KULÜPLER VE ABDULLAHPAŞASPOR
Ferhat EVSEN

Ferhat EVSEN

KULÜPLER VE ABDULLAHPAŞASPOR

01 Mart 2018 - 13:27

İlimizdeki futbol kulüplerinin maddi ve manevi sorunları geçmişten günümüze hep olmuş yarınlarımızda da hep olacaktır. Amatörde tüm takımlarımız bir veya iki kişinin bireysel çabaları ile sporcu, teknik heyet ve taraftarların sorunlarını çözüp onlara mutlu bir hafta sonu geçirmek için mücadele etmekle geçiyor.

Bu yolda kurum takımları, ilçe ve köy takımları ve mahalle takımları hepsi kendi içerisinde sorunlarla boğuşuyor. Kurum takımlarının en önemli sorunu ne yaparlarsa yapsınlar maçlarını izleyecek taraftar kitlesini bulamamak ve de yetkili müdürün futbola ve gençliğe bakış açısı ile birlikte her dönem ilgi ve desteğin değişiklik göstermesidir.

Üç beş sene zirveye çıkan kurum takımları yetkili müdürlerin değişmesi ile bir de bakmışız ki ne sporcu kalmış ne de takım kalmış ortada... Bu yüzden diyorum ki kurumları yöneten idareciler Elazığlı olmalı ve sporu sevmeli, yarın daha iyi bir makam için o koltukta oturmaktansa ilimiz gençlerine faydalı işler nasıl yaparım diye düşünmeli.

Müdürlerimiz gerek sosyal aktiviteler gerekse ilimizin genel yapısı ile ilgili çalışmaları dert edinecek hemşerilerimizden olursa daha başarılı olurlar.

İlçe ve köy takımlarımızda ilçelerimizin gelişmişliğine göre maddi ve manevi açıdan kolaylık ve zorlukları yaşıyor. İlçe ve köy kulüplerimizin en büyük handikapı da siyaseti düşünen kulüp başkanların kulüpleri bir sıçrama tahtası olarak görmeleridir. Gençlerimizi düşünen kulüp başkanlarımız ise o insanlardan daha aykırı bir şekilde gençlere katkı sunma ve ilçesini Elâzığ’da daha tanınır hale getirme çabası içindedirler.

Ve hiçbir siyasi makam koltuk beklentisi olmadan zaten çıktıkları bu yolda makamlarda geçici olmaktansa gönüllerde kalıcı olmayı onlar baştan seçmişlerdir.

Mahalle takımı olarak ilimiz futboluna renk katanlar ahde vefa borcu olarak orada geçen güzel günlerin hatırına başladıkları bu yolda mahallesinin potansiyeli dahilinde imkansızları en çok yaşayanların o yoklukları ortadan kaldırmak için mücadele eden kişiler olduğunu görmekteyiz.

Her mahallenin zengini ve fakiri vardır. Kulüp başkanlarının ise kimseden beklentisi şahsi olarak yoktur. Onların tek amacı gençlerimize katkı sunacak maddi zenginliğin yanında gönül zenginliği olan ve iş yoğunluğunda bu projelere katılamayan insanlardan gençlerimize malzeme konusunda yardımcı olmaları ve onların daha güzel imkanlardan yararlanmaları gailesidir.

Gönlü zengin ama maddi imkânı olmayan insanların da kendilerine hoşça vakit geçirme imkânı sunan bu takımlara hafta sonu destek olmalarıdır.

Başkanı olduğum Elâzığ Abdullahpaşaspor, üçüncü senesinde şampiyonluk mücadelesine başladığı 2. Amatörde ne yazık ki kulüp binasının kahve, malzeme deposunun tütüncü deposu olmasıdır.

Mahalle sakini olarak yüzlerce iş adamının olduğu Abdullahpaşa’da takımlarına sahip çıkan bir iki iş adamının dışında kimse yoktur. Elazığ’da kazandığını başka illerde harcayan, mahalle gençlerine hiçbir katkısı olmayan ancak siyasi, işadamı  ve stkların vatandaştan en fazla alkışı alan ve en fazla değer gördüğü yerin adı Abdullahpaşa’dır.

Bizlerin kulüp binası hariç herhangi bir sorunu bulunmamaktadır. Bu konunun da çözülmesi için gerekli olan mücadeleyi gösterip için bu sorunu çözdük mü artık birkaç kişiye bağlı kulüp olmaktansa yaz okulu, yüzme, basketbol ve daha nice branşlarda faaliyetlere devam edecek kulüp olacağız.

İnşallah bunu başarırız. Tek gayemiz budur.

Bu yazı 3026 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 1 Yorum

Son Yazılar