Yetim gülerse, Dünya güler

Yetim gülerse, Dünya güler

İnsani Yardım Vakfı’nın “Yetim Gülerse, Dünya Güler” sloganı ile düzenlediği kampanya kapsamında Elazığ’da il protokolü, yetim çocuklarla halı saha maçı yaptı

27 Ekim 2019 - 16:00

Haber: Hüseyin Kabukçu
İnsani Yardım Vakfı (İHH) Elazığ Şubesi tarafından “Yetim Gülerse, Dünya Güler” sloganı ile bir etkinlik düzenlendi. Düzenlenen etkinlik kapsamında il protokolünün de yer aldığı maçta yetim çocuklar halı saha maçı yaptı.
Maça Elazığ Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Gençlik Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ve Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver katıldı.
Yetim çocuklarının kendi evlatları olduğunu söyleyen Elazığ Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez, “Pazar günümüzü birlikte geçirmiş olacağız. İnşallah onların da keyif alacağı bir etkinlik olur. Zaten her zaman onların yanlarındayız ama bu etkinlikle bir kez daha göstermiş olacağız” şeklinde konuştu.

ŞERİFOĞULLARI: “GÜZEL BİR ORGANİZASYON”
Bu güzel organizasyonda, güzel çocuklarla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “İHH dünyanın bir yanında 100 Bin’e yakın yetime ulaşmanın gayretinde. Ben Elazığ Şubesi başta olmak üzere tüm çalışanlarına başarılar diliyorum. Bizlerde bugün bu çocuklarımızla bir arada olarak, bu çocuklarımızın geleceğe dair duygularını yeşertebilmek, onların her daim yanlarında olduğumuzu hissettirebilme adına bugün güzel bir organizasyon yapıyoruz” dedi.
Türkiye ve dünyada 100 Bin’i aşkın yetim çocuğa destek olmaya çalıştıklarını ifade eden İnsani Yardım Vakfı (İHH) Elazığ Şube Başkanı Metin Kılıç, “Elazığ’da yaklaşık 360 çocuğumuzun aileleri olmaya çalışıyoruz. 8 yıldır bu vazifemizi hakkıyla yerine getirdiğimize inanıyorum. Bugün vaktini bizlerle geçiren protokolümüze teşekkür ediyorum. İnşallah daha güzel yarınlara bu çocuklarla yürüyeceğiz” diye konuştu.
Etkinliğin düzenlemesinde emeği geçen isimlere teşekkür eden Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, “Bu kardeşlerimizle bir arada olmak çok güzel. Türkiye Cumhuriyeti’nin en güzel özelliği yetime uzanan şefkat eli. Bizde bu kardeşlerimizle zaman geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Katılım sağlayanlara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Elazığ Gençlik Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren de, “Bu projelerin devamını inşallah getireceğiz” dedi.

Bu haber 535 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TESK Genel Başkanı Palandöken: “Korsan taşımacılığa asla geçit verilmemeli”
TESK Genel Başkanı Palandöken: “Korsan taşımacılığa asla...
Tunceli'de kayıp kardeşlerden birinin cansız bedenine ulaşıldı
Tunceli'de kayıp kardeşlerden birinin cansız bedenine ulaşıldı