BU YALAKALIKLARIN SİZLERE ZARAR VERDİĞİNİ GÖRMÜYOR MUSUNUZ?
Cengiz GÜLAÇ

Cengiz GÜLAÇ

BU YALAKALIKLARIN SİZLERE ZARAR VERDİĞİNİ GÖRMÜYOR MUSUNUZ?

22 Nisan 2019 - 15:38

            Sayın Milletvekillerim, Sayın Belediye Başkanım, Sayın Ak Parti İl Başkanım ve Sayın Valim,…

            Yüksek müsaadelerinizle bir konuyu arz etmek istiyorum. Sizlerin fark etmediğiniz veya fark etseniz bile belki çok da önemsemediğiniz bir sıkıntıyı aktarmaya çalışacağım.

            Meseleye başlamadan, Sayın Valimize de hitap etmiştim, gerek yok. Sayın Valimizi boşuna meşgul etmeyeyim. Zira sosyal medyada 65-70 yaş üstü amcalarımızla ve teyzelerimizle kucaklaşıp sosyal medya üzerinden Elazığ sevdasını paylaşmanın haricinde ilin genel sorunlarıyla nasıl ilgilendiğine dair çok fazla bilgimiz olmadığı için, kendisini meşgul etmeyelim!

            Kaldığımız yerden devam edebiliriz…

            Ak Parti iktidarları boyunca dinlemeye alıştığımız CHP eleştirilerinde sıklıkla dile getirilen konuların başında Cumhuriyetin ilk yıllarına atıfla parti devleti eleştirisi olduğunu biliyorsunuz. Ak Parti bu eleştirilerinde haklı mıydı? Tabii ki haklılık payı vardı.

            Ancak, kurulma aşamasında yaşanan aksaklıkların mazereti gösterilebilse bile, bugün halen daha eleştiri konusu olurken, aradan doksan bilmem kaç yıl geçtikten sonra ülke ve dünya demokrasilerinin edindiği tecrübeye rağmen ülkemde parti devleti görüntüsü sayılabilecek uygulamaların öncelikle Ak Parti’ye zarar verdiğini düşünüyorum. Şöyle ki;

            Yaşım gereği seksenleri çok az, doksanları ise çok iyi hatırlıyorum. O dönemlerde devlet yapısını eleştirirdik. Eleştirilerimizde haklıydık. Ama her şeye rağmen bugünden düne baktığımızda devlette bir teamül, devleti temsil edenlerde bir adap vardı.

            Devlet memurunun siyaset yapması kanunen yasaktır. Tabi ki bu yasak devlet memurlarının fikrinin olmayacağı anlamına gelmiyor. Fikir özgürlüğünün olması demek, sorumlu memurların iktidar partisi teşkilat üyesi gibi davranması anlamına da gelmiyor.

            Ak Parti siyasi bir organizasyon yapıyor, bütün müdürler protokolde,

            Ak Parti bir miting yapıyor, müdürler miting meydanından memurların selfi çekmesini zorunlu kılıyor,

            Sosyal medyada her bir müdür “Ak Trol” kıvamında paylaşımlar yapıyor,

            Kurum içi Watsapp yazışmalarını Ak Parti propaganda aracına dönüştürüyorlar…

            Daha bilmem neler, neler, neler…

            Bunları bizlere diğer memurlar aktarıyor da oradan biliyoruz. Sanmayın ki insanlar rahatsız değil.

            Zaten yetenekleri diğer memurlarca sorgulanan bu arkadaşların yaptıklarına, emin olun, diğer partililerden çok Ak Partililer itiraz ediyor, rahatsız oluyor.

            24 Haziran seçimlerinde bir ay boyunca bir memur arkadaşımız tüm Ak Parti mitinglerinde sunuculuk yaptı. Suç o arkadaşta değil. Kimse “Bu doğru değil. Teşekkür ederiz. Yanlış anlaşılır…” demedi.

            Şimdi elinizi vicdanınıza koyun da cevap verin…

            Herhangi bir memur İyi Parti veya CHP mitinglerinde aynısını yapsa, ne derdiniz, ne yapardınız? Zinhar HDP’yi örnek bile vermiyorum!

            Haaa, demek ki biraz ayıp oluyormuş, değil mi?

            İşte bu dava adamı süslü bol yalaklık özlü davranışlar yüzünden sade vatandaş; namuslu, dürüst, işinde gücünde olan memurlar Ak Parti’den soğuyor.

            Çok mu zor? Biraz dikkat edin yeter. Ben demiyorum ki adamlar robotlaşsın, hiçbir dünya görüşü olmasın. Sadece az biraz devlet adabına dikkat edilsinler, yeter.

            Son sözüm Sayın Gürsel Erol’a,…

            Sayın Vekilim, reytinginiz yüksek, kabul ediyorum. Ama siyaset yapmak, şehre faydalı olmak demek diğer vekilleri Gazi Caddesinde voltaya davet etmek değil sadece! Şu yazdığım eleştirileri sizden duymamız gerekmiyor mu?

            Biz eleştirilerimizi yazıyoruz, en fazla yüz binler okuyor…!

            (Biraz hava basayım dedim! Gerek yoktu değil mi? Tamam, son cümleyi yok sayın…)

            Sizin sözünüzün kamuoyunda karşılığı elbette ki vardır. Daha çok popülizm kokan söylemler yerine, bu tür eleştirilerle gündeme gelmeniz daha faydalı olur bence.

            Bir makama hakkıyla gelmediğini bilen bir insanın iktidar yalakalığı yapmaktan başka bir şansı olamaz! Mesele sistemde.

             Sayın Milletvekillerim, Sayın Belediye Başkanım, Sayın Ak Parti İl Başkanım, Sayın Kadın Kolları Başkanım, Sayın Gençlik Kolları Başkanım,…

            Sayın Gençlik Kolları Başkanımın kirvesi, Sayın Kadın Kolları Başkanımın görümcesi,…!

            Sistemi değiştirmenin sizi aşacağını biliyorum ama bu şehirde küçük dokunuşlarla vicdanlı insanların duyduğu rahatsızlığı giderebilirsiniz…

            Şahsınıza çekilen yağlar, yapılan yalakalıklar gönlünüzü hoş ederken partinize zarar veriyor! Hepsi bu…

Bu yazı 2049 defa okunmuştur .

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mehmet EMRE
  8 ay önce
  Spor yazarlığı değilde, bu şekilde yazılar yazman toplumun hafızasına taze kan iletecektir. En azından Panter gibi kalecileri değil, siyasetle kirlenmiş bürokrasimize parmak dokundurman gayet hoş olmuş. 15 Temmuz öncesi ise Kamu koridorlarında koltuk altında Zaman Gazetesi ile, pantolon kıvrılmış, tokya ile lavaboda abdest almaya gidenleri de unutmadık... Bu tip insanlar yarın öbürgün başka bir iktidar ve düşünceye de uyum sağlamakta gecikmeyeceklerdir. Bu arada gerçekten yüz binlerce kişi seni okuyor. Tek başına olmasa da; yüz kişi beni, bin kişi de seni okuyor. Dolayısıyla yüz binlerce kişi okumuş oluyor. (Devlet Bahçeli\'den ilham aldım) :)
 • Mehmet EMRE
  8 ay önce
  15 Temmuz öncesi ise Kamu koridorlarında koltuk altında Zaman Gazetesi ile, pantolon kıvrılmış, tokya ile lavaboda abdest almaya gidenleri de unutmadık... Bu tip insanlar yarın öbürgün başka bir iktidar ve düşünceye de uyum sağlamakta gecikmeyeceklerdir. Bu arada gerçekten yüz binlerce kişi seni okuyor. Tek başına olmasa da; yüz kişi beni, bin kişi de seni okuyor. Dolayısıyla yüz binlerce kişi okumuş oluyor. (Devlet Bahçeli\'den ilham aldım) :)

Son Yazılar