İNAT UĞRUNA
Mehmet DUMAN

Mehmet DUMAN

İNAT UĞRUNA

24 Ekim 2018 - 13:25

Sabrın sonu selamettir denilir de, inat etmenin sonu nedir onu bilemiyorum. İnat edersin çıkmaz olur sonu, inat edersin kaybeden sen olursun, inat edersin koca bir camiayı yerle bir edersin. Basın, taraftar ve futbolcu karşında olur, barışık olamazsın. İnat etmekle kaybeden yalnızca Elazığ olmaz sende sağlığından olursun, huzurundan olursun. İnat etmekle oluşacak zararlara değindikten sonra, Elazığspor’umuz ve gurubumuzdaki oynanan diğer maçları kısaca analiz edebiliriz sanırım. Elazığspor için söylenecek söz, yüreklerini ortaya koydular, savaştılar, kazandılar olur. Çok hata yaptık, çok acemice oynadık, çok baskı yedik fakat net pozisyon vermedik. Belki ikinci golü de atabilirdik, bencil olmasaydık, topu rastgele vurmasaydık. Sağlık olsun, helal olsun. Bir sözün, bir sohbetin, gülen bir yüzün, az bir parayla mutlu olabilmenin sonucu bu olsa gerek.

Teşekkürler Necati başkan. Birilerinin zamanında alması gereken dersi gözlerine çomak sokarak verdiğin için. Takıma bu işin gönülle olabileceğini gösterdiğin için. Dışarıdan ben buradayım diyerek hiçbir seçilmiş ve atanmışın yapamadığını yaptığın için. Bu takımın ligde kalması yolunda ne gerekiyorsa hiçbir ayırım gözetmeden yaptığın için, yüreğinle beraber, futbolcu kardeşlerimizi verdiğin destekle motive ettiğin için.

Spor Toto Birinci Lig’de dokuzuncu haftayı geride bırakırken geleneğin bozulmadığını bir kez daha görmüş olduk. Oynanan dokuz maça baktığımızda üç maçı deplasman takımlarının kazandığı, üç maçın beraberlikle sonuçlandığı, geriye kalan üç maçın ise ev sahibi ekipler tarafından kazanıldığı bir haftayı yaşamış olduk. İlk iki sırayı paylaşan takımlardan Gençlerbirliği’nin ilk puan kaybını kendi sahasında Adanaspor karşısında yaşadığını belirttikten sonra son üç haftanın en başarılı takımının Adanaspor olduğunu da yazımıza ekleyebiliriz. Lideri takip eden Boluspor istikrarlı çizgisini Balıkesir deplasmanından elde ettiği üç puanla devam ettirirken sıralamada kendisini takip eden takımlarla olan puan farkının da açılarak yedi’ye ulaştığını söyleyebiliriz.

 Giresunspor’daki düşüşün devam etmesi ile kendisini sekizinci sırada bulduğunu, Ümraniye ile İstanbulspor’un ise haftayı kârlı geçiren takımlar olduğunu gördüğümüz haftanın sürprizini ise Elazığspor’umuz yaptı diyebilirim. Geçtiğimiz haftalarda defalarca dile getirdiğim, ”bir sinema filminde on bir tane başrol oyuncusu olmaz” sözümü desteklercesine Elazığ sporumuz şöhretler karması Adana Demirspor’a mağlubiyeti tattırmakla kalmadı, Tanju Çolak isminin bu takımdan ayrılmasına da vesile oldu. Ayrıca, Elazığspor’un puan hanesinde bulunan yedi puanın dört puanını deplasmanda ve Adana takımları karşısında elde ettiğini de belirtebilirim.

Adana Demirspor takım kadrosuna baktığımızda ise yaklaşık yedi sekiz futbolcunun Elazığspor’umuzun geçtiğimiz sezon başta olma üzere son yıllarda formasını giymiş futbolcular olduğunu anımsatırken, Elazığspor’umuzun takım sermayesinin nerelerden nerelere düştüğün ün’de bir işareti olarak görülmesi gerektiğine vurgu yapmak istedim. Ligin son iki sırasında bulunan Karabük ve Eskişehir takımları için söylenecek tek sözün sığınacakları bir limana en yakın zamanda demir atacakları olurken, sonrasına baktığımızda ise Elazığspor’un yanı sıra Balıkesir, Adanaspor, Altay, Afyon ve Altınordu takımlarının korkulu rüya görmemek için mücadele edecekleri haftaların bizi beklediğini de satırlarımız arasına yazabiliriz.

Haftanın maçlarında baktığımızda ise, ligin ilk iki sırasını paylaşan Gençler birliği ile Boluspor’un kozlarını Bolu’da paylaşacağı bir maç bizleri beklerken, Elazığ sporumuz ise kendi saha ve seyircisi önünde renktaşı Hatayspor’u konuk edecek. 29 Ekim Cumhuriyet bayramımızın coşkusunu ve gururunu yaşayacağımız haftada tüm takımlarımıza başarılar diliyorum.

Bu yazı 1726 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar