YENİ SEZONA BAŞLARKEN
Ferhat EVSEN

Ferhat EVSEN

YENİ SEZONA BAŞLARKEN

05 Ekim 2018 - 10:49

2018-2019 sezonu Elâzığ 1. Amatör ligi Futbol müsabakaları hafta sonu oynanacak maçlarla başlıyor. Şehir gençliğini bir arada tutan en geniş kapsamlı organizasyon olan bu ligde gençliği spora teşvik etmek ve aralarında birlik ve beraberliği sağlamak açısından mahalle takımları olsun, müessese takımları olsun ilçe takımları olsun her yeni sezonda takım sayıları artması gerekirken yeni sezonda faaliyetlerini durduran kulüp sayısının artması üzücüdür. Kapanan kulüplerde futbol oynayan gençlerin pek çoğunun futbola ara vermesi de işin bir başka üzücü boyutudur. Bu yüzden yeni sezonda başlangıç buruk bir başlangıç olacaktır.

Her zaman olduğu gibi sezona başlayan bütün takımların hedefi şampiyonluktur. Futbolu güzel yapan üç neticeye açık gerçeğini unutmadan Futbolcusundan yöneticisine tüm ekibin uyum içinde çalıştığı, hocasının ve yöneticisinin başarıya ulaşmada futbolcularına gerekli katkıyı sağladığı takım sezon sonunda başarıyı sağlayacaktır. son dakikaya kadar işini en az hatayla yapan kulüp bu ipi göğüsleyecektir. Futbolcusundan Futbolcusundan yöneticisine tüm ekibin uyum içinde çalıştığı, hocasının ve yöneticisinin başarıya ulaşmada futbolcularına gerekli katkıyı sağladığı takım sezon sonunda başarıyı sağlayacaktır. yöneticisine tüm ekibin uyum içinde çalıştığı, hocasının ve yöneticisinin başarıya ulaşmada futbolcularına gerekli katkıyı sağladığı takım sezon sonunda başarıyı sağlayacaktır. Elbette ki yetenekli gençlerin bu başarıda önemli katkıları olacaktır. Hiç umulmadık bir anda pozisyonu gole çeviren bir santrafor ya da en kritik anda golü kurtaran bir kaleci, bir defans oyuncusu takımın kaderini belirlemede önemli bir rol alacaktır. Ama futbol uzun soluklu bir takım oyunudur ve uyum şarttır.

Başarısızlığa saha dışında, kılıf aramayan kendi eksikliklerine odaklanmış, centilmence mücadele eden her takım bana göre şampiyon olmasa da başarılıdır. Yense de yenilse de sonucu olgunlukla karşılayacak bir takım şampiyon olmaktan daha zor bir misyonu yerine getirmiş olacaktır.

Bu şehir bizim, bu gençler bizimdir. Bugün A takımında mücadele eden bir gencimiz yarın rakip gördüğü bir takımın oyuncusu olabilir. Onu yeteneğinin yanında spor ahlakının da önemli yerlere getireceğini unutmaması gerekir.

Bu vesileyle yeni sezonun kulüplerimize, hakem camiasına ve bu organizasyonda görevli tüm çalışanlara hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm takımlara başarılar diliyorum.

Bu yazı 2294 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar