YAZ DEDİN YAZDIM CENGİZ GÜLAÇ!
Sami DEMİRBAĞ

Sami DEMİRBAĞ

YAZ DEDİN YAZDIM CENGİZ GÜLAÇ!

09 Temmuz 2018 - 16:54

Kadir İnanır'ın "Tatar Ramazan" adlı filmini izleyenler şu sahneyi hatırlayacaktır.

Tatar Ramazan bulunduğu hapishanede yanlışlara karşı duruşuyla tanınmıştır. Düzenin adamı Abdurrahman Çavuş'la vuruşması artık kaçınılmazdır. Final sahnesinde hapishanenin bahçesinde karşı karşıya gelirler. Tatar Ramazan, benim başlığa az bir şey değiştirerek aldığım repliği söyler:

" Gel dedin geldim, Abdurrahman Çavuş!"

Malum Elazığ'ımızın en çok okunan yazarı Cengiz Gülaç, geçen haftaki yazısında benim için bir kayıp ilanı vermiş, kayda değer özelliklerimden birisi olarak da tembelliğimden bahsetmişti. Kendisini yanlış çıkarmama adına cevabı da biraz gecikmeli veriyorum.

Özel sohbetlerimde kendisine hep: "Cengiz Bey, sen yerel basın köşe yazarlığında çıtayı o kadar yükseğe taşıdın ki inan ben bazen yazdıklarıma bakıyor, sonra seni okuyunca yazmaktan vazgeçiyorum!" demişimdir.

Kendisinin sinema bilgisini de yakinen bildiğim için ben de bir filmden örnek vererek onun gözüne girmeye çalıştım, inşallah başarılı olmuşumdur.

Şaka bir yana, yerel basında yazmak zor bir iş. Cengiz Bey bu işi bence en iyi yapanlardan birisi... Onun çağrısına duyarsız kalmam elbette mümkün değil. artık haftada bir defa da olsa, onunkiler kadar renkli olmasa da bir köşe yazısı yazmak boynumuzun borcu oldu!..

KAHROLSUN HAYSİYET CELLATLARI

Mezre Ortaokulu Müdürü Hayri Uğur, benim gençlik döneminden beri tanıdığım, kadim dostlarımdan birisidir. Kendisiyle o üniversite öğrencisi, ben de lise öğrencisiyken tanışmıştık.

Gazi Caddesi'nin,  Sanayi Mahallesi'nin zuvahlarının(!)  dili olsa da saatlerce süren voltalarımızdaki muhabbetleri anlatsa.

Kendisi bir eğitim emekçisidir. Tanıdığım günden beri hep eğitimle, insanlığın faydasına olacak işlerle meşgul olmuş; kendine göre kültürle sanatla iştigal etmiş birisidir. Yayınlanmış şiir kitabı var, gençlere yol gösterecek "Renkler" adlı bir derlemesi var. Söylemesi ayıp bu "Renkler" derlemesinin düzeltmesini de ben yapmıştım.

Birlikte Elazığ Belediyesi tarafından basılan "Elazığ Masalları" adlı bir kitabımız da var.

Geçenlerde Hayri Uğur kardeşimin başına tatsız bir olay geldi. Onun adını ve resmini kullanan bir sahtekâr, açtığı fake bir hesapla münasebetsiz paylaşımlarda bulundu. Hayri Bey hemen gerekli yasal girişimlerde bulundu ama kendisini tanımayan veya tanıdığı halde haysiyet cellatlığına savunan bir güruhun sanal saldırısına uğradı.

Kendisine buradan bu vesileyle geçmiş olsun diyorum. Dert etme dostum, bunlar gelir geçer. Sen Elazığ eğitimine lazımsın, daha çok güzel gençler yetiştireceksin

Bu da geçer ya hu!

Bu yazı 1939 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar