BAŞKAN YANILMAZ'A ÖNERİ...
Alpay GÖKÇE

Alpay GÖKÇE

BAŞKAN YANILMAZ'A ÖNERİ...

13 Eylül 2018 - 16:34

Sürekli olumsuzluklarla gündeme gelen şehrimizde olumlu gelişmelerin de olduğuna şahitlik etmek güzel. Bu gelişmelerden biri de belediyenin 52 yeni otobüsle Elazığ halkına ulaşımda konforlu ve güvenli bir hizmet verecek olmasıdır.

Bahse konu olan hadise ilin hizmet araç parkurunun zenginleşmesi açısından isabetli oldu. Şehrin bu yönde büyük bir eksikliği vardı. 80 li yıllardan kalma araçlar '' marka şehir '' vizyonuna yakışmıyor, ulaşımda aksaklıklar doğuyor, halk tarafından tepki çekiyordu..

Bu yöndeki eksiklik iyi analiz edilmiş üzerine çalışılmış. Son zamanlarda hayata geçirilen Merkez ve Cip mesire alanlarına ek olarak bu alanda da nokta atışı yapılmış oldu. ( Yeri gelmişken şehrin doğu tarafına bir mesire alanının yapılması da pas geçilmemeli diye düşünüyorum.) Yeni hastane, mesire alanları, kültür park, ulaşımda ki ELBÜS ve 52 yeni araç üst üste konulduğunda Elazığ'ın çehresinin elle tutulur, gözle görülür şekilde değiştiğini söylemek mümkün..

Bunlara bir de şehirler arası otobüs terminali, stadyum, Hazar gölü çevresine 5 yıldızlı otel, eğlence ve dinlenme kompleksleri yapımı, merkezde ki trafik sorununun çözümü gibi eklemeler yapılacak olursa işte o zaman tadından yenmez bir şehir olacağız. Bahsettiğim sorunları çözmek çok mu zor diye düşünecek olursak sadece samimiyetle uğraşmak yeter der susarım..

Konu çok dağılmadan ben Sn Başkana nacizane önerime geleyim. Sayın Başkanım; Öncelikle bu müspet gelişmeler için önce bir vatandaş sonra bir siyasi parti il başkanı olarak şahsınıza teşekkür ediyorum.

Sizden ricam; şehre kazandırdığınız araçları, eğri minaresi ile ünlü Ulu Cami, Harput kalesi, Arap baba türbesi, Belek Gazi, Hazar gölünde gün batımı, Keban şelalesi, Şehidimiz Fethi SEKİN, Keban barajı, Kültür park, Kapalı çarşı vb daha benim hatırlayamadığım sizin bildiğiniz tabiat ve tarihi güzelliklerimizin resimleri ile giydirmenizdir.

Bu yönde adım atılacak olursa hem araçlar daha estetik bir görünüm kazanacak hem de güzel bir tanıtım aracı olacaktır. Devir reklam ve tanıtım devri. Bir ürünü, değerinizi iyi bir şekilde servis edemediğiniz takdirde o zenginliğiniz gözden kaçmış gün yüzüne çıkmamış oluyor. Dolayısı ile ilgi, alaka, talep oluşmuyor..

Malumunuz bu araçlar gün içinde ilin tüm sokaklarında gezecekler. Şehir dışından gelen birçok turist bu görselleri görecek ilgisi doğacak hafızalarında güzel bir Elazığ kalacak, gördüklerini ortamlarında anlatacaklardır.

Yine bu araçlar belki çeşitli vesilelerin hasıl olması ile şehir dışına çıkacak gittikleri yerlerde ki insanların görüp şehir hakkında kanaatlerinin oluşmasına sebep olacaktır. Bölgemizde Mardin ve Urfa gibi şehirlerin bizden daha popüler olmasının sebebi şehrin tanıtımlarının diziler, haberler, sosyal MEDYA aracılığı ile iyi şekilde yapılmasıdır. Bizim tabiat ve tarih zenginliğimizin diğer illerden eksiği yok sadece tanıtım noktasında eksikliğimiz söz konusudur.

Bahsettiğimiz adım atılacak olursa eminim bir nebze de olsa turizm sektörüne katkı sağlayacaktır. Hem ulaşım sorunu çözülmüş hem de şehrin tanıtımı yapılmış olacak tabiri caizse bir taşla iki kuş vurulmuş olacak. Umarım dikkate alır üzerine düşünürsünüz. Ha bir de Sayın Başkanım; mevcut saat kulesini yıkıp yerine günümüze hitap edecek bir saat kulesi yapacak olursanız büyük bir iyilik yapmış olursunuz.

Belki önemsiz görülebilir ama orası şehrin prestij alanlarından biridir. Yapıldığı döneme hitap ediyor olabilir ama günümüze geldiğimizde bu hali ile olmasından ziyade olmaması daha iyi.

Köy meydanına dahi yakışmayacak bir görüntüye sahip. Sizin vizyon ve ufkunuza yakışmıyor.

Sürekli bahsettiğiniz '' marka şehir '' sloganı ile tezat bir görüntü veriyor. Bilin istedim..

Bu yazı 2305 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ali tas..
    1 yıl önce
    Sehrin tanitimini yapacak tek marka deger elazigspordur..taş toprak tanitmakla elaziga hic bir sey kazandiramazsiniz..yeni genc nesil aksiyon ve yarismaci platformlara ilgi gosteriyor..

Son Yazılar