YAPILAN MÜCADELE
Sinan YURDAGÜL

Sinan YURDAGÜL

YAPILAN MÜCADELE

09 Ocak 2018 - 16:09

1. Amatör Lig’de 12. hafta karşılaşmaları tamamlandı. Bu hafta toplam 9 karşılaşma sahne aldı. Zirve mücadelesi veren takımlar ile kümede kalmak isteyen takımların maçlarındaki rekabette güçlü olan ekipler kazandı ve sürpriz yaşanmadı. Gülen tarafların hep favori takımlar olması küme düşme hattını hayli bir sıkıntıya soktu. Genel olarak takımlarımızın durumlarına baktığımızda. Bu hafta oynanan çekişmeli karşılaşmalarda fileler toplam 40 kez havalandı. Liderlerin kayıpsız devam etmesi takipçilerin amansız mücadelesi bu haftada görülmeye değerdi. Öte yandan düşme hattında ki takımların da mücadelesi takdir edilecek tarzdandı. A grubuna göz atacak olursak lider Karakoçanspor rakiplerini yenip dolu dizgin play-off için yol alırken diğer yandan Aksarayspor’un amansız takibi ve bu iki ekibin peşlerini bırakmadan büyük bir özveri ve sabırla takipçileri olan Kovancılarspor.

A grubunda Her geçen gün play-off için mücadele veren takımların mücadelesi alkışı hak ediyor. Kimin play off'a kalacağı bilinmez ama yapılan maddi ve manevi mücadele her durumda alkışı hak ediyor. B Grubunda ise artık tüm hesaplar iki takım içinde play off uğruna lider Rüstempaşaspor ve takipçisi Fırat Üniversitesi artık play off'u garantilemiş durumda. İki ekipte artık A grubundan gelecek olan rakiplerini bekliyor. İki gurupta da play off için takımlarımızın aldığı sonuçlardan ve mücadelelerden bahsederken, iki grup içinde düşme hattından bahsetmemek mümkün mü?

Bir taraftan Adaletsporun ve Rızaiye Gençlikspor’un amansız mücadeleleri düşmemek adına diğer grupta ise Keban Tekspor, Sivrice, Yünlüce Gençlikspor ve Anadolu Harputspor’un yapmış oldukları amansız mücadele. İki grupta da düşen takımların son haftalara kadar değişeceği gözlemlenirken rakiplerin puanlarının birbirlerine yakın olması bu öngörüyü kuvvetlendiriyor.
Yapılan mücadele ne için olursa olsun SAYGI ve DOSTLUK içinde olsun.
SAYGILARIMLA

 

Bu yazı 3121 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar