ve gelişmesinde başarılı rol oynayan ETSO üyeleri, yeni başkanını seçmek amacıyla kasım ayında sandık başına gidecekler.

Elazığ TSO Başkan Adayı Şekerdağ: 'Duyulan güven ve gösterilen ilgiye teşekkür ediyoruz'

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Ali Şekerdağ, açıklamalarda bulundu.

Müteahhitlik Sektörünün Teminat Sorunu

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Müteahhitlik sektörünün bankalarda teminat sorununun çözümü için Kredi Garanti Fonu (KGF) nezdinde girişimler başlatarak, sektör temsilcilerinin inşaat çalışmasını başlatmadan önce arsa sahibi ile imzalanan sözleşmelerin esas alınarak buna göre teminat oluşturulmasını talep etti.

Asilhan Arslan’dan teşekkür

ETSO Başkanı Asilhan Arslan, sağlık problemleri dolayısıyla bizzat ya da telefonla arayan ve sosyal medyadan geçmiş olsun dileklerini iletip şifa dileyenlere teşekkür etti.

Elazığlı Duyarlılığı

ETSO’nun dört yıldan beri başkanlığını yapan ve birçok başarılı projelere imza atan Asilhan Arslan’nın sağlık problemleri yaşadığı bilgisi şehirde üzüntü oluşturdu. Kasım ayında yapılacak ETSO seçimlerinde aday olmayacağını da açıklayan Asilhan Arslan için çok sayıda geçmiş olsun mesajı yayınlandı ve şifa dilekleri iletildi.

Elazığ TSO Başkan Adayı İdris Alan'dan Asilhan Arslan'a Geçmiş Olsun Mesajı

Elazığ TSO Başkan Adayı İdris Alan, rahatsızlığı nedeniyle adaylık yarışından çekildiğini açıklayan Asilhan Arslan için geçmiş olsun mesajı yayımladı.

Başkan Arslan: '12 Kasım'da yapılacak Elazığ TSO Seçimlerinde Aday Olmayacağım'

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, seçimlerin 12 Kasım tarihinde gerçekleştirileceğini ve kendisinin aday olmayacağını açıkladı.

ETSO’da Olağanüstü Günler

Elazığ Ticaret Odası’nın dört yılda bir yapılan seçimlerinin 13 Kasım 2022 Pazar günü yapılması kararlaştırıldı.

Arslan Aday Olmayacak

Geçtiğimiz günlerde Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı döneminde hayata geçirdiği projeleri kamuoyuyla paylaşan Mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan’ın sağlık problemleri nedeniyle adaylıktan çekildiği öğrenildi. 

Arslan: ‘Şehrimize yakışır bir organizasyon oldu’

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Elazığ Ticaret Borsası işbirliğinde, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve çok sayıda davetli ve iş dünyasının katılımı ile gerçekleştirilen “Elazığ Ekonomisine Değer Katanlar” programının Elazığ’a yakışır şekilde üst düzey bir etkinlik olarak yapıldığını belirten Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, tüm katılımcılara ve programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti…

Elazığ TSO ‘Sıfır atık belgesi aldı’

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, 12 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazete’de yürürlüğe giren Sıfır Atık Yönetmeliğince hazırlanması gereken tüm süreçlerini tamamlayarak, Sıfır Atık Belgesi’ni almaya hak kazandı. TOBB Yeşil Mutabakat Çalışma Komisyonu Üyesi olan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, “TOBB tarafından görev tevdi edilmesine müteakip ilk iş olarak kendi kurumumuzda çalışmayı başlatarak bugün itibarı ile Odamıza Sıfır Atık Belgesini kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi…

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: '29 Ekim’de TOGG fabrikasını açıyoruz'

Türkiye Odalar Birliği Başkanı (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu, “Türk insanının 120 yıllık hayali 60 yıl önce yarım kalan bir rüyamız vardı. Türkiye’nin otomobili bu görevi üstlendikten sonra Allah nasip ederse 29 Ekim’de TOGG fabrikasını açıyoruz” dedi.

Elazığ’da Yeşil Mutabakat Farkındalık Toplantısı

Avrupa Yeşil Mutabakatı (AYM) kapsamında öngörülen Sınırda Karbon Düzenlemesinin (SKD) Türkiye’den Avrupa Birliği’ne (AB) ihracat yapan sektörler üzerine olası etkisinin değerlendirileceği “Yeşil Mutabakat Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı” 15 Eylül 2022 tarihinde Elazığ TSO Akademik Danışmanı Doç.Dr. İzzet Taşar’ın sunumuyla Elazığ TSO Konferans Salonunda Saat: 15.30 ile 16.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Üçüncü Esnaf Kooperatifi Kuruluyor

Elazığ’da sayıları iki olan Esnaf-Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine bir yenisi daha ekleniyor. Elazığ’da yeni bir esnaf ve sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifi kuruluyor kurucu başkanlığını da Özer Macit yapacak.

Arslan:“Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hayırlı Olsun”

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan 12 Eylül 2022 tarihinde başlayan yeni eğitim ve öğretim yılı nedeniyle yayınladığı mesajında “Büyük bir heyecanla başlayan 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı'nın ülkemiz, çocuklarımız, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve tüm paydaşlarımız için hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

TOBB Kadın Girişimci Yarışması Başladı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde “Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması” başlatıldı. 30 Eylül 2022 tarihine kadar https://girisimcikadingucu.tobb.org.tr/ linkinden başvuruların yapılacağı yarışmada ödüller TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklığlu tarafından 19 Kasım 2022 Dünya Kadın Girişimciler Günü’nde takdim edilecek. Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ TSO Üyesi Kadın Girişimcilerin bu yarışmada yer almasını arzu ettiklerini belirterek, Elazığ’ın en iyi şekilde temsil edilmesini beklediklerini söyledi.

Elazığ'ın ihracatı yüzde 15.3 artış gösterdi

 Elazığ ihracatı ilk 8 ayda bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 15.3 artış gösterdi.

Kırtasiye ürünleri kırtasiyeden alınmalıdır…

Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kala yaptığı açıklamada öğrenci ve velileri uyararak kırtasiye ve tüm okul araç ve gereçlerinin TSE kriterlerine uygun ve ambalajı şekilde kırtasiyelerden alınması çağrısında bulundu…

Arslan: ‘Enerjiye yapılan zamlar iş dünyası ve toplumun tümünü olumsuz yönde etkileyecektir’

Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, 01 Eylül 2022 tarihinden geçerli olmak üzere uygulanacağı açıklanan Elektrik ve Doğalgaza yapılan yüzde 50 zammın enflasyonu artıracağını ve iş dünyasının tümünü olumsuz yönde etkileyeceğini söyledi.

Türkiye’nin Otomobili TOGG Seri Üretim Sürecinde

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı ve TOGG Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Oda/Borsa Başkanları ile TOGG Gemlik Tesislerinde bir araya geldi. TOGG’nin serüveninin ve geldiği noktanın değerlendirildiği toplantıya Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan’da katılarak, tesiste Başkan Hisarcıklıoğlu ile birlikte incelemelerde bulundular.

‘Elazığ Ataoğuz Yemekleri Marka Tescili Alındı

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, yemek çeşitliliği ile ülkemizin en zengin illeri arasında ikinci sırada bulunan Elazığ’ın gastronomi turizminde hak ettiği yere yükselmesi için Oda olarak üzerinde uzun bir süreden beri çalışılan Elazığ Ataoğuz Yemekleri Marka Tescilinin Türk Patent ve Marka Kurumunca yapıldığını açıkladı. Arslan Elazığ Ataoğuz Yemekleri çatısı altında tarihten günümüze gelen bir çok yemeğin Coğrafi Tescilinin yapılarak koruma altına alınacağını ve ticarileşmesine öncülük edileceğini de sözlerine ekledi…

Elazığ TSO GES Sorununu Mahkemeye Taşıdı

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)’nın 11 Ağustos 2022 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan “Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” değişikliğini Oda olarak mahkemeye taşıdıklarını açıkladı. Arslan, Elazığ TSO’nun bağlı bulunduğu kanun ve ilgili yönetmelikler gereğince üyelerinin her türlü sorun ve mağduriyetini önleyecek girişimleri etik kuralları ve kurumsal duruşla yerine getirdiklerini söyledi.

Niye Böylesin Elazığ?

Elazığlılar için söylenen; “Şehirde birbirlerini çekemezler ama gurbette çok tutkundurlar” cümlesini doğru çıkartan örnekler görüyoruz. Şehrin faydasına olsa bile bir kişi ve kuruma destek olunmuyor ve yok sayılıyor. Madenlerin Elazığlılar tarafından işletilmesi teklifine uygulanan umursamaz bakış, şimdilerde GES için uygulanıyor.

Elazığ TSO Koşusu’nu Into kazandı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası adına düzenlenen koşuyu INTO isimli safkan kazandı

Elazığ TSO’dan Lisanssız Elektrik Üretimi Yapan Firmaların Mağduriyetini Önleyecek Önemli Girişimler…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)’nın 11 Ağustos 2022 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan “Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” değişikliğinin ciddi sıkıntılara yol açacağı uyarısında bulundu. Arslan konuyu TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız ve EPDK Daire Başkanları ile görüştüğünü, TOBB ve EPDK nezdinde de yaşanabilecek mağduriyetlerin önlenmesi için resmi girişimlerin tamamlandığını ve sürecin Sayın Cumhurbaşkanına aktarıldığını ifade ederek konun yakinen takipçisi olduğunu ve Sayın Cumhurbaşkanının sorunu çözeceğine inandığını ifade etti…