BAL LİGİ VE PLAYOFF'LAR
Ferhat EVSEN

Ferhat EVSEN

BAL LİGİ VE PLAYOFF'LAR

15 Mart 2018 - 12:44

 

 

Elâzığ 1. Amatör Futbol liginde çetin geçen mücadeleler sonucu, Bal Ligi'nde mücadele etmeye hak kazanacak takımı belirleyecek maçlar bu hafta başlıyor. Bugüne kadarki mücadele ve başarılarından dolayı tebrik ediyorum takımlarımızı ve bu zorlu periyot da başarılar diliyorum.

 

Karakoçan futbol takımı sezona eksiklerle başlasa da değerli ağabeyim Fırat Meydan’ın çabasıyla sezonu istediği noktada bitirdi. Bu zorlu mücadelenin son etabına katılacak tek ilçe takımı olan Karakoçan Spor a başarılar diliyorum.

 

Aksaray Gençlikspor her sene bu seviyelere alışkın bir takım olarak aynı başarısını tekrarladı. Değerli başkanım Özcan Bal'a yaptığı özverili çalışmalardan dolayı başarılar diliyorum. İkinci devreyi Kemal Hoca ve yaptığı transferlerle zirvede tamamladı.

 

Fırat Üniversitesi takımı da Burak Apaydın Hoca ile sezona başladı. İlimizin kendi bölgesinde en yetenekli sporculardan Serkan Çiçek'i alarak bu sene için iddialı bir ekip haline geldi ve ilk ikide tamamlayarak playoflarda oynamaya hak kazandı. Kurum takımı olarak diğer kulüplere göre imkanları daha fazla olan Fırat üniversitesi takımına başarılar diliyorum.

 

Rüstempaşaspor ise 2. Amatör'den devam eden başarılı çıkışını bir üst ligde de devam ettirdi. Namağlup giden ve bugüne kadar bu şekilde devam eden başkanı Hamit Erulaş’ı da tebrik ediyorum. İkinci devrede yaptığı transferler ve hoca değişikliği ile iddiasını devam ettirdi ve playoflara katılmayı grup birincisi olarak hak etti.

 

Seneye ilimizi Bal Liginde temsil edecek takımın belirleneceği müsabakaların başlayacağı bu hafta, şunu söylemek isterim ki, her ne yaparsak yapalım nasipten ötesi yoktur. Dört takımın mücadele edeceği elemelerde sevinen sadece bir takım, üzülen ise üç takım olacaktır. Bu müsabakalar esnasında teknik heyet ve sporcular kadar heyecanlanacak ve şimdiye kadar yaptıkları maddi ve manevi fedakârlıklarla takımlarını bu seviyeye getiren, zor koşullarda hep umutla maçlara bakan, kendisi için yapmayacağı fedakârlığı takımı için yapan başkanları öncelikle ve özellikle tebrik ediyorum. Onlar zaten netice ne olursa olsun gösterdikleri bu özverili çabalarla gönüllerin kazananı olmuşlardır.

 

Playoffa kalan şehrimizin bu 4 güzide takımına başarılar dilerken kendileri ve ilimiz futbolu için hayırlı olacak takımın Bal Ligi'nde mücadele etmesini diliyor her 4 takımın izleyicilere spor ahlakına uygun bir playoff seyrettirmelerini diliyorum.

 

Bizler izleyici olarak belki onlar kadar sevinip üzülemeyeceğiz ama sonuçta sahada futbola doyacağımız kaliteli ayakları ve karakterli sporcuları, heyecanlı maçları izleyeceğiz. Böyle de ümit ediyoruz.

 

Bilhassa ilimizde amatör ligdeki statünün değişeceği önümüzdeki yıl artık böyle maçların olmayacağı ve seyirci olarak son kez bu heyecanı yasacağımızı bilerek bu haftaları mazide anlatacağımız çekişmeli maçlar olarak hatırlarda kalmasını umuyorum.

 

Yaradan çıktıkları bu yolda dört takımımızın da takımlarımızın yardımcısı olsun.

Bu yazı 2910 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar