YAKLAŞIK BİN 500 KİŞİYE İLK ÖDEMELER ULAŞTIRILDI

YAKLAŞIK BİN 500 KİŞİYE İLK ÖDEMELER ULAŞTIRILDI

03 Nisan 2020 - 16:09

Bin TL'lik sosyal destek ödemeleri PTT önlerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle alınan karar sonrası Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ'da da ekipler tarafından evlerde ödenmeye başlandı. Başlayan uygulama da şuana kadar kentte yaklaşık bin 500 kişiye ilk ödemeler ulaştırıldı.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde başlatılan bin TL'lik sosyal destek ödemelerinin, PTT ile bankalarda kuyruk oluşturulması nedeniyle evlerde teslim edilmesine karar verildi. İçişleri Bakanlığı'nın bu kararının ardından ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da valilik koordinesinde bin TL'lik ödemeler evlere kadar gidilerek yapılmaya başlandı. Elazığ genelinde 24 bin 679 kişiye ulaştırılması planlanan sosyal destek ödemeleri kapsamında polis,jandarma ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı görevlileri bugün yaklaşık bin 500 aileyi evinde ziyaret edip kapıdan ödemelerini gerçekleştirdi.

Sosyal Destek ödemelerini alan vatandaşlar, hem böyle bir destek verilmesinden dolayı hemde evlerine kadar getirilmesinden dolayı duydukları memnuniyeti aktardı.
Öte yandan kent genelinde sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı bulunan 24 bin 653 kişinin talebinin Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından yerine getirildiği bildirildi.

Bu haber 611 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OKULLAR YETİŞECEK Mİ?
OKULLAR YETİŞECEK Mİ?
REKTÖR ADAYLARI
REKTÖR ADAYLARI