ZEKİ AKBIYIK NEYİN PEŞİNDE!
Reklam
 • Reklam
Cengiz GÜLAÇ

Cengiz GÜLAÇ

ZEKİ AKBIYIK NEYİN PEŞİNDE!

11 Ekim 2017 - 22:23

Bu şehrin en büyük sorunu medyadır. Kimse vekilleri, partileri, belediyeyi vs eleştirmesin boşuna. Bu medya düzeni devam ettikten sonra hiçbir şeyi düzeltemediğimiz gibi güzel olan değerlerimizi de kaybetmeye devam edeceğiz. 

Çorba parasına yazı yazanlar, şantajı geçer akçe kılanlar, metresinin yanına gitmek için bir uçak parasına tav olanlar, Türkçe’nin ırzına geçenler… Suçlu olsa da en büyük suç galiba medya patronlarındadır. 

Ticari rant elde etmek için, siyasi kariyere sahip olmak için veya kişisel defolarından korktukları için medyayı kamusal bir hizmet olarak değil de bir güç aracı olarak kullanan kişiler yüzünden toplumda medyanın itibarı neredeyse hiç kalmadı. 

Yerel mallarımız az defoluymuş gibi bir de ithal kurnazlarla uğraşıyoruz! Pazar öyle bir pazar ki, ne arasanız var… 

Salı günü benim üzerimden kirli bir algı oluşturulmaya çalışıldı. Ayrıntılarını yazacağım. Konunun muhatabı asla sessiz kalmayacağımı bilmeliydi. Kayseri kurnazlığıyla konuyu cevapsız bırakacağımı zannetmiş olmalı ki, kirli ilişkileri yüzünden yürüttükleri kavgaya beni alet etmeye çalıştı. 

Salı günü Sayın Mücahit Yanılmaz basın toplantısı yaptı. Son haftada üst üste yapılan dört organizasyonu anlattı. Sonunda da sorulara cevap verdi. 

Ben de Sayın Yanılmaz’a soru sordum. Geçen gün köşemde yazdığım yazı içeriği hakkında konuştum. Rezil olmaktan, iftira atmaktan utanmayan, sayıları aslında çok da olmayan alçak bir güruhun fısıltı gazetesinde tedavüle soktuğu dedikodudan bahsettim. 

Konunun özü, Ak Partili belediyelerden birkaçının istifası değildi. Elazığ’la alakalı bir istifa haberi yoktu. Ancak o alçak grup bunu kendince dillendiriyordu. Ben de tepkimi dile getirdim. 

Sayın Yanılmaz da çok fazla üzerinde durmadı. Basit bir izahla konuyu önemsemediğini, işinin başında olduğunu anlattı. 

Sonra Kanal Fırat bünyesinde olan bir haber sitesi sanki Elazığ Belediyesi ile ilgili bir istifa istenmesi söz konusuymuş gibi bir başlıkla konuyu sitesine taşıdı. 

Bu mesele çok mu önemli? 

Şekil olarak hiç önemli değil. Zaten konu toplumda ciddiye de alınmıyor. Mesele olan şu… 

Basını yakından takip edenler fark etmiştir. Kanal Fırat her vesile ile belediye aleyhine haber yapıyor. Toplumda yaymaya çalıştıkları dedikodulara şahit olmayan yoktur. Burası beni çok ilgilendirmiyor. Muhatapları gerek görürse çıkıp cevap verir. 

Mesele, Kanal Fırat’ın bel altı vuruşu yapması. Mesele, çimento fabrikası yüzünden dönene ticari kavganın alet edilmesi. Mesele, halk sağlığının değil de kişilerin gelirinin Elazığ’ın sağlığının önünde tutulması. Mesele, bu kirli savaşın alenen yapılmayıp şahsımın alet edilmesi… 

Kanal Fırat’ın genel yayın yönetmeni Kayseri’den ithal ettiğimiz ve Elazığ’ı bile telaffuz edemeyen Zeki Akbıyık! Patronuna siyasi ve ticari bağlantı sağlamak adına yaptığı iddia edilen Anadolu soruyor isimli bir program var. Kabinede konuk etmedikleri Bakan yok neredeyse. Kendisini Elazığ medyasının hormonlu lideri sanan performansına gelince, tek yaptığı: 

-Efendim gerçekten sizi çok takdir ediyorum ondan sonra…. Şunu söyleyeyim ondan sonra…. Aslında ondan sonra… Belki söylemeyi unuttum ondan sonra…. Bir de şu var ondan sonra… Ondan sonra demeyi unuttum galiba ondan sonra! Son olarak ondan sonra… 

Cihan Haber Ajansı’nı hatırlıyor musunuz? FETÖ soruşturmaları kapsamında kapatıldı. Zeki Akbıyık mesleğe bu ajansta başlamış. Bu ajans FETÖ açısından çok önemli. 

15 Temmuz hain darbe/işgal girişimi sonrası Nurettin Veren ismi çok popüler olmuştu. Uzun yıllar FETÖ içinde bulunan ve daha sonraları örgütten ayrılan Veren anılarını bütün kanallarda anlattı. 

Bir gün Cihan Haber Ajansı’na dört tane telefon alınıyor. Bu konuyu Fetullah’a soruyorlar. Veren, telefon alımına da mı bu insan karar verecek, böyle boş işleri niye o makama taşıyorsunuz diye azarlıyor. Yani kendince Fetullah’ı koruyor, yükü azalsın istiyor. 

Şahıslar konuyu Fetullah’a anlatmış olacak ki, Fetullah bir gün Veren’e, alınacak telefona bile ben karar veririm diyor. Veren bu anısını anlattıktan sonra Cihan Haber Ajansı’na FETÖ’ye bağlılığını, sadakatini ispatlamayanlar asla giremez diye kendi yorumunu yapmıştı. 

Bu hikayeden Zeki Akbıyık’ın FETÖ’cü olduğu sonucu çıkartılmasın sakın. Bunu devlet bilir. Bağlantı varsa da gereğini yapar. Ama Zeki Akbıyık’ın, gerçek manada orada çalışırken FETÖ disiplinini aldığını karakterine bakınca anlıyorsunuz.

Sıfır yetenekle en alttan başlayıp, Elazığ’ın en büyük sermayesine kapak atıp bütün Elazığlıları diskalifiye etmesi, her şart ve zamanda asla alınganlık göstermemesi, herkesi usul usul dinleyip asla rengini belli etmemesi… Baktığınızda büyük bir disiplinden geldiği, iyi bir eğitim aldığı belli! Görünüşte kini yoktur. Hiçbir konuyu izzeti nefis meselesi yapmaz. 

Bir gün bir kişi kendisi hakkında Facebook’ta bir yazı yazmıştı. Gece PTT meydanında kendisini sıcak yatağından alıp pastırma niyetine köpeklere yem yapacağını yazmıştı da adama şirinlik etmek adına kırk takla atıp, darbe girişimi sonrası canlı yayına çıkartmıştı! Hatta bir olay sonrası o arkadaş karakola gidince herkesten önce yanına koşmuştu! O arkadaş meğer çok haklıymış. 

Sonuçta bu insanın Elazığ’ın sıkıntılarını kendisine dert edindiğini bana kimse anlatamaz. Belediyeyle kavga mı eder, beni ilgilendirmez. Beni alet ederse, orada dur derim kendisine. 

Son olarak Sayın Yasemin Açık Hanımefendiye seslenmek istiyorum… 

Sevgili Hocam, toplumda olumlu bir karşılığınız var ve sizi gerçekten sevdiğimi biliyorsunuz. Eğer bu şahsın yaptıklarından haberiniz varsa, tercih sizin. Yok eğer kendince Elazığ’ı dizayn etmeye çalışıyorsa, bu size zarar verir. Kaldı ki, yakın zamanda insanlar fısıldamaya başladı! Kulaklarımıza bile inanmayacağımız şeyler konuşuluyor artık. Kendinizi, bu kişinin hataları yüzünden tartışılır hale getirmeyin ve imajınıza zarar vermeyin bence.  

Sermaye ve medya gücünüzden korkup size yalakalık yarışı yapanlar kulaklara fısıldamaya başladı. Tanıdığım, bildiğim, değer verdiğim bir insan için hayal kırıklığı yaşamak istemem… 

Ve Zeki Akbıyık… 

Şahsım hakkında ne düşündüğün zerre umurumda değil ondan sonra. Bana uyguladığın sansürün haricinde bir gücün olamaz ondan sonra. Haa, beni bahane edip intikamını Elazığspor’dan çıkarmaya çalışırsan ondan sonra… 

On bir gelmez ondan sonra! 

   

Bu yazı 4378 defa okunmuştur .

YORUMLAR

 • 8 Yorum
 • EROL İLİK
  4 ay önce
  LÜTFEN BENİM YORUMUMU KALDIRIN. YA ELEŞTİRİMLE BERABER YORUMUMUN TAMAMINI YAYINLARSINIZ YADA BENİM ŞU ANKİ YORUMUMU KALDIRIN.
 • EROL İLİK
  4 ay önce
  Bir önceki yorumumda birazda C.G. hakkında olumsuz elestirilerim oldu onu neden vermediniz? Cımbızla çekip almışsınız yazıklar olsun size be!.. Olumlu yada olumsuz, eleştiriye de açık olmanız gerekir yapmış olduğum yorumu ve eleştiriyi cımbızlayıp öyle aktarmışsınız. Böyle gazetecilik olmaz.
 • E.İ.
  4 ay önce
  KISIR DÖNGÜLERLE BİRBİRİNİZE ÇAMUR ATMAYI BIRAKINDA BİRAZ DA ELAZIĞIN SORUNLARIYLA UĞRAŞIN. SONRADAN PİŞMAN OLACAĞINIZ ŞEYLER YAPMAYINIZ. BÖYLE GAZETECİLİK OLMAZ.
 • Yalama zeko
  4 ay önce
  Abi ben de zeki akbiyik ile çalıştım. Bu yazdıkların %100 doğru. Eksik bile yazmışsin.
 • EROL İLİK
  5 ay önce
  Cengiz bey önce sen kendine bak. sevgili kardeşim. Beni eski 1980 li yillarin medya mensuplari cok iyi tanırlar. Çünkü ben de uzun yıllar bu sektörde kalemimi konusturdum. Hatta bir arkadaşımız şu anda sizin gazetede, ismimi görürse beni iyi hatirlarNOKTA
 • Sivaslı Sindy
  5 ay önce
  Kralll ondan sonra niye öyle oldu
 • Ali cinar
  5 ay önce
  Hırs, nefret, kin insanı çok yaşatmaz. Biraz hayata güzel tarafından bakın. Bu yazıyı okurken benim canım sıkıldı siz nasıl yaşıyorsunuz bu kadar kötü duygular ile
 • EROL İLİK
  4 ay önce
  ALİ CİNAR KARDEŞİM SENİ TEBRİK EDİYORUM ÇOK GUZEL BİR YAZI DÖKMÜŞSÜN SAYFAYA NEYIN HIRSI NEYIN OFKESI BU.

Son Yazılar