YASEMİN AÇIK'A MEKTUP
Ferhat EVSEN

Ferhat EVSEN

YASEMİN AÇIK'A MEKTUP

17 Ağustos 2018 - 14:25

 

SEZA Çimento ile Cumhuriyet tarihinin en büyük özel yatırımını memleketimizde kurarak 500’ü aşkın kişiye istihdam sağlayan AÇIK ailesinin koca yürekli değerli insanı Yasemin Hanım; Sizlerin şehrimize istihdam yaratmanın ötesinde, kazandığını paylaşabilmenin asaletiyle hareket ettiğinizi, size ulaşan ya da ulaşamayan şehrin en ücra köşesindeki her insanının dertlerine çözüm bulduğunuzu bilmeyen yoktur. Bu yüzdendir ki bu şehir, geçmişte milletvekilliğine adaylığınızı koyduğunuz fakat listeye giremediğiniz günlerde seyyar satıcısından, bürokratına her kesimden insanların üzülüp ağladığına şahit oldu. Nasıl olur da böyle üretken bir insan, memleketinin umudu olmuş bir insan temsiliyet noktasında değerlendirilemez diye düşünüp durdu.

Siz seçilmiş milletvekili olarak şehrimizi temsil etmeseniz bile, seçilip de ismi unutulan onlarca vekile karşılık yaptıklarınızla isminizin yüreklerde kazılmasıyla milletin gerçek vekilliğini kazanmışsınız bilin!

 Zaten en son almış olduğunuz 2018 yılının “En Başarılı İş Kadını” ödülü de bunun küçük bir göstergesidir.

Yasemin Hoca’m,

Başkanı olduğum Abdullahpaşaspor Kulübü, 2014 yılında sizin desteğinizle ve fahri başkanlığı kabulünüzle kuruldu. O günden bugüne nice başarılar elde eden ve geçen sene yenilgisiz Elâzığ 1. Amatör küme klasmanında mücadeleye hak kazanan takımımız, bu başarıdan öte mahallemizin onlarca gencine sportif manada sığınılacak bir kapı oldu.

Siz bu süre zarfında Elazığspor’un içinde bulunduğu sıkıntılara çözüm bulma yolunda gayret gösterdiğiniz için bizler sizden maddi açıdan hiçbir destek beklemedik. Kendi yağımızla kavrulduk. Sizin fahri başkanımız olmanız bizim açımızdan en büyük motivasyon desteğiydi.

Ancak yeni sezonda mücadele edeceğimiz 1. Amatör Kümede başarılı ve kalıcı olabilmemiz için maddi gücümüz buna maalesef yeterli değildir. Bu sıkıntılı süreci atlatmak ve gelecekte önemli başarılara imza atmak adına sizin desteğinize ihtiyacımız vardır.

Hatırlarsanız geçen gün ünlü boksör Muhammed Ali’nin bir sözünü paylaşmıştınız. “Başarısızlık yumruk yiyip, yere serilmek değil, yerden kalkacak cesareti bulamamak ve kalkmamaktır.”

Abdullahpaşaspor olarak bizim cesaretimiz var. Yerden kalkmak için de sizin desteğinize.

Saygılarımla.

Bu yazı 2566 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar