MESCİD-İ AKSA
Taha Yusuf SARIGÜL

Taha Yusuf SARIGÜL

MESCİD-İ AKSA

15 Aralık 2017 - 11:36

   ‘Kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu(Muhammed’i) bir gece Mescid-i Haram’dan çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksa’ya götüren Allah’ın şanı yücedir. Hiç şüphesiz o, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir.’ (İsra Suresi 1)

   ‘Biz, Kitap’ta (Tevrat’ta) İsrailoğullarına, ‘Yeryüzünde muhakkak ki iki defa bozgunculuk yapacaksınız ve büyük bir kibre kapılarak böbürleneceksiniz’ diye hükmettik.’ (İsra Suresi 4)

Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa…

   Uzaklarda olduğu için adı Aksa(uzak yer) Mescid-i Aksa konulan ve Müslümanlar için kutsal kabul edilen bir yer. İnşasına Hz. Davud zamanında başlanmış fakat Hz. Davud’un vefatıyla Hz. Süleyman tarafından inşaası 7 yılda bitirilen Mescid-i Aksa şu anda bizler için kanayan bir yaradır. Tutsaktır Mescid-i Aksa.

Zihinlerimizde tutsaklaştırmışlar Mescid-i Aksa’yı…

   İsrailoğulları’nın bozguncu oldukları hem Tevrat’ta hem de Kuran-ı Kerim’de defalarca belirtiliyor. Yukarıda İsra suresindeki bu ayetlerde de İsrailoğulları’nın yeryüzünde iki defa bozgunculuk çıkaracakları ve ikisinde de bozgunculuklarının sonucunda helak olacaklarından bahsediliyor. İsrailoğulları defalarca yeryüzünde bozgunculuk çıkarmışlardır. Kendilerine gönderilen peygamberlerini katletmişlerdir.

   Burada iki defa diye bahsedilenlerden birincisi Firavun dönemindeki bozgunculuktur ve bunun sonucunda Hz. Musa Firavun’a karşı mücadele vermiş ve Firavun, ordusu ile birlikte helak olmuştur. İkinci helakten kasıt ise günümüzü işaret etmektedir.

   Siyonizmin nihai amacı Mescid-i Aksa’yı yıkıp yerine Süleyman Mabedi’ni yapmaktır. Yıllardır Mescid-i Aksa’nın çevresinde ve altında yapılan kazı çalışmalarının amacı güya Hz. Musa’nın içinde ahit olan sandığını bulmak gerçekte ise Mescid-i Aksa’nın yıkılmasını sağlamaktır.

   Ayette geçtiği gibi İsrailoğulları’na güç ve iktidar verilmiştir. Şu an Yahudi lobisi hemen hemen tüm güçlü devletlerde söz sahibi konumda. Özellikle ABD sermayesinin % 80’den fazlası Siyonizmin kontrolünde ve emrinde. Trump’ın Kudüs kararını almasının en büyük nedeni de bu sermayeye verdiği söz. Zaten bu sözü yerine getirmeseydi, o koltukta rahat oturmasına izin vermezlerdi.

   Müslümanların bir an önce toparlanıp bir olmasının zamanı gelmiştir. Allah’ın vaat ettiği günler yakındır. Azgınlıkta zirve yapan ve yeryüzünde bozgunculuk çıkaran İsrail’in sonu gelmiştir.

 

 

Bu yazı 1600 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar