AYNI NAKARAT
Ferhat EVSEN

Ferhat EVSEN

AYNI NAKARAT

01 Ağustos 2018 - 12:02


Elazığspor’da sezonlar başlıyor ve bitiyor ama dillerdeki nakaratlar hiç bitmiyor. Hep aynı nakarat… Büyük Başkan! Sloganlarıyla yönetime gelenler fazla bir zaman geçmeden eskiyip yıpranıyor. Sporun içinden gelen, işi bilen vicdan sahibi insanların uzak durduğu bu çarkta ne oluyorsa Elazığspor’a oluyor.
Siyasi ve kişisel çekişmelerin bulaştığı bir takım her geçen gün dibe vuruyor. Sadece bu takımı gönülden seven taraftarın inandığı ve sahip çıktığı takım olarak kalıyor. Taraftarın çırpınışları da bir fayda etmiyor.
Bugün altyapı, kurumsal kimlik, öze dönüş deyip kendimizi kandırıyoruz.
Avrupa’da ilgi duyduğumuz bir takımda en fazla aklımızda kalan o takımın hocası veya sporcularıdır. Başkanı kimdir? yönetimi kim? hiç kimse bilmez. Çünkü, onlarda sistem kurulmuştur. Herkesin görevi ve sorumluluğu bellidir. Siyasi ve kişisel çekişmelerden önce kulübün başarısı, devamlılığı önemlidir.  Yani orada yönetim, en kötü sistem, sistemsizlikten iyidir işleyişi ile devam eder.
Bizler ise halen kim başkan olacak? kimin parası var? Seçilecek başkan bize yakın mı? Ne çıkarımız olabilirin peşindeyiz. Paralı gelmiş ama kulübü borç batağına sokmuş, borcu ödeyeceğim diye gelmiş kulübü kapanma noktasına getirmiş, kapanan kulübü kapatmam deyip de bunlarla uğraşacağına kulübe kendi adamlarını üye yapmakla uğraşmış… Kimin umurunda?
Değirmenin suyu bitti.
Ancak, gelirken “Büyük Başkan! nidalarıyla karşıladığımız, övgüler dizdiğimiz, çekip giderken de “Kurtulduk!” diyeceğimiz daha nice insanları bu değirmen öğütmeye devam edecektir.
Sezon başlıyor, ortada yönetim yok, başkan yok, futbolcu yok, elektrik yok, çimleri sulayacak su yok. Ama, hep aynı nakarat.

Bu yazı 2639 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar