NELERLE UĞRAŞIYORUZ
Mehmet DUMAN

Mehmet DUMAN

NELERLE UĞRAŞIYORUZ

05 Aralık 2018 - 12:30

Daha kötüsü ne olabilir ki, sözde takım kaptanı televizyona çıkmış laf cambazlığı yapıyor. Hiçbir yerden prim vs. hiçbir şey görmediklerinden dert yanıyor. İdman için arkadaşlarına aldığı üç beş liralık suyu anlatıyor. Ayıp yahu daha iki hafta öncesine kadar Necati Erdem’den prim almadınız mı? Belediye başkanı prim vermedi mi? Kömür, gıda yardımı gelmedi mi? Niye yapılanları söyleme yerine ambargo koyuyorsunuz? Bunları size söyleten zihniyetin amacı ne?

Yok, efendim gider memleketimde oynarım, yahu düşmüşsünüz alacağınızın peşine, birileri gelirde paramızı kurtarırız hesabını yapın sonrasında da biz gitmedik diye reklam yapın. Kimi kandırıyorsunuz kimin alacağı kalmış Elazığspor’da. Bu saatten sonra, bu halinle köyünün takımı bile seni oynatmaz, sen kendini bulunmaz Hint kumaşımı görüyorsun. Lig bu haliyle bitmiş olsaydı Elazığspor kümeye düşmüş olacak sizde derin bir oh çekecektiniz. Zaten bulunduğunuz yerden kurtulmanızda bu durumda olağan üstü bir mucizeye bağlı değil mi? Necati Erdem değil kim olursa olsun yapılanları da inkâr etmeyin. Sizi dolduranları ben biliyorum. Kendi oluşturdukları çarkta boğulacaklarından korkuyorlar. Bana da telefon açtırdılar. Kulüp üyeliğini sileceğiz diyorlar. Yaptıranları tahmin edebiliyorum. Efendim başkan dedi diyorlar, kulüple hiçbir ilgisi olmayan başkan bulunduğumuz genel kurul haftasında böyle bir şey yaptırabilir mi? Geçin bunları.

Topladıklarınızı üç günde bilançoya, bütçeye nasıl, ekleyeceksiniz, faaliyet raporuna nasıl sıkıştıracaksınız. Bir sonraki haftaya ertelenmiş genel kurul toplantısı içerisinde böyle bir karar nasıl alabilirsiniz, bunu bana resmi bildirimle iletmeniz gerekmez mi. Nasıl yetiştireceksiniz, yarın itiraz edersem korkudan nereye kaçacaksınız, yaptığınız hatayı nasıl düzelteceksiniz diye sordunuz mu kendinize? Birilerinin önünü keselim saltanatımız devam etsin gayretiniz varsa çok sürmez haberiniz olsun. Benim size tavsiyem önce vicdan muhasebesi yapın, Allah tan korkun. Siz o kulüpte olan bitenlerden kimsenin haberi yok mu sanıyorsunuz. Salı günü ikinci toplantıya ertelenen bir genel kurul daha yaşayacağız. Kim aday olursa, kim bu takıma sahip çıkıp ateşten gömlek giyer ve başarılı olursa bize düşen tek cümle, Allah razı olsun demek olur.

Gönül ister ki futbolun içerisinden gelen profesyonel bir ekip bu işi yürütsün, gönül ister ki siyasetin işaretiyle değil isteyerek bu işe gelenlere destek olunsun, gönül ister ki birlik olsun, gönül ister ki çıkar değil Elazığspor’umuz kurtulsun. Baktığımızda bu işi gerçekten isteyen iki aday var gibi. İkisi de daha öncesinden Elazığspor’da başkanlık yapmış tecrübeli isimler. Her ne kadar açıklamasa da, Elazığspor’u kayyuma bırakmam diyen Selçuk başkan bir diğeri ise zor zamanlarda kimse yoksa ben varım diyen Necati başkan. Bizim temennimiz iki başkan da birleşip bu takıma sahip çıksınlar, birlikte bu yükün altından kalksınlar. İkisi de aynı mahallenin hatta aynı sokağın çocukları, anlaşmaları zor olmaz. Yine de hayırlısı olsun diyorum. Kıssadan hisse, işimiz çok zor dediğimizde birçok Elazığlı’nın ve Elazığspor’u sevenlerin umutlarının tükenip bittiğini söylememize gerek yok sanırım.

Bazen derler sihirli bir dokunuş gerekir diye. Benimde içimden şunları demek geliyor, az kaldı Elazığspor’um. Güzel günler seni bekliyor. Sabret, birileri çıkacak elinden tutacak kaldıracak seni düştüğün yerden. Kurda kuşa yem olmayacaksın artık, Seni yiyip bitirenler, senin üzerinden çıkar peşinde koşanlar sen yükselirken onlar kaybolup yok olacaklar. Temennim İnşallah beni yanıltmaz diyorum.

Esen kalın.

Bu yazı 2351 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar