FATİH ERBAKAN'A KIZMAK YOK!
Cengiz GÜLAÇ

Cengiz GÜLAÇ

FATİH ERBAKAN'A KIZMAK YOK!

16 Nisan 2018 - 14:43

            Sevili okur, baba parasıyla hava basanlara toplum olarak gıcığız ya, ben değilim. Baba parasıyla hava basmayı çok isterdim! Lütfen bu samimi beyanım kayda geçsin!

            Neden hava basmayı isterdim peki?

            Bir, baba parasını reddedip tırnaklarımla kazıyarak ben kendim bir yerlere geleceğim diyeni görmedim,

            İki, bugün para eden yerlere zamanında dedesi yatırım yapmamış diye dedesine sinir olup hayıflanmayanı görmedim…

            Demek ki, hava basanlar samimi değil. Babadan para kalsa çatur çutur ezecekler aslında ama yok diye gururlu gariban edebiyatı yapıyorlar!

            Anlayacağınız baba parasıyla hava basanlara hiçbir itirazım yok. Ama babasının itibarıyla hava basanlara azıcık itirazım var. Nasıl mı?

            Bizim ülkemizdeki ünlü siyasilerin çocukları nedense toplumda pek sevilmezler. Bunun birçok sebebi olabilir. Emek vererek bir yerlere gelen siyasilerin çocuklarının hazıra konmasını toplum içine sindiremiyor olabilir. Veya başkaca birçok sebebi olabilir.

            Bugünlerde toplumda çok sevilen eski siyasilerimizden rahmetli Erbakan Hocanın oğlu Fatih Erbakan parti kuracakmış. Fatih Erbakan’ın profesyonel mesleği nedir, ne iş yapar, hayatında hiçbir işte çalışmış mı, bilmiyorum. Molla Google’a sorup öğrenebilirdim. Sormadım, zira kafamdaki Fatih Erbakan algısı daha önemliydi.

            Benim bildiğim Fatih Erbakan şehir şehir dolaşıyor. Her gittiği yerde el üstünde tutuluyor. Rahmetli babasının hatırına bayağı ilgi görüyor. Yani anlayacağınız babasının aziz hatırasından başka bildiğimiz bir sermayesi yok.

            Geçenlerde bir konuşma yapmış. Ak Parti’yi batan Titanic Gemisine benzetmiş. Hiçbir yere dahil olmayacağını, yeni parti kuracağını açıklamış. Kendisine başarılar dilerim…

            Her gün bir yerlere davet edip baş üstünde tuttukları Fatih Erbakan’ın partilerini batan gemiye benzetmelerine Ak Partililer ne der, bilemem! “Yav babası çok hürmetli birisiydi. Hangi özelliği yüzünden biz bu kadar çok bu çocuğu parlattık? Bak işte kalkmış bize gol atıyor!” diye Ak Partili dostlar hayıflanır mı, onu da bilemem…

            Lakin Fatih’e kızmak yok. Çocuğa bu cesareti sizin gereksiz yalakalığınız verdi! Lütfen kabul ediniz!

            İtaat ve biat kültüründen gelen sağ partilerde bu hata çok yapılıyor. Sol partilerde bu hataya pek rastlamıyoruz. Mesela Deniz Baykal’ın hatırladığım kadarıyla bir kızı ve bir oğlu var. İkisi de profesör. İsimlerini bile bilmiyoruz. Hiçbir CHP’linin de umurunda değil.

            Yarın bir gün Fatih Erbakan parti kurar ve Ak Parti’ye sallarsa ve de Ak Partililer cevap verirse, adama demezler mi ne değişti?

            Fatih Erbakan çok iyi birisi olabilir. Ama ülkeyi yönetme iddiasıyla ortaya çıkarken rahmetli babasından başka sermayesi olmadığını kabul edelim. Zamanında böyle düşünmüş olsaydık, belki bugün Fatih Erbakan’ı tanımıyorduk bile.

            Sevgili okur, sen, ben, hepimiz… Ağzımızla kuş tutsak torpilimiz olmayınca bir yere gelemeyeceğiz ama birileri çıkacak sırf hürmet görmüş birilerinin çocuğu diye baş üstünde taşınacak! Sizi de rahatsız etmiyor mu?

            Neyse…

            Başa dönecek olursak, baba parasıyla hava basmayı isterdim, olmadı! Olanla yetinmekte fayda var.

            Şerefli, onurlu, dürüst, evine helal lokma sokan bir babanın evladı olmak da iyidir be!

            Biz de parti kurmayız!

 

Bu yazı 1279 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar