TÜRKİYE KENDİNİ AVRUPA'DAN UZAKLAŞTIRIYOR MU?
Ömer Enes YILAR

Ömer Enes YILAR

TÜRKİYE KENDİNİ AVRUPA'DAN UZAKLAŞTIRIYOR MU?

13 Eylül 2017 - 16:10

Son 1 yılda sayısız terör saldırısı yetmezmiş gibi bir de haince bir darbe girişimine tanıklık ettik.  Terör örgütleri sıraya girmişçesine sırayla saldırdı. Ancak milletimiz, güvenlik, güçlerimiz ve devletimiz hepsini bertaraf etmeyi bildi.

Ancak Batı, sanki alay ediyormuşçasına hep bu terör örgütlerini savunmayı sürdürdü.

Hatta daha ileri gidildi; ülkemizin cumhurbaşkanının, bakanlarının konferanslarına izin vermeyen bu ülkeler, terör örgütlerinin ülkemizi hedef alan, aşağılayan yüzlerce gösteriye göz yumdu.

Terör örgütlerinin arka bahçesine dönen bu ülkeler şimdi de bizi Avrupa Birliği’ne almamakla, müzakereleri durdurmakla tehdit ediyor.

Batı’nın bu tavırları basitlikten öteye gidemeyecektir. Çünkü karşılarında prangalarını kırmış bir Türkiye var artık.

Yapılacak hamleleri önceden bilebilen, kendi silahını, teknolojisini üreten bir ülke var artık karşılarında ve son yaşananalar gösteriyor ki Türkiye büyüdükçe bu devletler büyümenin önüne geçebilmek için daha da çirkinleşmeye başlayacak.

Peki, Türkiye gerçekten Avrupa çizgisinden uzaklaşıyor mu?

Aslında görünürde biz oyunu bozan taraf olmak istemiyoruz. Biz ne dersek o olacak! Dayatmasına karşılık Türkiye; hayır siz bizim hukuk sistemimize, anayasal düzenimize, özgürlüğümüze müdahale edemezsiniz. Biz zaten bir hukuk devletiyiz, iç işlerimize karıştırmayız. Mevcut halimizle Avrupa Birliği’ne yeteriz diyor ve boyun eğmiyor.

Olması gereken de bu zaten. Yıllarca Avrupa Birliği hayaliyle her söyleneni yaptık ama sonuç değişmedi değişmeyecekte.

Avrupa bizi kapının önünde sessiz ve usluca bekleyen küçük bir devlet olarak görmek istiyor ve bunu sağlamak içinde elinden geleni ardına koymayacak.

Bizlerde asla boyun eğmeyeceğimizi her kulvarda göstereceğiz.

Bu yazı 152 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar