TURGUT KILINÇ İLE AMATÖRE DAİR…
Turgut KILINÇ

Turgut KILINÇ

TURGUT KILINÇ İLE AMATÖRE DAİR…

07 Ocak 2019 - 12:13

İlimiz amatörünün lokomotifi olan 1. Amatör Küme Futbol Ligi'mizde sezonun ilk yarısını çok şükür tamamladık. 14 takımımızın mücadele ettiği ligimizde 13. haftanın ardından 2018-2019 sezonun ilk bölümünü bitirmiş olduk. Yaptığımız çalışmalar ve bir dizi önlemler ile nihayet diğer sezonlara oranla daha az sorunların yaşandığı bir sezonu yaşadığımızı söylemek isterim.
İşimizi ne kadar ciddiye aldığımızın kanıtı olarak bu sezon gerek saha içi, gerekse de saha dışı hadislerde minimum seviyeyi yakalamış durumdayız.
Rekabet seviyesinin en üst düzeyde olduğu futbolumuzda, buna bir de mücadele gelişmesinin eklenmiş olması bizleri ziyadesi ile mutlu ediyor. Onursal başkanımız Şahin Şerifoğulları'ndan almış olduğumuz bayrağı en üstte tutmaya çalışmak ise başarımızın bir meyvesi olacağını düşünüyorum.
Amatörümüzün gelişmesi adına üzerimize düşeni yapmaya gayret ettiğimiz tüm kamuoyu tarafından bilinmekte. Bununla birlikte diğer spor taban birliklerimizin bizlere yardımcı olması, bilhassa spor kulüplerimizin yönetim, antrenör ve futbolcu bazında talimatlar doğrultusunda hareket ediyor olmaları ise işlerimizi çok daha kolaylaştırıyor.
Sezonun ikinci yarısı başlayacak ve toplamda 26 hafta sürecek maçların sonunda iki takımımız ipi göğüslemiş olacak.
Hangi takımımız sonuca ulaşırsa ulaşsın bizler futbolun üst makamı olarak hiçbir ayrım yapmaksızın; kurallarımız ve ilkelerimiz ile harekat etmeye devam edecek, yetkilerimiz ölçüsünde futbolumuzu istenilen noktaya getirme gayesiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Özetle; sezonun arta kalan süresinde, yeni yılın sportmenlik ve centilmenlik kaideleri ile tüm spor kulüplerimize başarılar getirmesini temenni ediyor, rekabet ve mücadele düzeyi yüksek bir sezon yaşanması dileklerimi sunuyorum.

TFF İL TEMSİLCİSİ VE FUTBOL İL TERTİP KOMİTESİ BAŞKANI
Turgut KILINÇ

Bu yazı 38988 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar