HEYECAN BAŞLADI
Sinan YURDAGÜL

Sinan YURDAGÜL

HEYECAN BAŞLADI

26 Aralık 2017 - 10:50

Verilen bir aylık aradan sonra Amatörümüzde ikinci yarı büyük bir heyecanla başladı.Verilen arayla beraber takımlarımız hız kesmeden antrenmanlar yaparak ve takviyelerle ikinci yarıya hazırlanmaya başladılar.

Yapılan transferlerle güçlenen takımlarımızın yanı sıra mevcut düzeni bozmadan aynı kadrolarla mücadeleye devem etmeye çalışan ekiplerle tekrardan ikinci yarı başlamış oldu.Birinci yarıdan daha çekişmeli geçeceği tahmin edilen ikinci yarıda hem play off hemde düşme potasında ki heyecan nefesleri keseceğe benziyor.

Hem play off hemde düşmemek için takımlarımızın yapmış olduğu transferler ikinci yarıya verilen önemi bir kez daha gözler önüne seriyor. Transfer dönemi devam ederken bu süre zarfında takımlarımızın güçlenme adına yapacağı transferlerde şimdiden merak konusu. A ve B grubunda kıyasıya mücadeleler birbirini izledi.

İki grupta da herkesin gözü play off oynamak olduğu için tüm hesaplar play off üzerine kuruldu. Bir tarafta Rüstempaşa ve Fırat Üniversitesi play off için kıyasıya mücadele verirken diğer taraftan Karakoçan, Kovancılar ve Aksarayspor da play off için oldukça çekişmeli maçlara çıkacaklar. Rüstempaşaspor’un hem antrenör hem de takıma katkıda bulunacak transferler takımda değişikliğe giderek yoluna devam etmesi, Fırat Üniversitesi’nin mevcut kadroyu bozmadan mücadeleyi bırakmaması bu grupta ilk iki takımın üstünlüğünü ön plana çıkarıyor.

Diğer grupta ise Karakoçanspor’un üstün performansı ikinci yarıda devam ediyor. Kadroyu bozmadan yoluna devam eden Karakoçanspor o gruptaki üstünlüğünü kimseye kaptırmayacak gibi. Diğer yandan Aksarayspor ve Kovancılarspor’un play off için kıyasıya mücadelesi ilk haftadan kendini belli etti bile. İki gurupta da kıyasıya mücadeleler devam edecektir. Bu mücadeleler olurken saygı ve dostluk içinde futbolun sadece bir oyun olduğu ve bunun sonunda muhakkak birilerinin kazanacağı unutulmadan Elazığımıza yakışır bir şekilde ikinci yarı geçmesi temennilerimle.
“Spora vereceğimiz mana, gençliğe vereceğimiz mananın öz kardeşidir.”

SAYGILARIMLA

Bu yazı 2814 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar