Yeşilay’dan “Nice Sağlıklı Nesillere” Mesajı

Yeşilay’dan “Nice Sağlıklı Nesillere” Mesajı

Nisa Yılmaz/ Yeşilay Elazığ Şube Başkanı Tamer Kayaoğlu, Yeşilay’ın bu yıl “Nice Sağlıklı Nesillere” konsepti ile birlikte 100. Kuruluş yıl dönümünün çeşitli etkinliklerle kutlanacağını söyledi.

26 Şubat 2020 - 12:51

1-7 Mart tarihleri arasında “Nice Sağlıklı Nesillere” konseptiyle gerçekleşecek Yeşilay Haftası’nda Türkiye’nin her bölgesinde etkinlikler düzenlenecek. Yeşilay’ın 100. kuruluş yıl dönümünün de kutlanacağı hafta dolayısıyla Elazığ’da da bağımlılıklara karşı farkındalığı artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Bu yıl 100’üncü yaşını kutlayan Yeşilay, 1 – 7 Mart tarihleri arasında Yeşilay Haftası kapsamında düzenlediği etkinliklerde “Nice Sağlıklı Nesillere” mesajını vurgulayacak. Yeşilay Elazığ Şubesi Park 23’de stant açılış etkinliği ile başlayacak hafta, 7’den 70’e herkesin ilgisini çekecek saha aktiviteleri ile kutlanacak.

Yeşilay’ın kuruluşundan bu yana faaliyet alanını genişleterek, toplumu zararlı alışkanlıklardan ve bağımlılıklardan korumaya yönelik pek çok proje gerçekleştirdiğini belirten Yeşilay Elazığ Şube Başkanı Tamer KAYAOĞLU şunları söyledi: “Yeşilay olarak yıl boyunca bağımlılıklara ilişkin farkındalığı artırmak için pek çok çalışma gerçekleştiriyoruz. Yeşilay Haftası’nın kutlandığı 1 – 7 Mart tarihleri arasında ise bu çalışmalarımıza yenilerini ekliyoruz. Biz 100 yıldır bağımlılıklarla mücadele eden, sağlıklı nesillerin yetişmesi hedefiyle faaliyetlerini sürdüren, bunun için bilimden, sanattan, spordan yararlanan köklü bir kurumuz. Bu yıl da Yeşilay’a gönül vermiş tüm vatandaşlarımızla birlikte hem 100’üncü yaşımızı kutlayacak; hem de ‘Nice Sağlıklı Nesillere’ diyeceğiz. Herkesi bize katılmaya ve sağlıklı nesiller hedefimizi desteklemeye çağırıyoruz.”

Yeşilay’ın çalışmalarının topluma ulaşmasında gönüllülerin önemli bir rolü olduğuna değinen Şube Başkanı Tamer Kayaoğlu; “Yeşilay olarak, bizim çalışmalarımızın bireylere ulaşmasında gönüllülerimizin yürüttüğü çalışmalar çok değerli. Ne kadar fazla insan Yeşilay’ın çalışmalarından haberdar olur ve öğrendiklerini çevresiyle paylaşırsa, bağımlılıklarla mücadelemiz o kadar güçlenir” dedi.

 

Bu haber 286 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Elazığlılar yine yakışanı yapıyor!
Elazığlılar yine yakışanı yapıyor!
VALİ KALDIRIM'DAN 2 MAAŞ
VALİ KALDIRIM'DAN 2 MAAŞ