ELAZIĞ TSO. BASIN ve İSTİŞARE TOPLANTISI
İlhami BULUT

İlhami BULUT

ELAZIĞ TSO. BASIN ve İSTİŞARE TOPLANTISI

26 Aralık 2019 - 10:53

                Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’nın 2019 Yılı Basın ve İstişare Toplantısı;

               Basın mensuplarının da katıldığı söz konusu bu toplantı; 24.12.2019 günü gerçekleştirilmiş bulunmaktadır.

              Yunus Üstündağ’ın düzgün diksiyonu ile açılan toplantıya; ETSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar mütevazi sunumu ile ilkeler bazında değerlendirmeler takdim ederken;

              Detay, ETSO Başkanı Asilhan Arslan tarafından usulü lisan ile dile getirilerek; içtenlikli olarak bilgi paylaşımı sağlanmış, manevi portföyün zenginliği, umut var olma vurgusu ile perçinlenerek; demoralize olmanın önü kesilmiştir.

             ETSO Başkanı bize göre vicdanı ve cüzdanı terazileyerek, gönül dili ile ekonomik portala insan faktörünü oturtmakla aldığı alkışı hak etmiştir.  

             İlk defa şahsen görüştüğümüz Sn.Başkan ve ekibinin güven telkinlerini fark etmek zor olmamış, speküleye kapalı olarak; Şehrimiz Valisi’nin ön açıcı çaba ve gayretlerini örneklendirmeleri keza Belediye Başkanı’nın da eş güdümlü çabaları; toplum olarak bizlerin işine yarayacak enstrümanlar olarak rahatlatıcı olmuştur.

             Kabul etmek gerekir ki; ekonomik finansı elinde tutan bu kuruluşlar; yasal icaplar dışında basına malumat verme yükümlülükleri de söz konusu değildir.

              Başkan Asilhan Arslan konuya hakim bir çizgide çok rahat seslenerek; geleceğin umutla geleceğinin müjdesini vermeye hazır oldukları izlenimi ile şehrimizin; mali gücünün plasmanında sorun olmadığını bize göre deklere etmişlerdir.

             Elbette teknik ayrıntılar bizim malumatımız dışındadır ama Başkanlık yöneltilen soruları, kameraya değil, insanlara dönerek yanıtlamışlardır. Bu çok mühim bir ayrıntıdır.

             İsabeti bulunmayan soruları yanıtlarken dahi şehrin ve toplumun sorunu olması hasebiyle; takip edeceklerine dair söylemlerdeki samimiyet kuşkudan uzak düşmüştür.

              Basın huzurunda yapılan toplantı ve bilgilendirme; birlik ve bütünlük gücünün toplum lehine evrilmesine medar olmuştur. Bu tür toplantıların sıklığının yarar getireceğini mülahaza etmek kâhinlik gerektirmez.

              Tüm Sivil Toplum Kuruluşlarının bu minval üzere aydınlatıcı bilgilerin paylaşımını basın kendi dile ile mutlaka talep etmelidir.

              Basının gücü, parayla değil gönüllük esası ile temin edilir. Elazığ bazında değerlendirecek olursak, yazarçizer takımının duyarlılığı kamuya çok gereklidir.

              Gazeteciler Cemiyet Başkanlarından Semih Erdem, Nafiz Koca, Mustafa Doğan’ında hazır bulunduğu birçok gazeteci ve medya temsilcilerinin de yer aldığı bu toplantıyı yararlı olarak gördüğümüzü bildirmek isteriz.

              Elbette biliniyor ki; bizim değerlendirmelerimiz vicdani ve objektiftir, kimseyle al ver pazarımızın olmadığı malumdur.

             Olaylara; asla, günü birlik değil ebedi bir vizyonla bakmak gerektiğine inanıyoruz, bizde alışılmış ve hiçte şık olmayan bir söz vardır, ‘içinde neyim var’  geldik gidiyoruz gibi, bu memleketin içinde evlatlarımız, torunlarımız, her şeyimiz vardır, kim; kimin torunun bu şehre bir gün Vali veya ETSO başkanı olmayacağın bilebilir ki;

               Bir şairin dediği gibi ‘mademki bu dünyaya geldik, mahşere kadar buradayız’...

                En güzelini atalarımız söylemişler, ‘ sen denize at balık bilmese de,,,,,,’

                 Mezkûr toplantıyı dürüst ve samimi bulduğumdan dolayı, memnun olduğumu belirterek; Teşekkür ediyorum.

 

Bu yazı 400 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar