ALLAH AŞKINA BİR GİDİNİZ!
Semra BAKIR

Semra BAKIR

ALLAH AŞKINA BİR GİDİNİZ!

08 Mayıs 2019 - 09:53 - Güncelleme: 08 Mayıs 2019 - 10:41

Yılmaz ÖZDİL’in bir yazısını okudum seçimden sonra. ERDOĞAN’ı muhtarlar yıktı diyordu. Muhtarlık seçimleri için otobüslerle başka illere getirtilen AK Parti seçmenleri büyük kayıp yaşattılar İstanbul’da partiye diyordu. Hakkı var tabi.


                E şimdi seçimler yenilenecekmiş diye, ne oldu da bu kadar isyankarsınız be gözüm?
Kazanmışsan, kendine güvenin varsa tekrar kazanırsın, o zaman da çıkıp yine şaibe var demezler herhalde değil mi? 

              
           YSK iftarını kul hakkı ile açtı diye feryat edenler, acaba Saadet, İyi, Cumhur partileri Hdp ile aynı yola girdiklerinde niye kan ağlamadılar? Sizce Demirtaş’ın içeriden “kime oy vermeyeceğinizi biliyorsunuz “ ifadesinden ne çıkardılar?

               
           İstanbul’ a yeni bir soluk gelmesi iyi oldu bence. Ekrem İmamoğlu’nun başarılı olacağı kanısı da oluşmuştu. Bazen kendine çeki düzen vermek için değişiklikler, rakipler, kayıplar iyidir. Bir müddet dışarıda durur izlersin. Kötü gidişata ara verilmiş demektir. Durup düşünme vaktidir. Ama hiç olmayan arsalarda hayali konutların hayali seçmenleri oy vermişse bu adaya, bir huzursuzluk da oluşmalı değil mi? Yani her iki taraf için geçerli bu elbette. 


           İki gün önce şehit haberleri ile yıkılıyorsun. Bugün seçim yenilenecek diye kul hakkı diyorsun. Senin savunduğun tarafın silahları vurdu o gençleri anlamıyor musun? 

            
          Sen de öyle iyi biliyorsun ki Hdp ‘nin oyları ile kazandı Chp adayı İstanbul’u. Ha unutmadan bir de Saadet vardı! Sözde İyi Partiyi de unutmamalı elbet. Birini devirmek için milliyetçi olduğunu söyleyen bir parti, dindar olduğunu söyleyen bir parti, oylarını nasıl olur da aynı potada eritir? 

 
        Çok korkmaya gerek yok açıkçası. Madem hakkı ile kazandı bir daha kazanır elbet. Hak hukuk dışı işler varsa aksinin olması da muhtemel tabi. Göreceğiz hep beraber.

Seçimde teröristlerle kol kola girip aynı dava için savaşacaksın, sonra hiçbir şey olmamış gibi Mehmedim’in evine gideceksin. Şehit taziyesine gidersen yumruğu yersin, bataklıkta gezersen çamur seni içine çeker gidersin. Er ya da geç ilahi adalet tecelli eder görürsün.

 

        Tabi İmamoğlu’nun “YSK ve Anadolu Ajansı’nı ahlaklı olmaya davet ediyorum” cümlesi de akla gelince şimdi, sadece kul hakkı yemediler aynı zamanda ahlaksızlık da yaptılar değil mi? “Otobüste erkeklerle yan yana oturun, mini etek giyin, bilmem ne yapın kime ne” diyenlerle ağız birliği yapın, sonra da YSK, AA ahlaksız deyin. Tamam siz dediniz, oldu.

 
        Yaptılar yaptılar… Daha neler var aklımıza gelen… E şu ramazan günlerine evlatsız giren ailelere derdinizi anlatın bakalım. Neymiş, YSK kul hakkı yemiş. Ulan siz insan yediniz be insan… Çocuğunu, eşini, ağabeyini, kardeşini, babasını kaybeden kişiye anlat bakalım sen derdini. Kul hakkı mı dediniz? Ne de kolay dediniz! Allah aşkına bir gidiniz!

    Şimdi ben de şöyle diyeyim; son zamanların sözleri güzel bir şarkısı var: Dinleyiniz, tavsiye ederiz:

 

GİDİNİZ

Ne yordunuz yoruldunuz
Bilip bilmeden her şeyi kötüye yordunuz
Siz kimdiniz neciydiniz
Bunca dert varken gelip beni mi buldunuz
Ne yaptıysam hep kendime
Benim bir canım var onu da siz mi verdiniz
Sevaplarım var günahlarım
Takılıp düştüğümde bir el mi verdiniz
Off..
Gidiniz Allah aşkına
Gidiniz benim yanımda varsın olmasın yeriniz
Hepiniz aşkı unuttunuz
Sevmek değil mi aslında en büyük mucizemiz
Bırakın Allah aşkına
Bırakın benim yanımda olmasın varsın yeriniz
Hepiniz aşkı unuttunuz
Sevmek değil mi aslında en büyük mucizemiz

Söz: Şebnem SUNGUR

Bu yazı 2852 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar