HECELERİNE  BÖLÜNMEMİŞ ÜLKE
Semra BAKIR

Semra BAKIR

HECELERİNE  BÖLÜNMEMİŞ ÜLKE

23 Şubat 2019 - 10:02 - Güncelleme: 28 Şubat 2019 - 10:49

       Bundan beş on yıl önce saadet ile ülküsünün milliyetçilik olduğunu söyleyen bir partinin, terör örgütü ile el ele vereceğini duysak inanır mıydık?

       Tarih boyunca ne kalleşlikler ile ne sırtından vurmalar gördü bu millet. Bu sefer ki de başka ihanet dostlar!

      Çıkar hesaplarının bir araya getirdiği bu küçük insanlar topluluğunu kimse affetmeyecektir. Hele ki bu uğurda evlatlarını canlarını kaybedenler asla!

      Bazı konular vardır, bazı hassasiyetler vardır, ne olursa olsun onlar uğruna her şeyden vazgeçilebilir. Koltuktan, ne bileyim hedeften vazgeçersin de vatandan geçemezsin. Nasıl kendini kaybetmiş de el uzatmış dost olmuş hainler ile anlam vermek çok güç.

    Terör destekçisi   partinin ‘ İyi Parti’nin girdiği her yerde seçime gireceğiz’ açıklaması ve ardından gelen yanıt şaşırtmanın ötesinde ses bulmuş, ‘nutkun tutulması’ ifadesini akla getirmiştir.

   Ak Parti  ve  Milliyetçi Hareket Partisi tabanda ortak değerler üzerinde buluşan ve  ülke çıkarları söz konusu olduğunda bu doğrultuda hareket edebilecek insanların oluşturdukları topluluklardır. Ak Parti muhafazakârlığı ağır basan, ülkesini milletini seven bir grup olmuşken, MHP milliyetçiliğinin ağır basmasının yanı sıra öz değerlerine fevkalade şekilde bağlı, geldiği yeri iyi bilen, tarihine şanına azami derecede sahip çıkıp, en zor dönemlerde korkusuzca uluyan bir kurt olup adeta nam salmıştır ülkemizde.

   İşte bu hal cereyan etmişken ve ne denli tehlike içinde olduğumuzu fark ettiğimiz bu zamanda, kimlerin kimlerle işbirliği yaptığı gerçekten çok önemlidir. Çerçeveyi doğru okuyup, yaklaşan 31 Mart seçimlerini bu bağlamda değerlendirmek bu ülkenin bir ferdi olarak hepimizin görevidir.

  Gerçek demokrasi hareketinin 2002 yılında başladığını, isteyenin kapalı isteyenin açık gezebildiği, isteyenin istediği okulda okuyabildiği, daha refah ve ferah bir hayat içinde olduğumuzu, uluslar arası anlamda giderek saygınlık kazandığımızı göz ardı etmeden, batı çalışma grubunun haince, milletimize ahlakımıza ters çalışmalarını hatırlayarak ve bir daha buna fırsat vermemek adına dikkatli adımlar atmamız gerektiğinin farkına varalım.

   En önemlisi öz değerlerimize sahip çıkan devlet ile başkomutana destek vermektir. Bu ittifaka destek vermek Fethi SEKİN’ e, Ömer HALİSDEMİR’e destek vermektir.

      Bu vatana ihanet, Türkiye kelimesini bölünmesin diye hecelerine ayırmayan minik kız çocuğuna ihanettir. Kurtuluş Savaşı’nda savaşan cepheye koşan kadınlara nenelere ihanettir.

       Bu kirli oyunlara kanmak, beşikte yetim kalan bebeklere ihanettir. Bu nedenle her bir damlanın birleşip sele neden olduğu ülkemizde benden ne olur ki demeyip, yapmamaız gerekeni en iyi şekilde yerine getirmek görevimizdir.

       Bu güzel ülkeye sahip çıkmak sadece doğru oy kullanmakla bitmez sevgili dostlar. Dürüst olmak şart. Her birimiz, her bireyi ülkenin, en alttan en üste dürüst, sevgi dolu, mert, cesur olmalıdır. Gerekirse sonuna kadar Osmanlı, gerekirse hep milliyetçi, sonuna kadar sevgiyle sonuna kadar Fatih’e layık, hep Yunus Emre hep Karacaoğlan’la iç içe.

Sevgi ile kalın dostlar!


 

 

  

      

 

 

   

   

 

    

 

 

 

 

 

Bu yazı 2182 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar