ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
İlhami BULUT

İlhami BULUT

ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ

11 Ocak 2019 - 17:24

Geleceğin istenilen biçimde örgütlenmesi, bu günün iyice anlaşılması, geçmişin bilinmesine yönelik olarak gazetecilik sosyal bir gerekliliktir.

                 Herkes biliyor ki, herkes sermayeye çöreklenmek ister. İşte bu; çöreklenme ile hakça dağıtım sürecinin adilane işlerliğindeki gazeteciliğin önemi demokrasilerde dördüncü güç olarak karşımıza çıkıyor.

               1961 Yılı 10 Ocak Türkiye’ye özgü Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanmaktadır.

               Bu bağlamda; FIRAT HAVZASI GAZETECİLER CEMİYETİ 10 Ocak günü, Elazığ’da bu günün anısına bir gece tertiplemiştir.

              Söz konusu Cemiyet Başkanı Semih ERDEM; ağırbaşlı, beyefendi, alicenap bir isim, yardımcısı Ahmet Toprak ve diğer yönetim kademesi ile kusursuz bir etkinlik tertip ederek, katılımı üst düzeyde sağlamayı başarmışlardır.

              Canhıraş bir gayret olmadan o etkinliğin vücut bulması olanaklı değil, gerek servis, gerek sunum, gerekse müzikal katkı modern bir aksiyonu şık bir şekilde yansıtmıştır. Bu güçlü organizasyona teşekkür ederiz.

              Etkinlik sürecinde, programda yer alan konuşmalar; Cemiyet Başkanı Semih Erdem’in ev sahibi olarak konuşması, nezaket temelinde slaytla desteklenerek; Elazığ ölçeğinde gazetecilik tarihi şık bir şekilde irdelenmiştir.  Hakkın rahmetine kavuşan gazeteciler güçlü bir vefa ile anılarak; bilhassa yakın zamanda aramızdan ayrılan Bünyamin Eroğlu’nun plaketinin ilgilisine takdimi çok yerinde olmuştur.

             Belediye başkanı Mücahit Yanılmaz politik mülahazadan uzak,  tamamen günün önemini müdrik bir konuşmayı çok yerinde dile getirerek, ufuk açıcılığı, umutların yarınlara tehirinde tesirli olmuştur.

            Etkinlikte yer alan Elazığ Milletvekillerinden Gürsel Erol, merhume annesinin de, kısa zaman önce hakkın rahmetine kavuşmuş olmasının etkisi ile dünyanın faniliğine ilişkin, gönül alıcı bir konuşma ile hak ettiği alkışı almıştır.

             Alandaki gazetecilere plaket takdimi gecenin en mühim kısmı olarak değerlendirmek isterim ben.

             Teşekkür ederiz.

Bu yazı 1601 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar