ÇAĞIMIZIN EN SORUNLU VE TEHLİKELİ  KARAKTER YAPISI 
Faruk YILDIZ

Faruk YILDIZ

ÇAĞIMIZIN EN SORUNLU VE TEHLİKELİ  KARAKTER YAPISI 

25 Ocak 2018 - 16:22

Varlığınız bazı insanları ürkütebilir. Sizdeki potansiyelin farkına vardıysalar savaş kaçınılmaz demektir. Size zarar vermek için her türlü kirli ve zamanı geçmiş oyunlar oynanır arkanızdan. Aslında bu bir karakter ve kalite savaşıdır. Önce en yakınınızdakiler başlar bu iğrençliğe.

Bel altı vuruşlarla ürkütmeye çalışırlar sizi. Çünkü bilirler aynı alan içinde onlara yaşama şansı vermeyeceğinizi. Üstesinden gelinemeyeceğini anlayınca işbirliğine giderler birkaç kişi ile. Ama beyhude çabalardır bunlar. Çünkü herkes çapı kadar iş çıkarabilir. Ve o çap da bir noktanın çapı ise onlar için yenilgi ve sonrasında bunalım ve kabullenme kaçınılmazdır.   Oysa ki siz hiçbirinin çapının olmadığını zaten bilirsiniz.

 

Ama onlar etrafında kendi gibi olanların kendilerine değer verdiklerine aldanarak birşey olduklarını sanırlar. Aslında hiç birşey olduklarını zaten bilirler. 
 

Bu tipler basit şeylerle meşgul olur ve basit şeyler onların gözünde çok değerlidir. Yaptıkları işlerde de çok başarısız olmalarına rağmen herkesin gözünde başarılı göründüklerine inanırlar. Oysaki işi bilenler onların işlerinde de çok başarısız olduklarını bilirler. Ve onlarda bunun farkındadırlar her zaman. Aldatıcı bazı hamlelerle durumu her zaman idare etmede de pek mahirdirler. 

Fikre ve  düşünceye muhtaç, geçen ömründe yaşayamadıklarına aç bir şekilde sizin çekim alanında olmanıza karşı bir mücadeledir onlarınki.  Bu tipler duygularına yenik, hayatı  kör ve sağır yaşarlar. Toplumun sorunlarıyla asla ilgilenmezler. Aldatıcı karakterlerinin arkasında bir özgüven sorunu vardır bunlarda. Sahte bir tebessüm, sevgisiz sevecenlik, aldatıcı maskeli roller bunların en güçlü silahıdır. 
 

Bunlar bir  Felix Culpa aldanmasıyla bir ömür böyle yaşar ve ölürler. 

Bu yazı 2850 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mahmut YILMAZ
    2 yıl önce
    Yazılarınız harika. Toplumun genelini ilgilendiren konulara değiniyorsunuz. Entellektüel düzeyde bir yorum gücünüz var. Ama ne yazık ki toplumumuzda o düzeyde de insan pek az. Keşke bir ulusal gazetede yazsanız. Toplumun entellektüel düzeyi sizi anlayacak durumda değil. Halk kabalıktan ve argo ifadelerden hoş***ıyor. Ne yazık ki bu böyle. Dediğimde gibi yazılarınız çok kaliteli. Tebrikler.

Son Yazılar