SPONSORLUK VE YARDIMSEVERLİK
Ferhat EVSEN

Ferhat EVSEN

SPONSORLUK VE YARDIMSEVERLİK

20 Eylül 2018 - 10:49

 

2018-2019 sezonun başlamasına kısa bir süre kaldı. Elazığ 1. Amatör Futbol liginde mücadele eden takımlarımızdan dört kurum takımı diğer takımlara nispeten tesis ve maddi açıdan oldukça avantajlı kulüpler. Grupta mücadele eden dört ilçe takımı da belediyelerin imkanlarından yeterli derecede olmasa da bir şekilde yararlanıyorlar. Ancak geriye kalan diğer altı takımın tümü ise mahalle takımı dediğimiz takımlar… Amatör ruhun yaşatan gerçek takımlar mahalle takımları olsa da günümüz şartlarında bu takımların mücadele etmesi oldukça zor. İşte asıl film burada film başlıyor. Tıpkı eski Türk filmlerinde olduğu gibi fabrikada işçi olarak çalışan baş aktörün zengin fabrikatör oğluna karşı mücadelesi.

 

Bu takımlara mahalleli elinden geldiğince sahip çıksa da bu takımlarımızdan başarı beklemek gerçekten zor. Bu açıdan sorumlusu olduğum Abdullahpaşa spor kulübümüz önemli bir adım atmış belki de amatör ligde ilk defa resmi olarak sponsorluk sözleşmesi imzalayarak çok önemli bir başlangıç sağlamıştır.

 

Takımımız, Gökler Hukuk Bürosunun değerli sahibi sayın Avukat İbrahim Gök’le sponsorluk sözleşmesi imzalayıp takıma çok önemli maddi destek sağlayarak yeni sezonda yoluna “Gökler Hukuk Abdullahpaşaspor” olarak devam edecektir. Kulübümüze yaptığı ziyaret esnasında bizlerin yardım talebine sponsor olarak kalıcı çözümün ilk adımını atan avukat İbrahim GÖK e bu açıdan çok teşekkür ederiz. Maddi yönden pek çok sorunlarımıza çözüm bulacak bu anlaşmanın yanında H.z. İbrahim’in ateşten korunması için su taşıyan karınca misali yardımda bulunan ve ismini saklı tutan, takımın yaklaşık 400 koli su ihtiyacını karşılayan yüreği güzel insana da ayrıca çok teşekkür ederim.

 

Sponsorluk her ne kadar ilk görünürde maddi bir anlaşma olarak gözükse bile işin özünde maddiyattan ziyade yüreklerde var olan güzelliklerin dışarıya yansımasıdır. Acaba ilimiz gençlerine nasıl yardımcı olabilirimin cevabıdır. Takımlarımıza yardımda bulunan bu güzel insanların sponsor olarak reklama ihtiyacı yoktur. Topluma duyduğu sorumluluk ve manevi açıdan bir duyarlılıktır.

 

Çünkü, biliyor ki o her türlü ihtiyaç sahibine yapılan yardım, kendisine dünya ve ahirette kat be kat dönecektir. Cömertlik ulvi bir haldir. Her babayiğidin karı değildir.

 

Bu babayiğit insanların aldığı dualar, yardımda bulunduğu gençlerin başarısı kendilerine yeter ve artacaktır.

 

Sayın avukat İbrahim Gök’ün yaptığı bu sponsorluk hizmetinin diğer iş adamlarımıza da örnek olmasını temenni ederken tüm kulüplerimizin buna benzer anlaşmalar sayesinde maddi sorunların içinde boğuşmadan amatör ruha özgü bir şekilde faaliyet göstermelerini diliyorum.

 

Abdullahpaşaspor’umuza maddi ve manevi katkı sağlayan İbrahim Gök beyefendiye ve bu yolda ilimiz amatör ligine katkı sağlamayı düşünen değerli iş insanlarımıza şimdiden sonsuz teşekkür ederim.

 

Sağ olun, var olun

Bu yazı 1938 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 2 Yorum

Son Yazılar