YÜZ YIL SONRA ERDOĞAN NASIL KONUŞULACAK?
Alpay GÖKÇE

Alpay GÖKÇE

YÜZ YIL SONRA ERDOĞAN NASIL KONUŞULACAK?

29 Ağustos 2018 - 11:23

Ülkemizde hiç şüphesiz en çok telaffuz edilen isim Recep Tayyip ERDOĞAN'dır..

Bir kesimin '' Allah'ım benim ömrümden al onun ömrüne ver '' bir diğer kesimin ise '' ERDOĞAN gitsin de ne olursa olsun o gün bizim bayramımız olacak '' dediği kişidir.

Bir insanın hem bu kadar sevilip hem de bu kadar nefret ediliyor olması gerçekten garip olup benim de anlayamadığım bir durumdur..

Sayın ERDOĞAN'ın sadece ülkemizde değil dünya ölçeğinde de sıkça konuşulduğu yadsınamaz bir gerçektir. Avrupa'da da insanlar bu konuda ikiye ayrılmış durumda. Kimilerine göre ERDOĞAN ülkesinin çıkarları için emperyalizm ( sömürgeci güçler ) ile kıyasıya savaş veren saygıyı hak eden bir devlet adamıdır.

Kimilerine göre ise; Osmanlı ruhunu hortlatmaya çalışan, halkına baskı uygulayan korkulacak bir diktatördür. Ülkemizde yaşayan ERDOĞAN karşıtlarının başlıca söylemleri; halka baskı yapması, MEDYA, yazılı basın çalışanlarına, köşe yazarlarına uygulamış olduğu politikalar, devlet yönetimini kötüye kullanması, sarayı, çaldığı söylentileri, özgürlüklere karşı hazımsızlık ve kullandığı sert üsluptur.

Bunlar benim bildiklerim, eminim bu argümanlar o çevreler tarafından çoğaltılabilir. Haklılık payları var mıdır ya da bu denli öfke duymalarına yeterli sebepler midir? sizlerin akıl ve vicdanına bırakıyorum siz tartıp sonuca varın..

Avrupa'dan, ABD'den olaya bakarsak; söz dinlemeyen, kendi politikalarını küresel alanda tatbik etmeye çalışan, kendi direktifleri doğrultusunda hareket etmeyen bencil bir devlet adamıdır. Yani kısacası ne İsa'ya ne de Musa'ya yaranamamıştır..

Peki ERDOĞAN bu kesimlerin ifade ettiği gibi negatif ve kötüdür de dünyayı yöneten diğer liderler nasıldır. Mesela dünyanın süper gücü olan ABD yi yöneten, MEDYA ile ilişkileri kötü, kararları ile tüm halkından nefret toplayan, hiçbir sempatisi olmayan, dengesiz, sürekli özel hayatı ile gündem olan TRUMP iyi bir lider midir? Ya da dünyanın diğer ikinci süper gücü olan Rusya'yı yöneten, sürekli yaşanan faili meçhuller, köşe yazarlarını, generalleri infaz, iş adamlarına baskı, üç çocuk yasası, alkol düzenlemesi ile bilinen PUTİN söylendiği gibi dünya lideri midir? Ya da '' bugün hava tam nükleer füze atmalık '' edasıyla gezen Kim PYONG harika bir adam mıdır?

Kısacası ERDOĞAN kötü de dünyanın iyisi kim? İyisi olmayan dünyanın kötü dönemine denk geldik galiba.. Sn. ERDOĞAN neden bu kadar popüler ve çok konuşulan bir isim oldu konusu Üniversitelerde tez konusu olacak bir konudur.

Çünkü; normal olmayan bir yükseliş trendi var. Ben izah edecek olursam sorunun cevabı çok kolaydır. ERDOĞAN düşmanlığıdır derim. Kısmen de çalışkanlığının ve yaptığı projelerin açtığı krediyi eklerim.

Şayet ülke içinde bu denli karşıtlık, düşmanca yaklaşım oluşmamış olsaydı bu denli ERDOĞAN yandaşlığı ya da fanatizmi de doğmamış olacaktı. Şiddetli bir karşıtlık oluşmamış olsa ANAP gibi iyi çıkış yapacak ama zaman içinde terör, eğitim, sağlık,ekonomik olumsuzluklar, işsizlik gibi sorunlar karşısında düşüşe geçecekti. Kısacası etki tepkiyi doğurdu.

Birileri sürekli hedefe koydukça o bunları çıkış basamağı yapmayı başardı. Hiçbir zaman yılmadı, hedefinden sapmadı, baskılara boyun eğmedi, sesi kısılmasına, ses kayıtları servis edilmesine, yargı darbesine rağmen sahalardan çekilmedi. Çok az insan direnebilirdi maruz bırakıldığı operasyonlara.

Herkesin bu defa sonu geldi dediği koşullarda o hep fırtınalı havaları fırsata dönüştürdü. İçeride ERDOĞAN karşıtları farkında olmadan bir kahraman yarattı. Taraftarlarının ona daha çok kenetlenmesini sağladı.

Dışarıdan gelen saldırılar ise liderliğini ve kahramanlığını perçinledi. Emperyalist aktörlerin de saldırısı ile ülkemizde var olan Antiemperyalist damar kendiliğinden harekete geçti ve o güçlere karşı sembol bir isim olmaya dönüştü.

Yıllardır başı öne düşmüş, sindirilmiş, korkutulmuş, bastırılmış yığınların zalimlere karşı sesi oluyordu. Halk böyle görmeye, inanmaya başladı. '' Kahraman '' mı dersiniz ülkeyi satan '' Hain '' mi? o size kalmış ama ERDOĞAN dünyanın kabul ettiği üzerine saatlerce konuştuğu bir isim çoktan olmuştur.

Orta Doğu halkları da artık İslam dünyasının liderliği noktasında ona umut bağlamış durumda. Onlara da '' makarna kömür verdi '' diyebilirsiniz pek tabi ama sonuç yine değişmeyecek. Seviyorlar..

Başlıktan hareketle yüz yıl sonra nasıl anılacak derseniz.. Sahte Cemaat liderlerinin rahle i tedrisinden geçmiş olanların nazarında; Cemaat evlerini kapatan, baş örtülü kızları hapse tıkan '' DİN DÜŞMANI '' Beyaz Türklerin nezdinde; adaları veren '' HAİN, ÖZGÜRLÜK KARŞITI YOBAZ ''. Kürtçülerin gözünde '' KÜRT DÜŞMANI '' Muhafazakarların gözünde Yüz yıl önce tarihin akışını değişen '' BÜYÜK LİDER, HALİFE '' Milliyetçilerin gözünde iki dönem farklı ERDOĞAN.

Biri Emperyalizmin güdümünde ABD VALİSİ, diğer yüzü ile küresel güçlerin oyununu bozan OYUN KURUCU 2. ABDÜLHAMİT.

Aydınlara göre; dönemine damgasını vurmuş tam bir SİYASET ADAMI.. Bu ifadeler kullanılır mı emin olmasam bile yüz yıl evvel yaşayan Sultan Abdülhamit ve Mustafa Kemal ATATÜRK için söylenenleri baz alırsak bu söylemlerin olmasını tahmin etmek zor değil.

Ez cümle; Herkes kendi işine geldiği gibi, baktığı pencereden yorumlayacak. Sizler de oluşan kanaate varın siz karar verin...

Bu yazı 2525 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar