Zeegelaar’e 70 Bin 142 Euro ödenecek

Zeegelaar’e 70 Bin 142 Euro ödenecek

Elazığspor’un Süper Lig kadrosunda yer alan Hollandalı kanat oyuncusu Marvin Zeegelaar’ın FIFA nezdinde açtığı dava sonuçlandı

08 Ekim 2019 - 15:53


2012-2014 yılları arasında Elazığspor’un Süper Lig kadrosunda yer alan Hollandalı Marvin Zeegelar'ın FIFA nezdinde kulüp aleyhine açtığı dava sonuçlandı.
FIFA'nın verdiği karar doğrultusunda Elazığspor’a herhangi bir transfer yasağı uygulanmayıp, 70 Bin 142 Euro para cezası verildi.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Elazığspor kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, Marvin Zeegelaar dosyasıyla ilgili davanın sonuçlandığını ve gösterdikleri mücadele sonucunda önemli bir başarı elde ettiklerini söyledi.
Başkan Selçuk Öztürk; "Kulübümüzde daha önce forma giyen Marvin Zeegelaar dosyası bugün itibariyle sonuçlanmış bulunmaktadır. Dönemin yöneticilerinin takipsizliğinden dolayı söz konusu futbolcu ve avukatı kulübümüzden 300 Bin Euro talep etmiş aksi takdirde kulübümüzün iki dönem transfer yasağına çarptırılmasını istemişlerdi. Şahsım tarafından bizzat Kulüp Avukatımız Cenk Gündoğdu,  İsviçre'ye gönderilerek  bugün görülen davaya fiziki olarak katılımı sağlanmıştır. Kulübümüz lehine düzenlenen dokümanlar FIFA'da mahkemeye sunulmuş ve verilen mücadeleler sonucunda kulübümüzün herhangi bir transfer yasağı cezası almadığı kulüp avukatımıza tebliğ edilmiştir. Ayrıca yine söz konusu dava sonucunda futbolcu ve avukatının kulübümüzden daha önce talep ettiği 300 Bin Euro yerine FIFA sadece kulübümüzü 70 Bin 142 Euro para cezası ile sınırlandırdığını  bildirmiştir.  Verdiğimiz mücadeleler sonucunda böylelikle kulübümüz 229 Bin 858 Euro (1 Milyon 476 Bin TL) ödemekten kurtulmuştur. Bugün tarafımıza tebliğ edilen bu müjdeli haberide siz değerli kamuoyuyla paylaşmak istiyorum" dedi.

Bu haber 591 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MERKEZİ İKİ DEFA DÜŞÜNÜN
MERKEZİ İKİ DEFA DÜŞÜNÜN
SİTEMİNİ YAPTI VE KAPANDI
SİTEMİNİ YAPTI VE KAPANDI