STK, ODALAR ve AMATÖR
Ferhat EVSEN

Ferhat EVSEN

STK, ODALAR ve AMATÖR

16 Şubat 2018 - 13:07 - Güncelleme: 07 Mart 2018 - 12:13

 

Amatörde en önemli sorun, kulüplerin kalıcı maddi gelirlerinin olmamasıdır. Amatör ligde mücadele eden her kulüp, başkanlarının ve onun dostlarının ve arkadaşlarının maddi gücü ile ayakta duruyor. Bu bilinen bir gerçek. Bir de bunun yanına amatörlüğün asli görevi olan yetiştiricilik değil de yarışmacılık ve şampiyonluk hedef alındığında maddi külfetler ciddi boyuta ulaşmış oluyor.

Yakın zamanda ilimizde birçok STK ve odalarda seçimler yapıldı ve yapılacak olanlar var. Buradan kazananları tebrik ederken çıktıkları yolda, nasip olmayıp görevi kaybedenlere de sağlık diliyorum. 

Kazandıktan sonraki süreçte ziyaretçi akınına uğrayan STK ve odalar bence gelen maddi boyutu yüksek hediyelerindense manevi olarak yüreklerde iz bırakacak hediyeleri kabul etsinler. 

İlimizde yüzlerce sporcu kardeşimiz var. Bunların antrenman malzemeleri konusunda ciddi eksiklikleri bulunmakta... Yine yaşlılar yurdumuz, yetiştirme yurdumuz ve buralardaki insanların ihtiyaçları... 

Bu insanlara faydalı olabilecek aslında çok basit çözümler var. Çok maliyetler ödediğimiz salon toplantılarımıza bu gönülleri mahzun insanlarımızı çağırsak... her gün birinin sorununu dinleyip çözüm yolu arasak... o insanlara birer umut olup yarınlarını aydınlatsak çok büyük bir hizmet vermiş oluruz. 

Siyasilerden isteğim, adı farklı ama katılımcıları aynı toplantılardansa gençlerimize, yaşlılarımıza manevi ve maddi destek olacak bu tir organizasyonlar tertiplemeleridir. 

Bu tür toplantılarla çözüme kavuşturulacak spor kulüpleri daha da güçlenecek ve şehre, gençlere daha güçlü hizmet verecektir. 

Hiçbir kulüp başkanı bu oluşumlardan hiçbir zaman maddi destek beklentisine girmez. Sadece gençlere bu yolda daha iyi imkânlar sunmanın derdi içinde olması gerekeni çabalarlar… 

STK ve Oda temsilcilerine buradan sesleniyorum.

Bu insanlar sizlerden yardım istiyorken bir kez daha düşünün. Onları karşınızdaki kişi olarak değil de temsil ettiği, hizmet verdiği, umut olduğu gençlerini zihinlerinizde canlandırınız. Onlar o gençlere hizmet sunmak, vatanına faydalı bireyler olmasını sağlamak istiyorlar. Hepsi bu.

Görüyorsunuz her gün ve her yerde gençlerin karıştığı yaralamalı, ölümlü pek çok olay gerçekleşiyor. Kötü alışkanlıklar kazanma yolunda gizli ve sinsi eller gayretle çalışıyorlar. Böyle sıkıntılı bir zamanda gençlerimizi sporla meşgul edip eğitmek bu memleket için büyük hizmettir. 

Amatör kulüp başkanlarının aslında sizden istediği o küçük meblağlar, istekler, sizlere vatana, şehrinize, gençlere hizmet etmeniz için sunulmuş birer imkandır.

Bu şehre kalıcı bir iz bırakmak elinizde... 

Bu yazı 2755 defa okunmuştur .

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Selami
  1 yıl önce
  Tebrik ederim Ferhat bey gençligin heba olmaması için her kesimi göreve davet etmeniz cok güzel olmuş. Umarım mesajiniz gerekli zümreyi harekete geçirir.
 • Ferhat EVSEN
  1 yıl önce
  İlimizde inşallah zamanla bu gençlerimizin maddiyata dayalı sorunlarını değil manevi olarak ilimize katacağı mutlulukları konuşuruz.
 • Ferhat EVSEN
  1 yıl önce
  İlimizde inşallah zamanla bu gençlerimizin maddiyata dayalı sorunlarını değil manevi olarak ilimize katacağı mutlulukları konuşuruz.

Son Yazılar