Siyasetteki Dalgalanmalar Nereye Kadar Sürecek?
Muhammed KURŞUN

Muhammed KURŞUN

Siyasetteki Dalgalanmalar Nereye Kadar Sürecek?

15 Ocak 2020 - 12:18

Siyasette alternatif partilerin kurulma aşamalarında hareketlik gözlenirken, bu durum karşısında AK Parti grup toplantısında 5 belediye başkanı saflarına katarak farklı bir hamle yaptı. Aslında geçtiğimiz günlerde AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, partisinin Küçükkuyu Belde Teşkilatı'nın 7'nci Olağan Kongresi'nde, önümüzdeki günlerde, diğer partilerden 100’e yakın belediye başkanının AK Parti rozeti takacağını belirtmesi ilerleyen günlerde siyasette dalgalanmaların hızını artıracak gibi görünüyor.

Hatırlayın; ne diyor Tayyip bey?

“-Bize Ömer’ler lazım, diyor. Bu Ömer’leri bulduğumuzda, şu andaki konumumuzdan daha ileri bir konuma geçeceğiz. Hiç endişeniz olmasın.”

Aslında başlangıç fitili buradan yakıldı ve tüm partililer bu konuda sahaya inerek AK Parti vizyonuna göre görüşmeler içerisinde yer aldılar. Sonuç olarak ilk meyvesi olarak 5 belediye başkanına rozet takılmasıyla Başkentte haraketli günlerine şahit olacağımız aşikar…

Öte taraftan kulislerden aldığım bilgiler doğrultusunda özellikle Ali Babacan oluşumunda da büyük bir kopmaların olacağı söyleniliyor. Bu konuyla ilgili aldığım ciddi duyumlar bu doğrultuda. Yani olası bir durum karşında alınan önlemler ve katılımlar AK Parti cephesinden baskın görünüyor görünse de ilerleyen günlerde farklı dalgalanmalar ile siyasettin kazanı kaynayacak gibi…!

Kendi düşüncemi söylemek isterim ki; AK Partide dalgalanmalar Babacan oluşumuna daha da sıcak bakacak gibi!

Sayın Erdoğan anlaşılan o ki Davutoğlu ve Babacan tehdidini AKP için çok önemsiyor düşüncesindeyim. Bunu inkar etmekten ziyade aslında bu resme dikkatli bakmak lazım.

 

Bu arada size bir şey söyleyeyim laf aramızda kalsın; AK Partide yenilen kongrelerden oluşan bazı küskün gruplar yeni oluşumlarda yer bulma çabasında...

 

Hülasa, Ak Parti liderliği için en çarpıcı tavır, ana muhalefet dahil, yeni parti oluşumları dahil, sivil itirazlar dahil, kimden olursa olsun gelen tüm eleştirileri masaya yatırması lazımdır. Bence çok daha gerçekçi bir okuma yapar bu durum kaybettirmez aksine zafere doğru götürür.

Bu yazı 839 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar