Ağın haber, son dakika Ağın haberleri, Ağın Haberler

Ağın Haberleri

Elazığ Ağın ilçesinden güncel gelişmeler, Ağın haberleri ve son dakika Ağın gelişmeleri sayfamızda.

Işıkver’in Yeni Rotası

Semih Işıkver, 26 Nisan 2018 tarihinden beri başarıyla yürüttüğü Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Başkanlığı görevinden, 2023 yılında yapılacak seçimlerde milletvekili aday adayı olacağını belirterek ayrıldı.

Prof. Dr. Bilal Çoban: ‘Çalışmalarımızın Yüzde 10’u Yapılsa Bile Şehrimiz Kalkınır’

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından Prof. Dr. Bilal Çoban öncülüğünde, yaklaşık bir yıl süren çalışmalar sonucunda hazırlanan Elazığ’ın ve İlçelerinin Kurtuluş Planı adı altında yürütülen çalışmalar tamamlanarak kitap haline getirildi. Prof. Dr. Bilal Çoban, çalışma boyunca “Elazığ Nasıl Kalkınır” sorusuna cevap aradıklarını, buna toplam bin 550 adet cevap verdiklerini ve bunların yüzde 10’unun yani 150 tanesinin bile hayata geçmesiyle Elazığ’ın kalkınacağını söyledi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Yılmaz: 'Bingöl'de keşfedilen demir cevheri rezervi için ilk aşamada 550 milyon dolar yatırım öngörülüyor'

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, Bingöl'de keşfedilen 300 milyon tonluk demir cevheri rezervi için ilk aşamada 550 milyon dolar yatırım yapılacağını ve doğrudan bin kişiye istihdam sağlanacağını söyledi.

Engel Siyaseti mi?

Ruhsat almak için gerekli müracaat yapılmasına rağmen Çemişgezek Belediyesi tarafından ruhsat verilmediği gibi mühürlenerek bölgede tek beton üretim santrali olan tesisin kapatılması ve bunun sonucu Çemişgezek Hükümet Konağının yapımının durmasına tepkiler devam ediyor.

Avukatlar hayvan barınağında

Malatya Barosu Başkanı Av. Onur Demez, hayvan barınağını ziyarette, 'Hayvan dostlarımızın en etkin düzeyde korunması için adalet mekanizmasını en etkili şekilde çalıştıracağız' dedi.

Arguvan Belediyespor yönetiminde 2 istifa

Geçtiğimiz günlerde kongre kararı alınan TFF 3. Lig ekiplerinden Malatya Arguvanspor Kulubü'nde iki isim yeni yönetimde yer almayacağını açıklayarak istifalarını sundu.

Fare Dahi Doğuramadı

Son yıllarda Ak Parti adına söz söyleme ve açıklama yapma yetkisinde bulunmaların ve konuşmalarının ne anlama geleceği ve kamuoyunda nasıl yorumlanacağına dair bir hassasiyet göstermeden laf söylemeleri bir gelenek haline geldi.

Pertek Belediyesi 500 Öğrenciye Çorba İkram Edecek

Ülkemizdeki zorlu ekonomik koşullar devam ederken Pertek Belediye Başkanı Ruhan ALAN, Pertek ilçesi’nde öğrenim gören üniversite öğrencileri için belirli saatlerde sıcak çorba ikramının yapılacağını açıkladı…

Nesli tükenme tehlikesi altında bulunan vaşak, köpekten kaçıp ağaca tırmandı

Tunceli'de nesli tükenme tehlikesi altında olduğu için dünyada birinci derece koruma altında bulunan vaşak, köpekten kaçıp bir ağaca tırmandı. Vaşağın ağaçtaki görüntüsü, cep telefonu kamerasına yansıdı.

Doç. Dr. Uğur: ‘Kadınlarda Tüylenme Sıklıkla Doğurganlık Çağında Görülmektedir’

Fırat Üniversitesi Hastanesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Endokrinoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kader UĞUR, kadınlarda tüylenme hastalığı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Elif ve Mehtap kardeşlerin ortopedik yatak mutluluğu

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, hayırsever bir aile tarafından Yeşilyurt Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü tarafından başlatılan 'İyilik Havuzu' projesine bağışlanan ortopedik hasta yatağını, ALS Hastası Elif ve Mehtap Hakan isimli iki kardeşe teslim etti.

CHP Kadın Kolları Başkanı Çekil: ‘Aile Destekleri Sigortası’nı tüm mahallelerimizde anlatacağız’

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Kadın Kolları Başkanı Ayten Çekil, “Aile Destekleri Sigortası’nın kadınların ve ailelerin yaşamına neler katacağını tüm mahallelerimizde anlatacağız” dedi.

Prof. Dr. Görür: ‘Elazığ'da Deprem Olacağını Söyledim, Dinlemediler’

Elazığlı Deprem uzmanı, yer bilimci Prof. Naci Görür, İstanbul’da beklenen depremle ilgili 24 Ocak Elazığ depreminden örnek verdi. Prof. Dr. Görür, "Elazığ'da deprem olacağını defalarca söyledim, dinlemediler" dedi.

Malatya'da feci kaza: 1 ölü, 1 yaralı

Malatya'nın Pütürge ilçesinde hafif ticari aracın dere yatağına yuvarlanması sonucu meydana gelen trafik kazasında 19 yaşındaki genç hayatını kaybederken 1 kişi de ağır yaralandı.

Battalgazi Ziraat Odası'nın taşınacak iddiasına muhtarlardan tepki

Battalgazi Ziraat Odası'nın şehir merkezine taşınacağını iddia eden bir gurup mahalle muhtarı, duruma tepki göstererek bu yanlıştan vazgeçilmesi çağrısında bulundu.

Vaatlerimizi Hayata Geçirdik

Belediye hizmetleri konusunda birçok sorunun çözüldüğünü, 25 yataklı ve 10 lojmanlı hastanenin yakında zamanda yapımına başlanacağını ifade eden Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, Tekstilkent projesinin ilçeye büyük katkısı olacağını ve 100 kişiye istihdam sağlayacağını belirtti.

Başkan Çadırcı: ‘OSB yolumuz, hak ettiği standarda kavuşuyor’

Organize Sanayi Yolu’nun hak ettiği standartlara kavuşacağını aktaran Yazıkonak Belde Belediye Başkanı Hatif Çadırcı, “Problemi el birliği ile çözüme kavuşturmak için İl Özel İdaresi ve belediye ekiplerimiz mesai mefhumu gözetmeden tam hızla çalışmalarına devam ediyor” dedi.

Elazığ Öğretmenevi'nin Açılışı Gerçekleştirilecek

Elazığ Valiliği, yarın (24 Kasım Perşembe) geçici olarak öğretmenevi olarak kullanılacak binanın hizmete açılacağını açıkladı.

CHP İl Başkanı Duran Çatalçeşme'deki Doğalgaz Mağdurlarının Sorunlarını Dinledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran, Çatalçeşme Mahallesi’nde bulunan TOKİ konutlarında doğalgaz sorunu yaşayan vatandaşları dinleyerek sorunu gerekli yerlere taşıyacağını söyledi.

Kılıç: ‘Toprağın Tomografisini Çekiyoruz’

İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Kılıç, Elazığ’da köy köy gezilerek toprak analizleri yaptıklarını ve toprağa uygun ürünün ekilmesi için çalışma başlattıklarını ifade etti. Kılıç ayrıca, Elazığ’da TARSİM’e kayıt olan çiftçi sayısının az olduğu ve çiftçilerin mutlaka tarım sigortası yaptırmalarını istedi.

Demirbağ’a Güveniyoruz

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, bir dizi temasta bulunmak üzere Elazığ’a geleceğini, bu kapsamda Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi programına katılacağı ve bir dizi incelemelerde bulunmakla birlikte sektör temsilcileri ile buluşacağını ve bunun önemli olduğunu iki gün önce yine bu köşeden yazmıştık. Zira sorunu yaşayan sektör temsilcileri ne yazık ki hep dışarıda kaldı ve bazı bürokratların sunduğu toz-pembe brifing raporlarıyla her şeyin yolunda ve yönünde gittiğine dair yanlış bilgiler verildi.

Hırsızlık yapmaya çalışırken suçüstü yapılan şüpheli, polisten kaçarken bacağını kırdı

Elazığ'da telefon kablolarını çalmaya çalışırken Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından suçüstü yapılan şüpheli, polisten kaçarken bacağını kırdı. Yaklaşık 50 suç kaydı olduğu öğrenilen şüpheli, yaptırılan tedavisinin ardından gözaltına alındı.

Oyun oynamayı bırakıp kaydırak üzerinde namaz kılan çocuk o anları anlattı

Şehit Fethi Sekin’in babasının cenaze töreninde bir çocuğun park alanında oyun oynamayı bırakıp kaydırağın üstünde namaz kılması duygu dolu anların yaşanmasına neden olmuştu.7 yaşındaki Ömer Toprak Gündoğdu, en büyük hayalinin polis olmak olduğunu söyledi.

Lezzet Zengini, Mekan Fakiriyiz

Gaziantep'ten sonra en zengin mutfağa sahip olmak ile övündüğümüz ve biz bize lezzet şölenleri ve yarışmalar yaptığımız Elazığ mutfağına ait lezzetlerin tadılacağı bir mekânımız dahi olmazken, komşu illerimiz Yöresel Lezzet Fuarları ile hem tüm ülkeye tanıtımını yapıyor hem de markalaşmada dünya pazarlarına açılıyor.

Komünist Başkan Efsanesi

MHP’li Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu’nun belediyeye ait arazileri ekip biçmesine benzer bir uygulamayı yaptığı için belirli çevrelerin sürekli parlatıp örnek  komünist belediye başkanı diye takdim ettikleri Komünist Partili Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun yıldızları kaydığı gibi tüm ülkenin hakkı olan kamu kaynaklarını kaçak kullandığını itiraf edince de  tüm şöhreti  yerle bir oldu.

Yedisu ilçesine yeni hükümet konağı yapılacak

Bingöl'ü Yedisu ilçesine resmi kurumların hizmetlerinin tek adresten yürütülmesi amacıyla yeni bir hükümet konağı yapılacağını duyuruldu.

Fidanlar Gitti!..

Bendeniz kitap ile ağaç fidanının çalınmasının duruma göre hırsızlık sayılmayacağını, çünkü her ikisi de gittiği yerde işe yarar fonksiyonunu icra eder gibi bir görüşü savundum yıllarca. Ama söz konusu 225 kayısı fidanı olunca bu görüşümün hoyratça istismar edildiğini gördüm ve görüşümden sarı-ı nazar ettim.

Yeşilyurt'ta söz kadınların

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Şahnahan mahallesinde düzenlenen 'Söz Kadınlarımızda-Yeşilyurt'ta Kadınlarımızı Dinliyoruz' programına katılan kadınlar, talep ve isteklerini yetkililerle paylaştı. Çınar, kadınların bilgili ve bilinçli olmasının toplumsal gelişmeyi hızlandıracağını söyledi.

Yeşilyurt Kırlangıç'a konforlu yol

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Kırlangıç mahallesinin ulaşım ağını konforlu hale getirdiklerini söyledi.

5 bin fidan toprakla buluştu

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi Konak (Yukarı Banazı) halkı tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 4'üncüsü düzenlenen 'Beydağına Ağaç Dikme Şenliği' gerçekleştirildi. Program çerçevesinde 5 bin fidan toprakla buluşturuldu.