Alacakaya Haberleri

Alacakaya Haberleri

Süt Üreticilerine Sağım Makinesi Desteği…

Kırsalda yaşayan süt üreticilerine ekonomik ve sosyal anlamda destek vermek ve üzerindeki iş yükünü azaltmak amacıyla hazırlanan ve DAP İdaresi Başkanlığınca p hibe ile finansman sağlanan proje kapsamında Arıcak, Alacakaya ve Baskil İlçelerinde süt sağım makineleri sahiplerine teslim edildi.

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Teşkilatı, Arıcak, Erimli ve Alacakaya’yı Ziyaret Etti

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Teşkilatı Arıcak, Erimli ve Alacakaya'yı ziyaret ederek vatandaşla bir araya geldi.

Proje Karnemiz Zayıf

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Ağın, Alacakaya, Arıcak ve Sivrice ilçelerine noterliklerin açılacağı bilgisini duyurmuştu.

Milletvekili Erol Arıcak ve Alacakaya İlçelerini Ziyaret Etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Arıcak ve Alacakaya ilçelerini ziyaret ederek vatandaşlarını sorunlarını ve talepleri dinledi.

Ağın, Alacakaya, Arıcak ve Sivrice’ye Açılacak Noterliklerin Sıralaması Belli Oldu

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Ağın, Alacakaya, Arıcak ve Sivrice ilçelerine noterliklerin açılacağı bilgisini duyurmuştu.

Elazığ’da dev çağaboğan çekirgesi görüldü

 Türkiye'de zaman zaman görülen ve büyüklüğü ile dikkat çeken dev 'Çağaboğan' çekirgesi Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde görüldü.

Ak Parti Heyeti Arıcak ve Alacakaya’daydı

İlçelerdeki bayram ziyaretlerini sürdüren AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ ve İl Başkanı Şerafettin Yıldırım bayramın son gününde soluğu Arıcak ve Alacakaya’da aldı.

Elazığ'da traktör devrildi: 1 ölü, 1 yaralı

Elazığ'ın Alacakaya ilçesine bağlı Yalnızadamlar köyünde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği traktör devrildi. Kazada 1 kişi öldü 1 kişi yaralandı.

Dağda bulduğu 3 metrelik yılanı önce sevdi, sonra tekrar doğaya bıraktı

 Elazığ’da bir kişi dağlık alanda gördüğü yaklaşık 3 metrelik yılanı yakaladıktan sonra sevdi, daha sonra doğaya tekrar bıraktı.

Güzel Haber Ama Yetmez…

Ak Parti Elazığ Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Bulut, Adalet Bakanlığı nezdinde yürüttükleri görüşmeler sonucunda noterlik bulunmayan Ağın, Alacakaya, Arıcak ve Sivrice ilçelerinde noterlik açılmasına ilişkin kararın Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından imzalandığını duyurdu.

Milletvekili Bulut'tan 4 ilçeye müjde

Ağın, Alacakaya, Arıcak ve Sivrice’ye noterlikler açılacak.

Yakaladığı Yılanı Kendi Boyuyla Ölçtü, Ardından Serbest Bıraktı

Elazığ’da tarlada çalışırken yakaladığı yılanın boyunu merak eden Hüseyin Koç, kendi boyu ile kıyaslayarak ölçtü.

Elazığ'da Dev Yılan Paniği

Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde yaklaşık 3 metre uzunluğundaki yılan, paniğe neden oldu.

Elazığ’da Tırın Üstündeki İş Makinesi Aracın Üstüne Düştü

Elazığ'ın Alacakaya ilçesinde tır sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu tırın üstünde bulunan iş makinesi park halindeki aracın üstüne düştü.

Milletvekili Bulut İlçeleri Ziyaret Etti

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ ve parti teşkilat yöneticileriyle birlikte Ramazan Bayramı dolayısıyla Arıcak ve Alacakaya  ilçelerini ziyaret etti.

Başkanlarının Hızına Yetişemiyorlar

Elazığ Hakimiyet Gazetesi’nin 22.09.2021 tarihinde ‘İlçelerin Hizmet ve Tanıtım Karnesi’ başlıklı manşetinin üzerinde 6 aydan uzun bir süre geçmesine rağmen birçok ilçe belediyelerinin halen web sitelerinin güncel olmadığı görülüyor. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Alacakaya, Ağın, Arıcak ve Keban Belediyelerinin web sitelerinin ısrarla güncellenmediği görülürken, daha öne güncellenmeyen Sivrice Belediyesi’nin ise 2022 yılı itibari ile web sitesini aktif olarak kullandığı gözlemlendi. Belediye Başkanları, aktif ve güncel olarak sosyal medya hesaplarını kullanırken kurumsal kullanımlar başkanların çok gerisinde kalıyor.

Yaban Domuzunu Gördü 'Pijamalarını Giymiş' Söylemi İle Kahkahaya Boğdu

Elazığ'ın Alacakaya ilçesinde vücudunda çizgiler bulunan yaban domuzunu gören vatandaş cep telefonuna sarıldı. Kayıt sırasında hayvanın peşinden koşan ve 'Pijamalarını giymiş' ifadesini kullanan vatandaş, izleyenleri kahkahaya boğdu.

Tellere Takılan Dağ Keçisi Kurtarıldı

Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde bir bahçenin tel örgülerine takılan dağ keçisi, vatandaş tarafından kurtarıldı.

Kedi ve Köpeklerin Dostluğu Yürekleri Isıttı

Alacakaya'da soğuk havadan etkilenen köpek ve kedilerin birbirlerine destek olurmuşçasına sokulduğu anlar izleyenlerin yüreklerini ısıttı.

Biri Şaka mı Yapmış!

Maden İlçemiz sınırları içerisinde bulunan zengin maden yataklarının sevinç ve mutluluğunu yaşarken bir sevindirici haber de Alacakaya ilçesinden gelmiş ve bu bölgede de MTA tarafından doğalgaz rezervi olduğu haberleri düşmüştü ajanslara.

Sırada Milletvekilliği Var

Elazığ’ın Maden ilçesinde bulunan ve Türkiye tarihinin en büyük maden rezervinin bulunmasının ardından bir müjdeli haber de aynı havzada bulunan Alacakaya ilçesinden geldi.

Kim Tutar Bizi?

Son günlerde Elazığ’ın Maden ilçesinde bulunan ve Türkiye tarihinin en büyük maden rezervinin bulunmasının sevicini ve ihalenin Elazığ Girişim Grubu tarafından alınarak işletilmesinin heyecanını yaşarken bir başka güzel haber de Alacakaya’dan geldi.

Elazığ'da Doğal gaz Bulundu

 Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde Maden Tektik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü tarafından doğal gaz rezervi bulundu.

Maden Yüksek Mühendisi Günay: “Karotlu Sondajlarda Ciddi Kalınlıklarda Bakır Damarları Kesilmiştir"

Elazığ Mermerciler ve Madenciler Derneği Genel Sekreteri Maden Yüksek Mühendisi Hayri Günay, Maden ve Alacakaya ilçeleri arasında MTA tarafından yapılan sondaj ve çıkan cevherle alakalı bilgi verdi.

Kar Yağışı Nedeniyle Düğün Salonu Çöktü

Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde bulunan düğün salonu yoğun kar yağışı dolayısıyla çöktü.

Yollar Kapandı, Ekipler Hasta Vatandaşa Ulaşmak İçin Seferber Oldu

Elazığ'ın Alacakaya ilçesinde hastalanan bir vatandaş için ekipler seferber oldu. Uzun uğraşlar sonucu kardan dolayı yolu kapalı olan köye ulaşan ekipler, rahatsızlanan vatandaşı hastaneye ulaştırdı.

Bu Defa Sessiz Kalmayalım!

Elazığ’daki büyük maden sahası, yurt dışı menşeli firmaların ve Türkiye’deki büyük inşaat firmalarının iştahını kabarttı.

CHP İl Başkanı Duran Alacakaya ve Palu İlçelerini Ziyaret Etti

CHP Elazığ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran Alacakaya Ve Palu İlçelerini Ziyaret Ederek esnaf ile bir araya geldi.

Arıcak ve Alacakaya İlçelerinde Muhtarlara Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Elazığ genelinde gerçekleştirdiği hizmetlerle kentin yaşam standartlarını yükselten Elazığ İl Özel İdaresi belirli periyotlarla muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantılarına devam ediyor.

Arıcak ve Alacakaya İlçelerinde Hak Sahipliği Sonuçları Açıklandı

Elazığ’da 24 Ocak ve 27 Aralık’ta meydana gelen depremlerin ardından hak sahipliği süreçleri başlamıştı.