GÜNCELLEME
Mehmet DUMAN

Mehmet DUMAN

GÜNCELLEME

12 Nisan 2018 - 11:28

Biz söylemiştik, biz biliyorduk söylemlerini kenara atıp son güncellemeler üzerinde duracak olursak, merak ettiğim konulardan birinin hocayı getirirken size mi soracaktık diyerek bize göndermede bulunanların şu an hangi renge döndükleridir. Bir çift sözüm de Hüseyin Kalpar'a olacak hiç kuşkusuz, Elazığsporun bu imkanlarla nerelerden nerelere geldiğini anlatmaya çalışıyor hocamız, iyi güzelde sen olmasaydın Elazığspor bu kadro ile en kötü nerede olabilirdi ki hocam diyorum. Belki'de sen olmasaydın Elazığspor bir hoca kazanırdı, sen olmasaydın kıyamet kopmazdı ya. Bak hocam sen yokken ve transfer tahtası kapalıyken bile bu Elazığspor ligde ilk yarıyı ikinci sırada, ikinci yarı ilk altı da tamamladı. Bak hocam sen yokken bile bu takım senin döneminden daha çok puan topladı.

Sen şimdi neyin hesabını yapıyorsun. Efendim futbolcu oynamak istememiş, sen ne yapıyorsun orada, hani senin keserim, tanımam, bitiririm diyen otoriten. Eğer bir takımın hocası çalıştırdığı takıma kolej havası getirmiş, birlik, beraberlik ve takım olma duygusunu yerleştirmişse eğer o takımın hiç bir futbolcusu bahaneler arayıp da ben oynamıyorum diyemez. Bu durum ancak hocasını takmayan, sevmeyen takımlarda olur diyorum. Profesyonel liglere baktığımızda borcu olmayan takımların sayısı bir elin parmaklarını geçmez diyorum. Futbolcunun oynadığı kulüpten alacağı, günümüz imkanları ile sorunsuz hale gelmişken hiç bir futbolcu kalkıp da paramı vermiyorsanız oynamıyorum diyemez. Futbolcunun elini kolunu sallayarak TFF’ye müracaatında hem parasını hem de lisansını kolayca aldığı bir ortamda bu hak gasp edilemez zaten. Kısaca öyle veya böyle hiç bir futbolcunun Elazığspor’dan alacağı kalmaz.

Bundan sonraki sürece baktığımızda, inanıyorum ki para diyerek kıvrandığımız bu dönemde yönetim kurulu kalkıp da tekrar lüks bir harcamanın içerisine girmez. Bu şehrin değerlerinden ve bu takımın aktif hocalarından birisi olan Muammer Sürmeli'ye kaburgası büyük hocalara verilen değer kadar kıymet verilir ve sabır edilir diyorum. Sezon sonuna ramak kala, kaybedilen hiç bir şeyin olmadığı ne kadar düşündürücü bir söz olsada, ben borçların azaltılmasını gelecek yılın yapılanması adına başarı olarak görüyorum.

Ekonomik anlamda hatalar yapılmış da olsa netice itibari ile ortada bayağı azaltılmış bir borç yükü var diyorum. Bu süreçte aldığımız derslerin ve notların gelecek sezon bu takıma kâr anlamında çok şeyler katacağına olan inancım ile hayırlısı böyleymiş diyorum. Saygılarımla.

Bu yazı 1829 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar