KAFAMDAKİ BAŞKAN PROFİLİNİ BEĞENİR MİSİNİZ?
Cengiz GÜLAÇ

Cengiz GÜLAÇ

KAFAMDAKİ BAŞKAN PROFİLİNİ BEĞENİR MİSİNİZ?

15 Aralık 2018 - 17:47

Her seçim döneminde kafamızda aday profilleri canlandırırız. Şöyle olmalı, filan tecrübelere sahip olmalı gibi…

    İdeal olanla veya beklentilerle mecbur kalınan figürler hiçbir zaman birbirini tutmaz. Bu aslında normal bir durumdur. Zira hayat; idealler üzerine değil, acı hakikatler üzerine devam eder.

    Çok bilinen bir Hindu yaratılış mitine göre tanrılar dünyayı Purusa adındaki tarih öncesi bir varlıktan yaratmışlar. Bu mite göre güneş Purusa’nın gözünden, ay beyninden, Brahminler (Rahipler) ağzından, Kşatriyalar (Savaşçılar) kollarından, Vaişyalar (köylüler ve tüccarlar) bacaklarından ve Şudralar (hizmetkarlar) Purusa’nın ayaklarından yaratılmıştır.

    Bu Hindu miti aklıma gelince bir belediye başkanı hayal etsek acaba nasıl bir başkan profili çizerdik diye düşündüm. Madem elimizde adaylar var ve değiştirme şansımız yok. Gelin hep birlikte mevcut adaylar üzerinden bir başkan yapalım…

    Başkan modelimizin belden yukarısı vücudu Şahin Şerifoğulları olsun. Zira Şahin Bey hem genç, hem de yakışıklı birisi. İtiraz eden çıkmaz diye düşünüyorum.

    Belden aşağısı belediye meclis üyeleri olsun! Lütfen aklınıza yanlış bir şey gelmesin. Belediyeyi meclis ayakta tutuyor ya, o açıdan şey ettim! Ayrıca hem her türlü iyi fikirler de mecliste üretiliyor, (kutsal olan üreme fiiline ve organına gönderme) hem de her türlü pislik de meclis yüzünden oluyor (necisin dışarıya atılmasına gönderme).

    Başkanın gözleri, Purus’un gözlerinden güneşin oluşması misali Bilal Çoban’dan oluşsun. Çünkü Bilal Beyin muhabbeti sıcaktır. Ayrıca her ülkücü gibi Bilal Bey de hararetlidir, heyecanlıdır, duygusuyla muhatabını ısıtır.

    Başkanın ağzı Ali Şekerdağ’dan olsun. Allah var Ali Bey muhabbet adamdır. Sohbeti sıkmaz insanı. Herkesin kabul edeceğini düşünüyorum.

    Başkanın beyni…….?

    Vallahi aday bitti!

    Eğer CHP ittifak adayını desteklemez de tek başına aday gösterirse, hem kim aday olursa olsun başkanın beyni CHP adayının ki olsun! İçimden geldi. Valla!

    Başkan prototipini adaylardan oluşturmasak bir önerim var ama…

    İmkân olsa oluşturduğum başkanın beynine CHP İl Başkanı Sayın Zeki Kaplan’ın beynini yerleştirirdim! Ama aday değil işte. Yazık!

    Cumhuriyeti kuran, Atatürk’ün kurduğu parti şehrin il başkanı olmaya Zeki Beyi layık gördüğüne göre beyin için en iyi aday bence Zeki Kaplan’dır!

    Bence başarılı bir çalışma oldu! Ne dersiniz?

MUHAFAZAKÂR AMCALARA HATIRLATAYIM DEDİM!

    İnfak kelimesini duymuşsunuzdur. İslam’da infak, yiyecek, içecek ve giyeceği olmayan fakir fukaranın ihtiyacını gidermek amacıyla onlara ihtiyaçları olanı vermek ve dağıtmak demektir. Yani infak, Allah’ın rızasını kazanmak için kişinin muhtaçlara servetinden ayni ve nakdi yardımda bulunmasıdır…

    Kur-an’da yaklaşık olarak 45 tane infakla ilgili ayet var. Mesela Bakara Suresi 219. Ayet şöyle diyor: “…, Ve sana neyi infak edeceğini sorarlar. De ki; ihtiyaçtan arta kalanı…”

    İhtiyaçtan arta kalanı mı?(!)

    İhtiyaçtan arta kalanı mı diye bir daha sorup vurguyu güçlendirsem mi acaba!?

    Atlar, yatlar, katlar, faizdeki paralar, hanımın cipi, botoks masrafları,… Bin bir emek verilerek ayarlanan ihalelerle adamı ayarlanarak peşkeş çekilen işlerle elde edilen servetler…

    Vallahi badem bıyıklı muhafazakâr amca, benim hiç suçum yok! Allah öyle emrediyor! İhtiyaçtan fazlasını Allah rızası için ihtiyaç sahiplerine vermeyi emrediyor…

    Tamam belki atalarımız, “çok mal haramsız, çok laf yalansız olmaz” demiş ama infak ediniz diyen de ben değilim ki!

    Acaba umreye falan mı gitseniz? Yani yine, yeni, yeniden, kırkıncı defa!

    Maldan mülkten olmayalım diye din değiştirmeyin bence! Yani en azından Hıristiyan olmayın. Matta 19:24’de şöyle diyor: “Bir devenin iğne deliğinden geçmesi, bir zenginin Tanrının krallığına girmesinden daha kolaydır.”

    Yani Hıristiyanlıkta da akıbet hayırlı görünmüyor…

    Deve sidiği içmek helaldir diyen amcalar yakmayan kefen satıyormuş, ondan mı alsanız, ne!?

    Dindar nesil yetiştireyim dediniz ama bu ayetleri hiç düşünmediniz değil mi? Ya yetiştireceğiniz o çocuklar sizin hurafeleriniz yerine bir gün Kur-an’ı anlamaya başlarsa!

    Hele sen tefeci amca!

    Sen en iyisi yine umreye git!

Bu yazı 1479 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar