ŞEHİR KULAKTAN DUYDUKLARI İLE BESLENİYOR
Erol KARA

Erol KARA

ŞEHİR KULAKTAN DUYDUKLARI İLE BESLENİYOR

19 Aralık 2018 - 11:28 - Güncelleme: 19 Aralık 2018 - 12:18

Kırmızı bir sorum olsun.

Bu şehir neden kulaktan duydukları ile beslenir?

Bana göre hem konunun muhatapları gerekli yerde, gerekli şartlara göre açıklama yapmadığından veya şehir insanı duymak istediğini kendi duygusal hobilerine feda etmeyi sevdiğinden.

Hangisi doğru siz karar verin.

İşin felsefe boyutuna kaçmadan kafaları karıştırmadan büyük İslam âlimlerinin bir sözü ile konuya girmek isterim.

Büyük İslam âlimleri der ki, “İnsaf ve merhamet Dinin yarısıdır.” Öyle ise, yazarken de düşünürken de merhametli olmamız lazım. Çünkü vebal almak şüphesiz bizim öteki dünyamıza zemin hazırlar.

Bakınız;

Önümüzde 31 Mart yerel seçimleri var. Bu seçimlerde Şehrül- Emin’i yani Belediye Başkanını seçeceğiz. Belediye başkanını seçerken başkanı çalıştıracak tecrübeli ekibi de bizler seçmiş olacağız…

Buraya kadar doğru mu? Doğru.

Peki Belediye Başkanını çalıştıracak encümen üyelerinin nasıl ve kimlerden seçilmesi gerektiği konusunda, adaletli ve merhametli davranılması gerektiğini düşünüyorum.

Bu doğru mu? doğru

Öyle ise kimlere görevler düşüyor. İl Başkanları ve Milletvekillerine görev düşüyor.

Doğru mu?

Bu da doğru ise, demek ki vebal kimin omuzlarında? En fazla il Başkanlarının omuzlarında.

Ehh buyrun o zaman cenaze namazına…

Bakınız, Belediye Başkanının çalıştıracak encümen üyelerinin seçimi o kadar önemli ki, kımıl zararlısı tayfalardan uzak durmak gerekir ve onlara asla fırsat vermemek gerekir diye düşünüyorum.

Toplumun kucağına adeta zorla atılmış,  tezek beyinli, biz sustukça her şeyi daha fazla abartanlara fırsat verilmemeli.

Bidon kafalı, bir mahalleyi bile temsil edemeyen, şüyu vukuundan beter, paralı ama ahmak, kaşığı belinde kişileri asla ve asla Belediye Meclis üyesi olarak gösterilmemeli.

Vallahi billahi bu vebal yanlış karar verenlerin yakasını asla bırakmaz. Onun için diyorum ki, şehir duydukları ile beslenmemeli. Liyakat erbabı kişilerin önü kesilmemeli. Ahbap çavuş ilişkileri ile, aile yakınlığı ile, bir takım duygusal reflekslerle hareket edip şehrin geleceği karartılmamalı.

Bakınız Sayın Mücahit Yanılmaz döneminde Belediye encümen üyeleri arasında iki belediye çalışanının encümen üyesi olduğunu biliyor musunuz?

Düşünün ki, Belediye encümeni belediye çalışanı. Meclis’de Belediye Başkanının amiri.

Yahu böyle bir saçmalık olabilir mi?

Edep mi ? diyelim.

Adap mı ? diyelim.

Başkanının emrindeki şahıs, encümen toplantısında Belediye Başkanının üstünde.

Var mı böyle saçmalık? Dünya’nın neresinde görülmüş.

Yanlışı yanlışla devam ettirilmemesi adına biz üzerimize düşen uyarı yaparak vebalı atarken, söz şimdi il başkanlarında.

Yanlış devam ederse inanın şehrin geleceği ile sizin de öteki dünyanız kararmış olur.

Bizden söylemesi.

Selam ve Dua ile.

 

Bu yazı 1848 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • SABAHATTİN TİMUROĞLU
    1 yıl önce
    SAYIN KARA, TABİİKÎ BİR ŞEHİR DUYDUKLARIYLA BESLENİR, GÖZLE GÖRMEDİĞİNE GÖRE, OYSA SİZ BASINIMIZ HERŞEYİ ÇIPLAK GÖZLE GÖRDÜĞÜNÜZ HALDE, HAKSIZLIĞI GÖRDÜĞÜNÜZ, BİLDİĞİNİZ HALDE, MENFAATMİ DESEK, YOKSA BİRİLERİNİN HOŞUNA GİTMEYECEĞİNDEN, SÖYLEMEZ SAKLI TUTARSINIZ, BASIN BU OLSA GEREK, BİZLER GÖRMÜYORUZ YA, HEP DUYDUKLARIMIZLA GEÇİNİYORUZ, DEDİĞİNİZ GİBİ SİZLERDE EN BAŞTA SÖYLEYECEĞİNİZ YALNIŞLARI, EN SONDA SÖYLEMEYİP, DOĞRUSUYLA ZAMANINDA SÖYLESENİZ YA, BU MİLLET DOĞRUYU, DOĞRU ZAMANDA ÖĞRENMİŞ OLUP, KULAKTAN DUYMA YALANLARLA BESLENMEZ, AMA.MALESEF NE HİKMETSE ELAZIĞIN KADERİ BU, İNŞALLAH DOĞRULARI GÖSTEREBİLEN, DUYURABİLEN BİRİLERİ ÇIKAR DA, BİZDE HERŞEYİN DOĞRUSUNU VE ZAMANINDA ÖĞRENİRİZ İNŞALLAH.

Son Yazılar