15 TEMMUZ'U DOĞRU ANLAYALIM
Alpay GÖKÇE

Alpay GÖKÇE

15 TEMMUZ'U DOĞRU ANLAYALIM

16 Temmuz 2018 - 08:31 - Güncelleme: 16 Temmuz 2018 - 17:33

 

15 Temmuzu sıradan bir askeri kalkışma ya da darbe olarak görür isek konuyu doğru anlayamamış oluruz.

15 Temmuz AB'nin, ABD'nin, NATO'nun asker eli ile Türkiye'nin yönetimini ele geçirmek ve Türkiye adına verilecek kararlarda emperyal güçlerin söz sahibi olması demekti.

Milli devlet Bypass edilecek ve önceki dönemler de olduğu gibi ülke yönetimi küresel güçlerin güdümünde ki adı Ahmet, Mehmet olan ama özünde ruhları satılmış kişilere teslim edilecekti..

Bu girişim başarıya ulaşmadığı yönetim kolay yoldan ele geçirilemediği ve uzadığı takdirde NATO'nun işgal girişimine ön anahtar olacak Ülkenin kapıları işgalci güçlere açılacaktı..

Devlet otoritesinin kaybolması üzerine Truva atlarının da desteği ile 100 yıldır nihayete erdiremedikleri Türk topraklarını ele geçirecek bölgesel ve küresel güç olmaya gözünü dikmiş Türkiye'yi sistem dışına iterek emellerine ulaşacaklardı.

Bu uğurda ödenecek bedeller nasıl olurdu bunu gözden kaçırmayın ve nasıl bir uçurumdan döndüğümüzü unutmayın..

Unuttukları birşey vardı..

Türk milletini hala pısırık, olayları doğru okuyamayan, bölgesinde cereyan eden hadiselerden ders almayan, özgüveni yitik, mayası bozulmuş, tarihini unutmuş, genlerinde ki karakterinden uzaklaşmış bir millet olarak görüyorlardı..

Hamilton'un " söz konusu dinleri ve vatanları olduğunda canlarını seve seve verecek Türklerden başka bir millet daha yoktur " sözünü unutmuş yada dikkate almamış olacaklar ki böyle bir gaflet ve ihanette bulundular..

Tarih birkez daha bu milletin adını altın harflerle yazdı..Söz konusu vatan olduğunda tankın topun iman ve inanç karşısında tenekeden öteye geçemediğini gösterdi..

Uyuyan devi uyandırdılar artık sıra bize geldi. Ödediğimiz bedelleri ve ihanetleri unutmadan kinimizi diri tutarak tekrar tarih sahnesine geri döndük..

Dostta düşmanda bu geri dönüşü görecek..

15 Temmuz birkaç cuntacının kalkışması değil bitmeyen kurtuluş savaşının rövanşıydı. Mağlup etmeyen Allah'a şükürler olsun..

 

Bu yazı 2768 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar