PARAYI ALAN DÜDÜĞÜ ÇALIYOR
Ferhat EVSEN

Ferhat EVSEN

PARAYI ALAN DÜDÜĞÜ ÇALIYOR

20 Kasım 2018 - 16:24

Elazığ 1. Amatör Futbol karşılaşmalarında her hafta skor açısından enteresan sonuçlar alınırken ve bizlerin bunları konuşması ve tahlil etmesi gerekirken kişiler ve onlara bağlı ortaya çıkan hoşnutsuz olaylar daha fazla gündem oluşturmaya başladı.
Abdullahpaşaspor futbol kulübü olarak sezona başlarken hedefimiz ligden düşüp düşmemek ya da şampiyon olmak değildi. Alkışı hak edecek bir takım olmaktı. Amatör futbol fikrine uygun olarak severek ve kısıtlı imkanlara göğüs gererek izleyicilere güzel maçlar izlettirmek ve o anı sahada yaşamaktı.
Tüm amatör futbolcular hemen hemen bu şartlarda mücadelesini verirken bu organizasyonda profesyonel imkana sahip tek kesim hakemlerdir ki onlar için maçı kaybedip kazanmanın maddi açıdan bir önem arz etmemesi bu sebeple önemliydi. Onlar maçlarını adil yönetecek ve maaşlarını alacaklar hepsi bu. Yani parayı alıyorlar düdüğü çalıyorlar ama adil çalmıyorlar, futbolu güzelleştirme adına çalmıyorlar.
Bundan dolayı diyorum ki, bir organizasyonda maddi ve manevi zorluklar içerisinde mücadele edenler değil de imkanı iyi olanlar yanlış kararlar vererek ceza kesiyorlarsa bunlara karşı susmak haksızlıklarını ve yanlışlarını dile getirmemek dilsiz şeytanlıktır.
Şu anda Elazığ Amatör liginde maç yöneten hakemlerin cebindeki kartlar silaha dönüşmüş haldedir. Emniyet mensubu bir memur hakemlerin zihniyetiyle görev yapmış olsaydı bugün her olayda nice kişiler kanun önüne çıkmadan ahireti boylamışlardı.
Bu psikoloji ile şahsi egolarını saha içine yansıtan ve bunu gövde gösterisine dönüştüren hakemlerin sayısı arttıkça amatör ligde olayların sayısı artacaktır. Suçu işleyen kişinin karar verdiği bir sistemde körler sağırlar birbirini ağırlar halde devam edilirse şehrin futbolu adına konuşacak ve yapacak bir şey kalmamıştır.
Gençler iyi niyetleriyle soğu sıcak varlık yokluk demeden sahada mücadele edip dursunlar, yöneticiler özveriyle bu çarkı döndürmeye gayret sarf etsinler, karar veren hakemler, bu konuları görmezden gelen spor adamları sayesinde amatör ruh bir adım öteye gitmez.
Suçu da gençlerde bulur “amatörde futbolcu yetişmiyor” diye oturup geviş getirirler.
Unutmayalım ki SORUNU DIŞARIDA SANAN ZİHNİN TA KENDİSİDİR SORUN!

Bu yazı 35120 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar