YATIRIMLARLA GELİŞEN ELAZIĞ

YATIRIMLARLA GELİŞEN ELAZIĞ

Erkan BAY/Elazığ’da Türkiye’nin en büyük Özel Yeni Yaşam Merkezi için çalışmalarda sona gelindi.Yaklaşık 40 Milyon TL yatırım ile bakım ve eğitim alanında  350 kişiye istihdam sağlayacak Yaşam Merkezi 2019 Yılının  Haziran ayında hizmete açılacak.

22 Şubat 2019 - 16:30 - Güncelleme: 22 Şubat 2019 - 17:32

Erkan BAY/ Elazığ, il yöneticilerinin gayret ve özel girişimleri sonucunda birçok yatırımla tanışmaya devam ediyor. 

Geçtiğimiz günlerde ilimiz Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın özel girişimleri ile dev bir tekstil firmasının şehrimizde yatırım yapma müjdesinin ardından şimdi de Türkiye’nin en büyük Özel Yeni Yaşam Merkezi için çalışmalarda sona gelindiğini yine bizzat Vali Kaldırım sosyal medya hesabından duyurdu.

Daha önce Vali Kaldırım ve Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın inşaat çalışmalarını yerinde incelediği ve yaklaşık 40 Milyon TL yatırımla 350 kişiye istihdam sağlayacak Yaşam Merkezi 2019 Yılının Haziran ayında hizmete açılacak.


2 YILDA İNŞAATI BİTTİ
Özel Yeni Yaşam Merkezi  hakkında Hakimiyet Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan  yatırım sahibi Şenay Aslan,’’Özel Yeni Yaşam Merkezimizin inşaatını 2 yılda bitirdik.Haziran ayında  açılışını yaparak hasta kabulüne başlayacağız.’’dedi.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK BAKIM MERKEZİ
Aslan,’’Şuan bizim 3 tane bakım  merkezimiz var.Devlet bize artık eski binalarda hizmet vermeyeceksiniz.Zaman vererek yeni binalar yapın dedi.Biz de Türkiye’nin en büyük bakım merkezini Elazığ’da açacağız.Bakım ve eğitim alanında 350 kişi istihdam edilecek.430 hasta kapasiteli bir yaşam merkezi olacak.6 bloktan oluşuyor.Aynı zaman da sağlık tesisi olacak.’’diye ifade etti.

BÖLGEYE HİTAP EDİYORUZ
Yaşam Merkezi’nin engelli ve yaşlıya hizmet vereceğini ifade eden Şenay Aslan,’’Zihinsel ve ruhsal gibi her gruba hizmet vereceğiz.Zaten bölgeye hitap ediyoruz.Elazığlı hastamız çok azdır.Şuan 270 hastamız zaten var.Bu hastalara hizmet veriyoruz.Her hafta doktor ziyaret ediyor.Yaklaşık 200 çalışanımız var.Bunun içinde sosyal hizmet uzmanları ,psikologlar ve bakım elemanlarımız var.’’dedi.

YURT DIŞINDAN HASTA GELİYOR
Aslan,’’ ’’Özel Yeni Yaşam Merkezi için hazineden arsamızı aldık.Düşük bir kredi kullandık,diğer bütün yatırım bedellerini kendimiz ödüyoruz.Elazığ’a farklı sektörler de yatırımlar geliyor.Elazığ için çok önemli.Biz bu bakım evini ilk açtığımızda  insanlar hasta gelmez diyorlardı.Ama şuan yurt dışında hastalar geliyor.’’diye ifade etti.

TERMAL SUYU FİZİK TEDAVİ DE KULLANMAK İSTİYORUZ
Şenay Aslan,’’Cip köyünde çıkan termal suyu yeni yaşam merkezimizde kullanmak istiyoruz.Fizik tedavi de kullanmak için.Hastalarımızı Perteğe götürüyorduk ama ilerde  Elazığ’da tedavileri yapılacak.Termal suyun bulunması bizlere bile bir katma değer kattı.’’şeklinde konuştu.

YATIRIMLARA DEVAM EDECEĞİZ
Yatırımlarını ilerleyen yıllar da diğer illerde de yapmayı düşündüklerini ifade eden Aslan,’’ ’’Özel Yeni Yaşam Merkezini diğer şehirlerde de yapmak istiyoruz.Valimiz Çetin Oktay Kaldırım ve Milletvekilimiz Tolga Ağar inşaatımızı ziyaret etti.Yaptığımız bu yatırımdan dolayı mutlu oldular ve teşekkür ettiler.’’dedi.

TÜRKİYE’ DE ALMANYA’YA AKREDİTE OLAN TEK KURUMUZ
Aslan,’’Bakım merkezimiz de alternatif tıp konusunda ciddi  çalışmalarımız devam ediyor.Balgamlı hastalarımız hemen iyileşir.Düşme riski yoktur. Alzheimer hastalığı hakkında ciddi çalışmalar yapıyoruz.Ayrıca hastalarımız için atolyelerimiz var.Dikiş ve el işi yapıyorlar.Hizmetimizi eksiksiz yapıyoruz.Türkiye’ de Almanya’ya akredite olan tek kurumuz.’’dedi.

Bu haber 2449 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EROL:
EROL: "ELAZIĞ'DA GELENEK VE BÜROKRASİ AYAKLAR ALTINA ALINDI"
KRİZ FIRSATA MI ÇEVRİLDİ?
KRİZ FIRSATA MI ÇEVRİLDİ?