İLK YARI BİTTİ
Sinan YURDAGÜL

Sinan YURDAGÜL

İLK YARI BİTTİ

20 Kasım 2017 - 14:14

2017-2017 Elazığ 1. Amatör ligi oynanan 9. hafta sonunda ilk yarı tatiline girdi. 9 hafta boyunca takımlar birbirleriyle kıyasıya mücadele içinde oldular.
Gerek merkez takımları gerekse ilçe takımları kendi güçleri doğrultusunda sınırlarını zorlayarak üst düzey mücadele gösterdiler. Bu mücadelede başta sporcu kardeşlerimiz olmak üzere başkanlarımız, yöneticilerimiz ve en önemlisi de o kadar sporcunun derdini çeken çok kıymetli hocalarımıza çok teşekkür ediyorum.
İlk yarının son maçların da liderler puan kaybetmezken arkadan gelen takipçiler ise liderlerinin kaybetmesini bekleyerek bu beklenti için de de kazanarak yollarına devam edip ilk yarıyı böyle tamamladılar.
Zaman zaman iki grupta da istenmeyen bazı olaylar olsa bile son haftalara gelindikçe futbolun bir oyun olduğunu ve sporun içinde kaybetmek denen bir olgunun olduğu önemsenerek yollarına devam etmeleri güzel bir ilk yarı geçirmemize sebep oldu. Bu konuda emeği geçen başta ASKF olmak üzere hakemler kurulu ve çok değerli kulüp hocalarıma bir kez daha teşekkürü borç biliyorum.
B grubunda ilk yarıyı lider tamamlayan Rüstempaşaspor ikinci yarı aynı performansı gösterecek mi şimdiden merak konusu .Diğer yandan lideri yakından takip eden Fırat Üniversitesi aynı performansı koruyup lideri takip edecek mi merakla bekleyip göreceğiz.
A Grubu’nda ise her şey arapsaçı. İlk yarıyı lider bitiren Karakoçanspor’un bir hayli takipçisi var. Aksarayspor, Kovancılarspor ve Paluspor.
A Grubu’nda ikinci yarının bir hayli çekişmeli geçeceği kesin.
Takımların aralarında ki puan farkının çok olmaması bu gruptaki heyecanı üst seviyeye çıkarıyor. Tatile girerken bir cümle ile yazımı bitirmek istiyorum. Lig bitiminde Elazığ'ın kazanacağı olgusu unutulmadan dostluk ve kardeşlik ön planda tutularak ikinci yarıya başlamak umuduyla.
SAYGILARIMLA

Bu yazı 2955 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar