YILBAŞI PROMOSYONU YERİNE ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİRDİLER

YILBAŞI PROMOSYONU YERİNE ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİRDİLER

 “İyilik Meleğim Olur musun? Sosyal Sorumluluk Projesi Elazığ’ın Arıcak İlçesi Yaylabaşı köyünde eğitim gören 250 İlkokul ve Ortaokul öğrencisine kışlık bot, mont ve kırtasiye yardımı yaptı.

30 Aralık 2019 - 13:28

“İyilik Meleğim Olur musun? Sosyal Sorumluluk Projesi ile Elazığ Merkeze 139 kilometre uzaklıktaki Arıcak İlçesi Yaylabaşı köyü İlk ve Ortaokulunda çocuklara kışlık kıyafet ve kırtasiye yardımı yapıldı.

Sosyal medya üzerinden harekete geçen Aslen Kahramanmaraşlı olan ve Antalya’da Turizmci olan Kazım Aslan Türkiye’nin çeşitli illerindeki köy okullarında eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım götürmek amacıyla “İyilik Meleğim Olur musun?” isimli sayfa açtı.

Kısa sürede yaptıkları faaliyetlerle dikkatleri üzerine çeken iki iyilik meleğinin yardım çalışmalarına çevrelerinden de yoğun destek geldi. 

Türkiye’nin 81 ilindeki ve ilçelerindeki köy okullarında okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere mont, bot, kazak, eldiven, bere ve çoraptan oluşan giyim eşyası dağıtan Aslan , çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Proje kapsamında, kış şartlarında dahi bot ve mont olmaksızın okula gelip giden öğrencilere ulaştırmak için “Bir Mont, Bir Bot” kampanyası çerçevesinde başlatılan iyilik melekleri, vatandaşlar arasında da bir gönül bağı kurmak hedefliyor.  Aslan , hassasiyet gösteren tüm duyarlı vatandaşların desteklerini bekliyor. 

Proje Somrulusu Kazım Aslan , öğrencilere ellerinden geldiği kadar destek sağlamak istediklerini söyledi. Aslan , “Her eğitim ve öğretim sezonunda, yoksul vatandaşların okul sıkıntılarını sona erdirmek için bu yardımlar yapılıyor. Maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarımız okulların başlaması ile çocuklarının malzemeleri konusunda sıkıntı çekiyorlar. Bu konuda duyarsız kalmamaya devam ediyoruz. Bizde bir nebze olsun destek oluyoruz" dedi.   

Eğitime önem vermesi nedeni ile birçok çalışma yaptığını vurgulayan Aslan , okulların fiziki gelişimi ve öğrencilerin iyi ortamlarda eğitim alabilmeleri için destek çalışmalarına devam edeceklerine dikkat çekti. Sayfa olarak eğitimi ön planda tutmaya devam edeceğini ileten Aslan, "Eğitimi tek başına ilgili kurumlara bırakmak yerine Sosyal Sorumluluk Projelerinde destek çıkmasını önemsiyoruz. Biz sorumluluğu bir kuruma atıp geri çekilmektense eğitim kalitesinin artması için çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda gelen talepleri de en iyi şekilde değerlendireceğiz" dedi.

Aslan, “Elazığ Merkeze 139 kilometre uzaklıktaki Arıcak İlçesi Yaylabaşı köyü İlk ve Ortaokulundaki 250 yavrumuza Bot, Mont, kışlık kıyafet ve kırtasiye yardımı yaptık. Haliyle dağ köylerinde kış daha çetin geçiyor. Bu sıcak yardımlar iyi oldu, öğrencilerimizin ayakları üşümeyecek. Bu sıcak yardımlardan dolayı öğrenciler adına destek  verenlere teşekkür ediyoruz." 

Bu haber 1218 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BİR ÇINARI KAYBETTİK
BİR ÇINARI KAYBETTİK
KUKLA BİR REKTÖR MÜ İSTİYORSUNUZ?
KUKLA BİR REKTÖR MÜ İSTİYORSUNUZ?